Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, meg lenézős...

Sznob vagyok, meg lenézős vagy csak megválogatom a barátaimat?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Az a helyzet, hogy régebben mindig lenéztem az osztálytársaimat, meg sok velem egykorút, ezért nem is nagyon voltak barátaim. Akik a környezetemben voltak, nagyon bután és primitíven viselkedtek. Mostanában a gimiben csak azokkal barátkozom, akik okosak és valamiben tehetségesek, a többiekkel nem. Idősebbekkel is barátkozom, egyetemistákkal, mert azt gondolom, hogy mivel ők értelmesek és én is az vagyok, ezért csak velük tudok jó kapcsolatokat kialakítani. Próbálok "természetesebb" lenni, tolerálni a kicsit butább korombelieket is, de nem megy. A szüleim is ilyenek, nem barátkoznak sem primitívekkel, sem butákkal. Néhányan már mondták rám, hogy túl sznob vagyok, mert nekem semmi és senki sem jó, mindig a legjobbat akarom. Szerintetek ez mitől van? Megváltozhatok még?
2010. dec. 12. 22:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"Néhányan már mondták rám, hogy túl sznob vagyok, mert nekem semmi és senki sem jó, mindig a legjobbat akarom."


Ez nem sznobizmus. Ha valóban értelmesebb vagy az átlagnál, akkor egyszerűen untatnak a primitív emberek. Nem sznobizmus megválogatni a társaságodat. Sznobizmus az lenne, ha pl. unnád az értelmes embereket, de mégis erőltetnéd, hogy veled barátkozzanak, mert a "jobbak" közé akarsz tartozni. Vagy sznobizmus, ha "primitív embereken" azt érted, hogy nem kellően márkás a ruházatuk.


"Megváltozhatok még?"


Változhatsz még sokat. De önmagában az nem rossz és nem is jó, hogy az értelmes emberek társaságát keresed. Ez egyszerűen egy tulajdonság. Akit mondjuk a fizika és a matematika érdekel, az nem bír mit kezdeni egy olyan emberrel, akit a Megasztár. És ez nem sznobizmus. A sznobizmus az, amikor te csak olyanokkal állsz szóba, akiket a freudizmus és a klasszikus zene érdekel, de titokban, amikor senki se lát, a megasztárt nézed.

2010. dec. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

22:20


"Csak nem tudom mit kezdenél a nagy eszeddel, ha az általad átlagnak nevezett emberek nem építenék meg a házadat, nem szerelnék meg a kocsidat vagy nem szolgálnának ki a boltban?"


Az, hogy ki szereli meg a kocsimat vagy kivel van közös beszédtémám, az két különböző dolog.


Értelmes ember persze nem nézi le azt, akivel nincs közös beszédtémája.

2010. dec. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
68%

Hát,te sem lehetsz valami bölcs,kérdező!

Először is:Az,hogy valaki idősebb,vagy egyetemista,még nem sokat jelent,ettől még nem biztos,hogy igazán intelligens,legfeljebb van lexikális tudása.Csak hogy értelmes ember nem lexikális tudás és életkor alapján választ barátot.Sajnos láttam én már nagyon bunkó diplomást ,valamint igen művelt szakmunkást is.

Egyébként azon elgondolkoztál már,ők vajon miért barátkoznak veled?Te azt hiszed,azért barátkoznak veled,mert okosnak,értelmesnek tartanak,közben lehet,hogy csupán azért,mert nem néznek le másokat,mint te...

Ha igazi barátot keresnél,csak az számítana,hogy a másik milyen ember.Amit te művelsz,az az érdekemberek szokása és épp emiatt igazán intelligens ember nem fog komoly barátságot kötni veled!

2010. dec. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
57%

"Amit te művelsz,az az érdekemberek szokása és épp emiatt igazán intelligens ember nem fog komoly barátságot kötni veled!"


Intelligens ember nem lehet érdekember? Hol zárja ki egymást a kettő?

2010. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem viselkedsz fölényesen az emberekkel, egyszerűen megválogatod, hogy kit engedsz közel magadhoz, az teljesen normális. Én is így vagyok ezzel.

Ha lerí rólad a felsőbbrendűsködés, az baj és csúnyán visszüt. Mindenki üresfejű beképzelt majomnak fog tartani és el is fordulnak tőled. Még az entellektüelebbek is.

Persze ez csak akkor vonatkozik rád, ha valóban nagyképűen viselkedsz. Ha a fenti, első verzió, akkor semmi gond.

2010. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
74%

08:55!

Intelligens ember is lehet érdekember,és ha valóban van magához való esze,akkor hamar átlát a szitán,felismeri,hogy a másik nem a személyisége,a lelke miatt,hanem az esze,sikerei,pozíciója miatt barátkozik vele.Még az érdek ember sem szereti,ha számításból,érdekből barátkoznak vele.


Nos,gyengébbek kedvéért megmagyaráztam.Így már érthető?Mielőtt belekötsz a másik hozzászólásába,gondolkozz el rajta kicsit!

2010. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
95%

marha jó hogy néhány ember a barátságban is csak a hasznot keresi...(tök mindegy, milyen haszon...lehet az pénz, valamiféle "tőle előrébb jutok" kapcsolat stbstb...) na mindegy...ti tudjátok...

22L

2010. dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
88%
Van egy barátnőm,régóta ismerem.Osztálytársak voltunk.Mindig bántották,csúfolták,előnytelen külseje,butasága miatt .Ezt magam is észrevettem rajta,de láttam azt is,hogy komoly,őszinte,jószívű ember ,épp ezért nem bántam,hogy keresi a barátságomat.Bár én a szebbek,okosabbak közé tartoztam,mégsem derogált,hogy van egy barátnőm,akit a nagyokosok lenéznek.Láss csodát,kérdező:semmi bajom nem származott belőle!Sőt,évek múlva,mikor nehéz helyzetbe kerültem,ez a bizonyos lány volt az első,aki szaladt hozzám érdeklődni,mi van velem és a családommal,miben segíthet?Mert hallotta valakitől,hogy gondom van.Az agyoniskolázott barátoknak viszont eszükbe sem jutott érdeklődni.Na,itt kezdődik valahol a barátság fogalma...
2010. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Uh, azért elég érdekes volt elolvasni a válaszokat. tegnap 22:10es voltam, egy saját bevallása szerint diplomás ember úgy kiforgatta a szavaim, hogy csak lestem. A válaszolók fele nem értette a kérdező kérdését.

Érdekes a válaszokat ilyen szempontvól megnézni, elemezni.


Sokan eleve tagadják azt, hogy a barátokat meg kell válogatni. Pedig ha magukba néznének, belátnák, hogy ők is pontosan azt teszik. Azokkal barátkoznak, akik valamilyen szempontból közelebb állnak hozzájuk, a többiekkel pedig nem. És ez így van jól, hiszen nincs is annyi ideje az embernek, hogy minden ismerősével közeli barátok legyenek, hiszen egy ember többezer másikat ismer.

Abban talán megegyezhetünk, hogy mindenki valamilyen szempont szerint választja ki a barátait, még akkor is, ha ez nem tudatos. És nyilván a számára legfontosabb szempont szerint fogja kiválasztani őket.

Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, ha valaki más szempont alapján választ. Nem vagyunk egyformák. Miért választanánk ugyanolyan szempont szerint meg a barátainkat?

Valakinek elég az, ha a másik kedves, valaki igényli azt is, hogy a másik intelligens legyen. Nincs ezzel semmi gond. Hiába kedves valaki, ha nincs közös érdeklődés, akkor felesleges erőltetni a dolgot.

2010. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy neked minden ember fekete vagy fehér. Vagy okos, vagy buta, pedig ilyen nincs. Mindenki okos az élet valamely területén, és buta a másikon. Az a legrosszabb, amikor valaki azt hiszi magáról, hogy mindenhez hozzá tud szólni. Okoskodik, és még akkor is tartja magát a hibás mondandójához, ha egy hozzáértő már felvilágosította arról. Szerinte mindent mindenkinél jobban tud. Az unokatestvérem a kiváló példa erre, ő is imádja lenézni az embereket. Képes úgy mesélni a wikipédián és Google fórumokon előző nap olvasott dolgokat, mintha azok kész tények lennének, és ő találta volna ki. Mindenhez hozzászól, és még kamu idegen szavakat is használ. :D Kiborító fazon.

Te lenézel másokat, mert butának tartod őket, gondolom ismeretlenül. Okosnak hiszed magad, de az okos ember nem néz le senkit, hiszen mindenki értékes valamiben. Az okos ember felismeri mások értékeit, és felhasználja a céljaira. A buta bezárkózik a saját világába, ahová csak a magához hasonló embereket engedi, így viszont folyamatosan csak veszít.

Hatalmas hátrány a munkaerőpiacon is, mert aki csak egyféle embertípussal tud együttműködni, az csak egyféle posztot tud betölteni. Ha másféle állást kell vállalni, akkor olyan emberek között kell dolgoznia, akiket lenéz, a lenézés gyűlöletet szül, és elég kellemetlen olyan helyen dolgozni, ahol minden nap csak negatív hatások érnek.

Szerintem az ennyi idő alatt kialakult nagyképűséget nem lehet levetni, ez már megmarad.

2010. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!