Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom? Vagy nekem lenne...

Túlreagálom? Vagy nekem lenne igazam?

Figyelt kérdés
Párommal 5 hónapja vagyunk együtt. Az egyik legjobb barátja az egyik exe, akivel ha nem velem, vele van. Mikor szóltam neki csak annyit mondott h nincs és nem is lesz köztük semmi és én vagyok a legfontosabb, de mikor kérdeztem hogy miért szakítottak nem akarta elmondani, mondván nem szereti belekavarni a múltat a jelen kapcsolatába, holott más exeit elmondta. Mondtam neki hogy biztos csak azért nem mondja el mert még mindig ilyen jóban vannak, ezt elismerte. Végül nem faggattam, de úgy érzem hogy kitért ezzel és ő fontosabb neki. Tényleg sokat vannak együtt, kulcsa is van, és bármikor ha nem velem akkor vele van. Akar ő velem lenni de én nem mindig érek rá, és nem is mondhatom azt neki h ne találkozzanak, csak annyit mondtam hogy ne ennyit. Nem kéne zavarjon? Próbáltam már de 2 napja megőrülök tőle (még nem beszéltem vele azóta erről, előbb tudni akarom hogy hülye vagyok-e hogy ez zavar)
2010. dec. 9. 12:53
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Engem zavarna, és nem lennék együtt valakivel, aki tartja a kapcsolatot az exével. Én sem tartom, ezt a páromtól is elvárom. Ha vége, akkor vége, számomra az ilyen kapcsolat nem normális. Nem fogom győzködni, hogy szakítson meg minden kapcsolatot, mert ha magától nem tudja, akkor ott vége is a dolognak. Ezek a dolgok nem a kapcsolataim 5. évében szoktak kiderülni, hanem még az elején, az ismerkedéskor. Néhány kérdés könnyen felfedi, ki mit gondol az ilyesfajta kapcsolattartásról.

Kérdező, noha megbízol a párodban, azért ebbe gondolj bele: ha majd lesz egy csúnya veszekedésetek, és utána az ex-szel találkozik, hogy kiöntse neki a lelkét, mi fog történni?

Meg amúgy nem megalázó, ha éppen egy volt párnak teregeti ki a magánéleteteket? Nekem az lenne.

2010. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Nem egyedül szoktak lenni, és lenne ő velem de nem mindig lehet. Volt amikor nagyon megbántott de ő azt sem fogta fel: vett egy új gépet, akkor akarta beállítani mikor nála voltam és 20 percem volt. 10 percig tartott h beállítsa de eltette mert rászóltam (szerinte ezért és egyből el is rakta... hát az az egyből 10 perc volt) az exéhez akarta vinni megmutatni neki, ezért felezte meg a mi időnket. Nem fogta fel mennyire zavart a dolog h a mi időnkből vett el azért hogy az exével lehessen. Megbízom benne de annyira bánt pedig 1 hónapja volt.
2010. dec. 9. 13:22
 13/33 anonim ***** válasza:
86%

részvétem, hogy ilyen pasival vagy

25L

2010. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
46%

Tényleg határeset...


Egyik oldalról ott van az, hogy eszembe nem jutna a párkapcsolatom miatt lemondani a barátaimról, vagy ilyet kérni a páromtól...


Másik oldalról viszont mindig igyekszem figyelni arra, hogy ilyen dolgokkal ne bántsam meg a páromat.


Például: Volt egy nagyon jó fiú barátom, sülve-főve együtt voltunk, mikor volt párom akkor is, DE amikor néha felvetett olyanokat, hogy akkor menjünk színházba (kettesben), vagy étterembe, akkor mindig nemet mondtam.

Nem azért mert bármi oka lett volna páromnak féltékenységre, de nekem ezek olyan dolgok amiket a párommal csinálok (ha van) és nem sértem/"alázom" meg azzal, hogy más pasival vacsizgatok étteremben, meg megyek színházba.

2010. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Annyit meg tudtunk beszélni hogy ha összeveszünk nem fogja az orrára kötni... Mondjuk az is zavart h ő eleinte nem akart képeket mutatni róla, (1et azért láttam) bezzeg a közös képeinket nagyban mutogatja. Nem akarom elhagyni de 2 napja a halálomon vagyok... Életemben nem zavart még ennyire semmi pedig 100% hogy ne szexelnek. Hát igen mondta is hogy ő ezt a legelején letisztázza hogy az exe a legjobb barátja, hát én valahogy kimaradtam... Megpróbálom megbeszélni vele ha megnyugodtam ha nem megy én nem kínzom magam és szakítok
2010. dec. 9. 13:35
 16/33 anonim ***** válasza:
Szerintem az exel valo joban lét nem valami jo 5 let.Hogy érezheti magát a másik fél azaz te.kérddezd meg töle forditot esetbe hogy esne neki,még ha meg is bizna benned.Lehetnek joba beszélhetnek telefonon de nem kéne találkozgatni._Egyik barántömmmel ugyanez volt a fiu joban volt az exével,a barátnöm nem is szolt emiatt de aztán végül mégis öt igazolta az agodalom,mert ösze is jöttek megint.Persze a fiu jol befürdött mert a csaj jol megcsalta meg szerintem csak addig kelett neki mig vissza nem szerezte.A csavar a végében h barátnöm együtt van pár áv után megint a fiuval és nincs már ex(viszont ugy látom h megingott valami a bartnömben mert már nem olyan a kapcsolat és inkább már a fiu teper.)Szerintem semmi esetre sem jo ez igy,igazán tisztességtelen ez h joba van az exel bárki bármit mond.Biztos van olyan aki meg tusja magyarázni hogy huu nincs smemi köztük és h csak barátok,de szerintem akkor is egy bunko dolog.Lehet fprditott esetben megenné a penész az illetöt.
2010. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Én egy percig nem türtem volna. Valahol ez olyan megalázó. Talán az ex jobb volt mint a jelenlegi párja? Valami oka csak van, amiért vele is annyi időt tölt, mint veled.

Sokan mondják, hogy tartják az exel a kapcsolatot, beszélnek telefonon, felköszöntik egymást, nállunk ez valahogy már nem fér bele. Az, hogy találkoznak az utcá, váltanak párszót, beszélgetnek, semmi baj nincs vele, hisz ismerik egymást. De ez amit te csinálsz, amit veled művelnek, én nem bírnám elviselni egy percig sem. Inkább szakítanék. Nekem ez tényleg olyan megalázó lenne.

2010. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Mi tegyek akkor?
2010. dec. 9. 13:53
 19/33 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened, itt senki nem fogja neked megmondani, mit csinálj, vagy ne, de a válaszok alapján mérlegelhetsz.

Szerinted a többség mit tenne, ha ebbe a helyzetbe lenne, mint te?

2010. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, én ezt tenném:


Ha tényleg nem bírom a dolgot, akkor megmondanám neki, hogy elfogadom, hogy neki ez természetes és természetesen nem akarom választási helyzet elé állítani, vagy elszakítani a legjobb barátjától, de nekem ez nem megy, úgyhogy jobb, ha elválnak útjaink...


(Persze így kívülállóként osztogatni a tanácsokat, baromi könnyű ám :) )

2010. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!