Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Suli váltás? Nem bírom ebben...

Suli váltás? Nem bírom ebben a suliban, csalódtam. Mikor érdemes sulit váltani? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szeptemberben még azt hittem milyen jó lesz,de tévedtem. Most sorolhatnám mik a problémáim a sulimmal...

Amit bejelöltem 2010/2011-es tanévre sulit,fel is vettek volna. Az a suli még mindig tetszik és csak jó véleményeket hallok róla. Oda szeretnék menni,megbeszéltem anyuval is. Azonos osztályba jelentkeznék át,ezzel sztem nem lenne probléma.


Szerintetek mikor váltsak sulit?(félévkor vagy csak 10.be menjek majd át?)

Mivel 9.es vagyok,így félek h ha 10.be megyek át nem tudok majd annyira beilleszkedni mivel már mindenki összeszokott stb..


2010. dec. 6. 14:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igen,ez jó ötlet.

Valóban nem az én hibámból történt...a másik meg h nagyon sokat tettem/teszek az osztályomért,cserébe eddig egy oföi dícséretet kaptam,de egy kedves szót,köszönömöt nem(se az osztálytól se a tanártól).

Azthiszem ez így jobb lesz! Köszi:)

2010. dec. 6. 15:07
 12/13 anonim ***** válasza:

Azért jól gondold meg. Nekem életem legrosszabb döntése volt az iskolaváltás. Egy nagyon jó középiskolába jártam, de nehéz volt, én is álltam bukásra egy tárgyból. Nem voltam igazán jóban az osztálytársaimmal se. Fejembe vettem, hogy egy gyengébb iskolában könnyebben leszek jobb.


10-ik félévkor mentem át.


A mai napig bánom, hogy így döntöttem. A gyengébb iskolában a követelmények ugyanolyan magasak voltak, az oktatás színvonala viszont sokkal alacsonyabb. Az új suliban folyton megkaptam, hogy én lemorzsololódó vagyok, aki nem tudott megmaradni a jó suliban. (Ez nagyon jól esett, miután az osztályfőnököm még a búcsúbulimon is kért, hogy gondoljam meg magam, maradjak ott).


Végig gyepálták az önbizalmam, ilyeneket kaptam, hogy ne menjek nyelvvizsgázni, csak egy csalódástól kímélem meg magam (elsőre sikerült), meg ne felvételizzek, nem kell mindenkinek diploma (kettő lett, az egyik négyes, a másik ötös).


Azért lógtam az új suliból, hogy bemászkáljak a régibe egy kis erőt gyűjteni.

A mai napig összeszorul a gyomrom, ha a második középsulimra gondolok.


Nem mondom, hogy te is így fogsz járni, de nagyon gondold meg.

2010. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát igen,sajnos képesek teljesen porig alázni az ember önbizalmát. Itt is van egykét tanár,oszt.társam aki néha próbál beletaposni az emberbe.


A különbség közöttünk annyi h nekem itt nagyon sok barátom van,ezért gondolkodok ezen az egészen...


Köszi..:)

2010. dec. 7. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!