Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kezelni a...

Hogyan tudnám kezelni a helyzetet? Nagyon idegesít most már.

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk együtt. Van 1 keresztfia(11éves) + neki 1 lány tesója(6éves). A lánynak hivatalosan nem a keresztapja, de ő így hívja + engem is, a kapcsolatunk kezdete óta szeret. Nagyon jól elvoltunk eleinte, de ahogy telik az idő egyre jobban megismerem, és rájöttem,hogy nem is olyan kis aranyos, ennivaló kislány, hanem egy kis bajkeverő, hisztis, neveletlen gyerek. A párom bátyjáék estig dolgoznak ezért állandóan anyósoméknál van a 2 gyerek. A lány szinte csak aludni jár haza, a szüleit alig látja, mert egyszerűen nem megy haza, csak késő este, és ez így jó mindenkinek, senki nem szól rá. Mivel anyósommal van egész nap, még hétvégén is(pedig akkor otthon vannak a szülei) mindent szabad neki, mindent megenged neki, állandóan követelőzik és meg is kap mindent :S szerintem ez nem helyén való (közben pedig nem állnak olyan jól anyagilag, amiről a szülők nem tudnak, csak a párom és én, mert tőlünk kérnek, mi segítünk, nem egyszer vásároltunk már be anyósoméknak. De ő mindent csak pocsékol, kicsit nehéz ezt elfogadni, és végig nézni. Anyósomat és apósomat is imádom, de azért nevelni kellene azt a gyereket. Hozzáteszem a tesójával nem ilyenek egyáltalán, mondjuk ő tudja is,hogy mit szabad és mit nem, őt is nagyon szeretem és nagyon jól kijövünk. Pl: most is ott voltunk anyóséknál, és ordít,kiabál,ugrál egyfolytában és nem lehet tőle beszélgetni sem,mindig minden róla szól ha a párom nem szól rá, akkor senki.Én nem szólok ebbe bele, de nagyon idegesítő, inkább nem is megyünk ha ott van, amellett,hogy megkap tőlünk mindent, ugyanúgy mint a többi gyerek a családban. Azt még hozzáteszem,hogy nem féltékenység ez részemről, sok gyerek van a családunkban és egyikkel sincs ilyen gondom. Nálunk most van tervben a baba, kíváncsi vagyok milyen lesz a helyzet utána :)


Elnézést,hogy ilyen hosszú lett :S de nagyon belemerültem :S:(

Mit tudnék én tenni? vagy,hogyan tudnám kezelni?


2010. dec. 11. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az hogy másfél éve vagytok együtt, az azt is jelenti, hogy házasok/élettársak vagytok? Mert különben nem értem mi ez nagy "anyósozás". (Ez divat mostanában?)

Egyébként meg ne foglalkozz a lánykával, nevelje az apja-anyja, nem a te felelősséged. Ha olyan a viszonyod a párod anyukájával, hogy tudsz vele beszélgetni erről, egy kört futhatsz,-szépen elmondva hogy nem így kellene viselkednie, illetve megkap mindent feleslegesen- háthaér valamit.

2010. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a divat, de igen azért az anyósozás, mert házasok vagyunk.

Köszönöm a választ, hát majd valahogy megoldjuk.

2010. dec. 11. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a nagyszülő dolga, hogy nevelje, hanem a szülőké. Össze van zavarodva, a mamát meg kihasználja. Pont, mint 11 éves keresztfiam. Ez ellen tenni nem tudsz, csak rosszallóan nézni. Ne menj bele ennyire a dolgokba. Mi már 11 éve vagyunk együtt, azóta egyre kevésbé szólok ebbe az ügybe és jobb igy. Legalább nekem.
2010. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, ennyit tudok,hogy rosszallóan nézek, amit a párom észre is vesz mindig, és ő rászól, mivel nem az én dolgom ezért én nem szoktam neki szólni. Csak iszonyatosan bosszantó, amit csinál. De így van,ahogy írtad,hogy kihasználja a mamáját, mert ha ő is rászól akkor ez a válasz: "nem vagy az anyám, se az apám". Egyedül az apjától tart, hál' istennek, ha ő ott van akkor neveli. Nem egyszerű, de kíváncsi leszek, ha meglesz a mi részünkről az unoka, a kiscsaj féltékenységi jeleneteket fog rendezni ezt már tudom. (volt hasonló helyzet,hogy elvittem náluk a kicsi keresztfiamat (1éves) és állandóan hisztizett). És nektek van gyerkőc? Kíváncsi lennék :)

Köszi,hogy válaszoltál :)

2010. dec. 12. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!