Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha édesanyám nem...

Mit tegyek, ha édesanyám nem "engedi", hogy a párom nálunk (is) legyen karácsony este?

Figyelt kérdés

Ez a negyedik karácsonyunk a párommal. Eddig egyet sem töltöttünk közösen, mivel egyrészt nem láttuk "elérkezettnek az időt" másrészt a család hozzáállásán láttuk, hogy "milyen"...

Sajnos az én családom, főleg édesanyám nagyon konzervatív, szerinte nincs mit keressen a párom nálunk karácsonykor, hiszen nem rokon:-S "még ha esetleg ellennék jegyezve":-/

A párom családja más, ők teljesen aranyosak velem, mintha a második lányuk lennék, szeretnek, mert szeretem a fiukat...

Anyukám hozzáállásán látom, hogy kicsit azért tartja magát, mert "féltékeny" mert annak idején neki sem lehetett, erre tett is utalásokat.

Úgy utálom, hogy ezt mondom pont karácsonykor, de nagyon rosszul érint. Ezt persze a párom is "tudomásul vette", nem is kellett neki egy szót szóljak, úgymond rájött magától, hogy őt karácsonykor nem látják szívesen:((

Ennek ellenére mi szeretnénk együtt lenni karácsonykor, legalább pár órára. Ezért megbeszéltük, hogy kicsit én, kicsit ő átjön...ha nekem nem "engedi" anyukám, hogy jöjjön a párom én akkor is átmegyek a páromékhoz, abból meg cirkusz lesz:( de nem érdekel....

Miért történik ez a mi családunkban és miért ilyen elutasítóak??? Nem a párom miatt van, akárkit hoznék, ugyanez lenne a helyzet:( A nővérem külföldi párjára sem kíváncsiak...

Még a szüleim tartanak el nagyrészt, egyetemista vagyok, nem lakom otthon...:-S


2010. dec. 13. 20:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

én hasonló okok miatt dolgozok inkább miota leérettségiztem,egyetem mellett húzó,de megéri...

igaz,első 2 karácsonykor szenteste szülőkkel voltunk,de miota nem kollégium,hanem albéelrlet,azóta szentetste a miénk,25-26 meg meglátogatjuk a szülőket,nagyszülőket...

anyám huzta a száját,de csak miatt nem fogok az öcsémmel is kiszurni,hogy őt nem látom karácsonykor...

2010. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy ez a hozzáállásuk... esetleg jegyezzen el a párod, akkor egy szavuk nem lehet. El tudnám képzelni, hogy karácsony este beállít, és amikor a szüleid elkezdenének balhézni, azt mondja, hogy "csak egy kérdésem lenne", és megkéri a kezed. Színpadias lenne, de talán hatásos.

Együtt éltek a pároddal? Nálunk akkortól fogadták el, amikor összeköltöztünk, mert onnantól ha papíron nem is, de a valóságban mi már összetartozunk. Ha már összeköltöztetek, esetleg ezt a húrt megpendíthetnéd.

2010. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Hogy lehet valaki ilyen lelketlen?Egy felnött nőnek a barátja az már nem a "házból a kisfiú"akit haza küldenek szenteste.Ez egy nagyon csúnya dolog.Én a helyedben szépen elmennék a barátomékhoz karácsonyozni,és készha húzza a száját ha nem.
2010. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj át párodékhoz,édesanyád meg hadd főljön a saját levében,talán jövőre átgondolja még egyszer. Nálunk is hasonló volt a helyzet, bár más miatt,de én már 3 éve a legjobb barátomnál vagyok szenteste, mert nem vagyok kíváncsi az itthoni műsorra. A legjobb barátomnak meghaltak a szülei,ő egyedül van,inkább átmegyek hozzá,és nyugodtan megvacsizunk,majd este ha nyitnak a kocsmák bulizunk egyet. 3 év kellett ahhoz, hogy anyám belássa, hogy ez így nem jó, ezért a barát idén velünk karácsonyozik.
2010. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nem lakunk együtt a párommal, mert más városban lakunk jelenleg egyetem miatt, de heti 3-4 napot azért mégis "együtt lakunk" általában nála vagyunk.

Az egyetem mellett dolgozással az a baj, hogy nagyon rossz az órarendem, gyakorlatilag reggel 8-este 8 ig 1-2 órás szünetekkel...sajnos ha hétvégén dolgoznék nem lehetnék a párommal, meg persze tanulni is kell....


Nagyon rosszul érint a dolog. Én nem akarok "csak azért" eljegyzést, hogy édesanyám mit gondol?! már egyszer volt egy balhénk és megkérdeztem tőle, mi változik, ha eljegyez a párom s egy gyűrű lesz a kezemen?! attól ugyanazok maradunk...

Gondolom a páromnak is rosszul esik, erről nem nagyon beszél, csak kibújt belőle tegnap este:( Engem meg öl meg a méreg...pont karácsonykor szítani a tüzet?:(( annyira rossz. Jövő után költözök a páromhoz, addigra reményeim szerint befejezem az egyetemet, még van egy évem ezen kívül...

Csak addig is a legkevesebb veszekedésből szeretném megúszni...

NAgyon rosszul érezem magam emiatt...próbálom megérteni, de nem megy:(((

2010. dec. 13. 21:06
 6/26 anonim ***** válasza:
26%
Ha felnötesdit akkartok játszani keritsetek magatoknak karácsonyra valamilyen szállást. Én se örülnék egy idegenek a fa alatt aki elött feszengenni kell az ünnepen.
2010. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Szerintem te se vagy otthon boldog azért mész szivesen a párod családjához karácsonyozni is,mert ott jó a légkör...
2010. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem játszunk felnőttesdit...azért mert nincs a seggem alatt saját lakás (mondjuk van egy albérlet) és nem dolgozom egyetem mellett, attól még van párom majdnem 4 éve és attól vannak érzelmeim és attól nem vagyok gyerek.

Azt meg nem hiszem, hogy Te ennyi idősen gyermeknek érezted magad, ha igen, akkor részvétem. Gondolom szerelmes sem voltál már mióta és gondolom ugyanolyan konzervatív vagy mint sokan a környezetemben. sajnállak

2010. dec. 13. 21:20
 9/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha anyukád ennyire elzárkozik a dolog elöl akkor nem kel eröltetni.Bár nagyon nem értem mi ez.Mondjuk én azért beprobálkoznék avval lg egyszerh legalább 25 vagy 26 had jöjjön át egyik nap.Azért nem olyan friss ez a dolog és gondolhatod h érzi magát a srác emiatt.Ha nagyon ellenzi anya akkor jobb nem eröködni nehogy karácsonykor verje ki a heppajt amikor ott a fiud.Viszont mond neki h mivel ö nem jöhet te elmész hoozzájuk.Szerintem elég nagy vagy és ennyit megengedhetsz magadnak.Lehet h lesz belőle sértödés de lehet h elgondollkodik idővel h mi lett volna a jobb ha kibir pár orát a pároddal vagy az ha éppp nem vagy otthon karikor.Tényleg amugy ha nem változik a hozzáálása akkor ha komolyan gondljátok a dolgokat akkor ha kell egyetem melett válllalj be valami melot ami azért egy kis plussz és ha lehet költözzetek majd össze,mert azért jövöre már nem kéne h emiatt megint egy karitok tönkremenjen.Azért kitarto és rendes fiu lehet aki 4 karácsonyt "eltürt" már anyukádtol.Biztos szarul esik neki ez és biztos szivesen lenne veled.
2010. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül rossza légkör, de a páromat is megölelném azért karácsony este. Nem tudom ez másnak miért nem jelent semmit. Ez nem azt jelenti, hogy otthon nem akarok lenni, de a páromat is megölelgetném, és köszönteném a családját.

Szerintem egy-másfél órát az én családom is "elviselhetne", már a karácsony kedvéért is...

2010. dec. 13. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!