Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sznob vagyok, meg lenézős...

Sznob vagyok, meg lenézős vagy csak megválogatom a barátaimat?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Az a helyzet, hogy régebben mindig lenéztem az osztálytársaimat, meg sok velem egykorút, ezért nem is nagyon voltak barátaim. Akik a környezetemben voltak, nagyon bután és primitíven viselkedtek. Mostanában a gimiben csak azokkal barátkozom, akik okosak és valamiben tehetségesek, a többiekkel nem. Idősebbekkel is barátkozom, egyetemistákkal, mert azt gondolom, hogy mivel ők értelmesek és én is az vagyok, ezért csak velük tudok jó kapcsolatokat kialakítani. Próbálok "természetesebb" lenni, tolerálni a kicsit butább korombelieket is, de nem megy. A szüleim is ilyenek, nem barátkoznak sem primitívekkel, sem butákkal. Néhányan már mondták rám, hogy túl sznob vagyok, mert nekem semmi és senki sem jó, mindig a legjobbat akarom. Szerintetek ez mitől van? Megváltozhatok még?
2010. dec. 12. 22:02
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy vonzó, de mindenképp egyszerűbbnek, természetesebbnek tűnik az "átlag" élet
2010. dec. 12. 22:13
 12/34 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem viszonyítás kérdése. Nem arról van szó, hogy én értékesebb vagyok náluk, mert lehet, hogy valamiben jobbak nálam, de attól még buták és primitívek. Aki úgy beszél, úgy viselkedik, az igenis primitív.
2010. dec. 12. 22:15
 13/34 A kérdező kommentje:
hiányos az utolsó mondatom..a lényege az, hogy az értelmetlen, buta beszéd és viselkedés semmilyen szempontból nem erény és én ezeket az embereket igyekszem kerülni, bár elég sokan vannak
2010. dec. 12. 22:17
 14/34 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem baj. A sikeres emberek idejében felismerték, hogy olyanokkal kell körülvenni magunkat, akik segítenek a fejlődésben, ugyanolyanok mint mi, vagy jobbak, hogy tanulhassunk tőlük és mi is jobbak legyünk. Ha sok nálunk "rosszabb" emberrel barátkozunk, egy idő után lehúznak a szintjükre, és ott ragadsz, azt a közeget fogod természetesnek venni. Te teljesen jól csinálod. Nem kell persze lenézni másokat, de nem kell hagyni hogy lehúzzanak - márpedig ha sok időt töltesz velük, akár akaratlanul is lesüllyedhetsz.

Ne hallgass azokra akik sznoboznak, ők pont azok akik lehúzhatnak. az okos emberek tudják, hogy meg kell válogatni a társaságot.

Egyébként én is ezt tettem mostanában, megszakítottam a kapcsolatot pár ismerősömmel, mert csak az időmet rabolták, de semmi pluszt nem adtak...

2010. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok ezzel.
2010. dec. 12. 22:19
 16/34 anonim ***** válasza:
67%
22:10. Te egy igazi nagyképű sznob vagy. Csak nem tudom mit kezdenél a nagy eszeddel, ha az általad átlagnak nevezett emberek nem építenék meg a házadat, nem szerelnék meg a kocsidat vagy nem szolgálnának ki a boltban? Sajnos ez tipikusan magyar mentalitás. Valakinek volt lehetősége tanulni, akkor az már mindjárt felsőbbrendűbbnek képzeli magát a többieknél, mert meg tud lobogtatni egy-két diplomát. Nekem is van mérnöki diplomám, jó állásom van, mégse érzem magam felsőbbrendűnek a többi embernél. Ugyanúgy vannak szakmunkásképzőt végzett barátaim is vagy ahogy Te mondanád, átlagos emberek. Amúgy ha választani kellene, én inkább maradok átlagos, mint egy beképzelt f@sz.
2010. dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Szerintem Ő nem a szakmunkásképzősökre gondolt az "átlag" jelzővel, hanem a műveletlenekre, akiknek semmi hasznuk nincs. Attól, mert valakinek nincs diplomája, még lehet egy intelligens, igazán értékes ember. Az a papír semmit nem jelent
2010. dec. 12. 22:24
 18/34 anonim ***** válasza:
79%

22:20 nem az a baj tudod hogy sok embernek nincs lehetősége tanulni, hanem az hogy van, de csöppet sem érdekli, mert mennyivel menőbb már minden hétvégén valami házibuliban egymás hányásában fetrengeni, utána egész héten ez a téma,hogy hú de mekkora buli volt, hétköznaponta nem tanulnak, hanem helyette lógnak egész nap haverokkal, bandáznakm 1-2es jegyeket szereznek és akkor ők a f.szagyerekek, mert "bocs, hogy van életem"..

Na én ezeket nézem le. És megnyugodhatsz, bőven lenne lehetőségük rendesen tanulni, mert nem éppen nyomorban élnek.

2010. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%

Az észt nem diplomában mérik. Nekem semmi bajom nincs sem az autószerelovel, sem pedig a komuvessel, vannak autószerelo és komuves barátaim is, értelmes emberek. Viszont vannak olyan diplomások is, akiket szájon vágnék, mert annyira primítívek.

Nincs szukségem egy bizonyos iskolai végzettségre, hogy valakit a baráti korombe fogadjak, de ha látom, hogy az illeto nem tud osszerakni egy épkézláb mondatot és minden második szava káromkodás, meg menojenoskodés, akkor én arra nem vagyok vevo.

2010. dec. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel csak részben értek egyet. Az átlagos jelző nekem valahogy azt mondja, hogy akinek nem volt lehetősége tanulni (vagyis átlagos munkát végez átlagos élettel), az mind senki a szemében. Azért kíváncsi lennék, hogy az itt hozzászólók családjában, rokonságában hányan élnek "átlagos" életet...
2010. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!