Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalos anyukák ti mikor s...

Fiatalos anyukák ti mikor s hogy buliztok baba mellett? Otthon vagy szórakozóhelyen még ha civilizáltan viselkednénk is?

Figyelt kérdés

1éves, éjszaka éjfélkor s 5kor ébred csak fel.Eddig évi 1-2szer voltunk csak buliban, terhesség óta egyáltalán nem a káros hatások miatt. Párom se jár el, néha mozi vagy vacsora csak. Inkább házibulikat tartottunk mindig olyan 4-6fős nálunk alvós társasággal.

Szerintetek a pár barátnőmmel szórakozóhelyre menjünk vagy othon iszogassunk? Buliba valahogy nagyon vágyom de lehet csak beszélgetni is elég volna. Ithon egyáltalán nem szoktunk hangoskodni, csöndesen beszélgetünk (babának saját szobája van), iszunk, pizza s szoktunk egy nagyot sétálni. Mióta pici van az othoni bulik elmaradtak mert fontos a napirend s este már fáradt, nyűgös ilyennek nem teszem ki. De ha férjem lenne a barátainkal míg én a babával alciig s utánna buliznánk? Így kényelmes + bármikor ott lennék babának. (csak becsípni szoktam nem részegedni a földig:)

Ez miatt rossz anya vagyok? Ti hogy oldanátok meg? Mikortól elevenültek fel ismét az othoni társaságok?


(ez a kérdés már kivan írva a gyerekvállaláshoz de érdekelne minnél több megoldás, vélemény ezért írtam ki ide is, köszönöm a segítséget.)


2010. dec. 11. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakásban van a buli biztos hogy a baba felébred inkább kérjetek fel egy rokkont aki marad a babával ti meg mozduljatok ki néha 2-ben. Nem baj ha társaságra vágysz, valamilyen baba klubot is fel kereshetsz átbeszélni az ilyen próblémákat, megismernél olyanokat akikel kölcsönösen vigyázhatnátok a kicsikre.
2010. dec. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
a babának is az a jó, ha boldog vagy, akkor meg miért ne bulizhatnál néha?
2010. dec. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
El is kell járni néha! Attól még, hogy anya vagy, ember is, nő, aki társaságra vágyik. Nincs ezzel semmi gond! Ha a picit nem zavarja, akkor lehet nálatok is a lazulás, de ha van kire rábízni, akkor el is mehettek iszogatni néha egy kicsit! Az egyik baráti párnak nálunk van egy két és fél éves kislánya, ők is eljárnak. Megszoktatták a kislánnyal a "hangzavart", úgy hogy ha náluk vagyunk, a gyerek úgy alszik, mint a bunda.
2010. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Hát igaz nekem már nagyobb a kisfiam, és így szoktam társaságot hívni estére néha, de neki már nem olyan kötött a napirendje, mert már 3 éves. Amikor kisebb volt, úgy hívtam társaságot, hogy akkor jöjjenek, amikor már lefektettem. Mondjuk most is úgy időzítek, de azért kicsit hagyok neki is időt, hogy forgolódjon a nagyok között, kicsit produkálja magát, aztán megy aludni. Volt egy ominózus eset, amikor átjött a szomszéd, mert hogy hajnali 3-kor túl hangosan vihorásztunk, miközben a fiam a szomszéd szobában mélységesen aludt :) Én azt tapasztaltam (de már kisebb korában is), hogy ha eleve úgy alszik el, hogy a másik szobában van egy alapzaj (tehát beszélgetés, nevetgélés), akkor nem fog ezekre az "effektekre" felébredni :D

Iszogatunk ilyenkor mi is, de persze mértékkel, csak hogy még nagyobb legyen a vidámság :) Nem berúgunk, én max szalonspicces szoktam lenni, de semmi egyéb.

Én ezt az itthoni "bulizást" pont azért vezettem be, mert sokszor hívnak ide-oda a barátaim, de evidens, hogy nem tudok mindig velük menni, viszont szeretek a társaságukban lenni, ezért sokszor felajánlottam, hogy jöjjünk hozzám, beszélgetni, poharazgatni itt is ugyan úgy lehet. Illetve van még egy kisebb baráti köröm, akikkel filmet szoktunk nézni. Na az is jó szokott lenni. Tudni kell, hogy amúgy nekem nincs férjem, mi kettesben lakunk a kisfiammal. Én meg nagy horror rajongó vagyok, de egyedül nem merek horrort nézni, ezért két barátnőmmel szoktuk ezeket nézni, ennek is már kialakult a rituáléja :) A filmnézést mindig 9-kor kezdjük, akkor már alszik a fiacskám, ilyenkor bevackoljuk magunkat a kanapéra, csinálok sok popcorn-t, meg kinyitunk egy üveg bort (na most az hármunkra igazán nem sok), és nézzük a filmet, ha valami bénább film, akkor egymást túllicitálva mutatunk rá a hiányosságokra, ha meg nagyon félelmetes, akkor még paráztatjuk is egymást kicsit, aztán a végén általában egymás kezét szorongatva elalszunk :D Ááhh imádom ezeket az estéket :)


Viszont én szoktam buliba is járni olykor, de talán én szerencsés helyzetben vagyok ilyen téren, mert amikor a fiam született, még anyukámnál laktunk, ott éltünk egy évig, szóval ők a mamival nagyon összeszoktak, ezért én gyakorlatilag bármikor elmehettem otthonról, mert ő a mamival is jól elvolt, ha éjjel felébredt akkor a mamihoz is épp úgy odabújt, stb. Meg is kellett szoknia, mert amíg otthon voltam vele GYED-en, addig esti suliba jártam, heti egyszer elmentem délután az iskolába pár órára, ezért tényleg hamar megszokta, hogy ha én nem vagyok ott, akkor a mami van. Igaz, már két éve külön lakunk, de mindig a legnagyobb örömmel megy anyukámhoz ottaludni, sőt, pár hete közölte velem, hogy ő most csomagol, megy a mamihoz, én meg menjek valahova, mert ő most "elutazik" :D Hát eléggé lelombozódott, amikor mondtam neki, hogy a mamija nincs most otthon, én viszont itthon maradok, de aztán felvidítottam egy maratoni meseolvasással :D

Na, kicsit elkalandoztam :) Szóval a lényeg az, hogy szerintem nem baj az, ha egy gyerek megszokja, hogy otthon is van némi mozgás, az én szüleim is hívtak sokszor társaságot, és nem zavart egyáltalán, ez szerintem az élet része, másrészt pedig azzal sincs baj, ha ahhoz is hozzászokik, hogy esetenként más vigyáz rá, akihez ő is ragaszkodik, szereti. Másnál még nem aludt a fiam, csak anyukámnál, mert őt már nagyon megszokta ilyen téren, bár szerintem már keresztanyjánál is simán el tudna lenni, csak nekem így kényelmesebb is, mert anyu közel lakik.

2010. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk úgy van, hogy a heti 1 nap barátnözés/ buli megvan. A férjemmel anyunál lakunk így megoldható és sosem vagyok ideges anyuka mivel a hét fáradalmait le tudom vezetni. Mindenképpen kell a feltöltödés. Most 3 hónapos a kislányunk, 1 hónapos korától átalussza az éjszakát, igazából anyunak csak el kell raknia aludni. Éjfélre meg mindig itthon vagyunk.

Van, mikor barátnöim is csak úgy átjönnek filmezni meg beszélgetni.

Meg lehet ezt oldani.

Emiatt egyáltalán nem vagy rossz anya mert ki merészelsz kapcsolódni és nem olyan zombi vagy mint egyes anyukák.

22/L

2010. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, nagyon aranyos kommentek voltak:)

Én az elején fizikailag eléggé levoltam robbanva 2hónapig s a teljesen elvarázsolt a baba ezért nem is vágytam rá. 8hónapostól van külön szoba, és hát igen innentől majdnem végig alszik (éjszél és 5 kor kel fel csak)

Én is imádok filmetnézni s anyut nálunk is imádja bár azért a kis "pimasz" mindig megcsipkedi anyu cicijét van-e ott valami....:D(még szopik)

Én is járok esti suliba heti 3szor s imád anyuval a konyhában "falatozni" (mazsola, mandarin,kakaó) vagy a párommal lovacskázni s rombadönteni a gyerekszobát:D

2010. dec. 11. 10:43
 7/7 anonim ***** válasza:
14%
Miért nem bízzátok a nagyszülőkre/keresztszülőkre addig a babát, amíg bulizni mentek. Ezt ezerszer jobb megoldásnak látom mint azt, hogy isztok a gyerek mellett. A kicsi ellátásakor még a becsípés sem megengedhető. Soha nem tudhatod, hogy mi történhet. A gyerekek nagyon leleményesek és sokszor nagyon gyors és higgadt reakciót várnak a szülőktől a balesetek. Ha be vagytok csípve, ne adj is tök részegek vagytok, abból nagyon komoly baj is lehet. Válasszátok szét a dolgokat. Ha buli van, akkor csak az legyen és a gyerekre vigyázzon olyan, aki józan és maximálisan oda tud rá figyelni.
2010. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!