Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, meg lenézős...

Sznob vagyok, meg lenézős vagy csak megválogatom a barátaimat?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Az a helyzet, hogy régebben mindig lenéztem az osztálytársaimat, meg sok velem egykorút, ezért nem is nagyon voltak barátaim. Akik a környezetemben voltak, nagyon bután és primitíven viselkedtek. Mostanában a gimiben csak azokkal barátkozom, akik okosak és valamiben tehetségesek, a többiekkel nem. Idősebbekkel is barátkozom, egyetemistákkal, mert azt gondolom, hogy mivel ők értelmesek és én is az vagyok, ezért csak velük tudok jó kapcsolatokat kialakítani. Próbálok "természetesebb" lenni, tolerálni a kicsit butább korombelieket is, de nem megy. A szüleim is ilyenek, nem barátkoznak sem primitívekkel, sem butákkal. Néhányan már mondták rám, hogy túl sznob vagyok, mert nekem semmi és senki sem jó, mindig a legjobbat akarom. Szerintetek ez mitől van? Megváltozhatok még?
2010. dec. 12. 22:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
44%
Ne akarj változni. Magasra tetted a lécet és ez jó. Persze nem kell lekezelően bánni másokkal sem, de a közeledbe csak olyan embereket engedj, akiktől tanulhatsz, akik igényesek saját magukkal, a környezetükkel szemben is. Arra készülj fel, hogy sok lesz az irigyed és sokan fognak sznobozni is. De ne törődj vele!
2010. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%

szerintem ha ezt így le tudtad írni az azt jelenti hogy magad előtt már beismerted hogy ez baj!és ez jó

szerintem egyszer kezd el beszélgetni azokkal akiket lenéztél hátha rájössz hogy nem is olyanok amilyennek hitted őket

2010. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem csak érettebb vagy a korodnál.

Olyanokkal barátkozz akikkel jól érzed magad, ne érdekeljen ha valaki sznobnak tart, viselkedj úgy ahogy jól esik.

2010. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

Lehethogy egy kis toleranciával tobbre mennél, de ha így érzed jól magad akkor az nem baj.

Engem is fenemód irritálnak a nálam butább emberek, de el tudom oket viselni.

Figyelj arra, hogy ne bántsd meg oket és legyél kicsit elnézobb, de ha valakivel nem akarsz barátkozni akkor nem kell eroltetni, de azért ne légy lekezelo senkivel.

2010. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Sztem az rendben van, hogy mindenki olyanokkal próbál barátkozni, akiket magához hasonlónak érez. De ettől még nem kellene lenézned másokat, az hogy ők bizonyos dolgokban mások, nem jelenti azt, hogy kevesebbek nálad... Ebben nem hiszem, hogy meg fogsz változni, én is ilyen vagyok, megválogatom, hogy kivel barátkozom, mert mindenkivel nem megy, meg nem is vagyok egy nagy haverkodós típus... :) Szóval sztem barátkozz azokkal, akikkel jól esik, de próbálj azért kedves lenni másokkal is.
2010. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes dolog. Arra is figyelsz, hogy emberileg rendben legyenek? Mert az egy dolog, ha v.ki okos, de nem biztos, hogy tisztességes, vagy éppen őszinte.

Nem lenézni kell azokat, akik tőled másabbak, hanem figyelmen kívül hagyni. Rengeteg felesleges konfrontációt megspórolsz magadnak.

2010. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
24%
Én is kerülöm a buta, primitív embereket. Ha egy alap témához nem tud hozzászólni akkor mit kezdjek vele???
2010. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
43%

Ha egy csepp eszed van, akkor nem változol meg.

Rám is sokan mondták, hogy fnn hordom az orrom. Csupán azért, mert olyan értékeket tartottam fontosnak, ami a többség számára nem az (lásd tudás vagy ész), és ami számukra fontos volt, számomra nem volt soha az (bandázás, berúgás).


Jópár év eltelt azóta, hogy otthagytam a gimit. És ha visszanézek, azt kell mondanom: jól tettem. A nagy partiarcok többsége sehol nincs ahhoz képest, ahová nekem sikerült eljutnom. Lassan valóban öntelt leszek. Csak éppen lesz is mire.


Megpróbálhatsz megváltozni, de hidd el, az életünket magunk alakítjuk. A legfontosabb tényező az életszemléletünk. Gondold végig, milyen élete van a hozzád hasonlóan gondolkodóknak, és milyen élete van az átlagnak. Ha számodra vonzóbb az átlagos élet, akkot igyekezz megváltozni. De ha nem - akkor örülj annak, hogy szerencsés vagy és így neveltek.

2010. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Én nem tartom magam érettnek, mert szerintem nem vagyok az, néhány dologban ki is ütközik ez. Viszont az más dolog, ha értelmesnek, normálisnak tartom magam. Egyszerűen képtelen vagyok olyanokkal barátkozni, akik trágárul beszélnek, feltűnősködnek, nem érdekli őket a tanulás vagy csak szimplán nagyon buta dolgokat mondanak. Nem vagyok velük lekezelő, csak simán nem keresem a társaságukat és néha ezért lenézőnek tartanak.
2010. dec. 12. 22:11
 10/34 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az lenne a legjobb, ha elgondolkoznál azon, hogy Neked hogyan esne, ha valaki azért nem barátkozna Veled, mert számára buta és primitív lennél. Amúgy az egész csak viszonyítás kérdése, hogy mi számít butának és primitívnek. Ezen a bolygón sok olyan ember él, akinek éppen Te és a családod lennének a buták és primitívek.
2010. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!