Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj van a lányommal? Minden...

Baj van a lányommal? Minden este bezárkózik a szobájába zenét hallgat, aztán trikóba és cicanadrágba van itthon.

Figyelt kérdés
És közbe sötétbe táncol akár 1-2 óráig... és olyan jól érzi utána magát... tiszta boldog.. utána megint szomorú lesz... Barátja nincsen.. Depressziós lenne? 17 éves. Köszönöm a válaszokat.!
2010. dec. 14. 19:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 16 éves vagyok és sokszor ugyan ezt csinálom.

Szomorúságot bármi okozhat, nálam az, hogy szar az osztályom és elegem van belőlük.

A zenehallgatásnál egy idő után én ugrálni kezdek. Most ez biztos hülyén hangzik...így vezetem le a feszültséget.

Megint szomorúság...Az ugrálásom, nála pedig a tánc hosszú távon nem segít, tehát amint lecsillapodik a tánc okozta boldogság, megint vissza esik a szomorúságába.:\


Szerintem ez normális. Persze, nem jó, hogy szomorú ezért kérdezd meg, hogy van-e baj, próbálj érdeklődni, de ha nem akarja elmondani akkor NE erőltesd mert az biztos melléfogás.

2010. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy furcsa, és megértem hogy aggódsz, de egyszerűen fiatal, így éli ki magát. Én is ilyen vagyok. Szerintem azért táncol sötétben, mert nem akar előtted. És hangulatváltozása akármitől lehet ilyen korban, pláne még ott a suli is, meg lehet, hogy tényleg szerelmes, stb. Ha akarod és ő is akarja beszélj vele, de ha nem szeretne társalogni, ne erőltesd.
2010. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek, a kamaszkor nekem is egy érzelmi hullámvasút volt. A hormonok rabja voltam, hol jókedvű, hol sírtam - én se értettem akkor. Aztán 18-19 éves koromban elmúlt - gondolom stabilizálódott a hormonrendszerem.

De tényleg lehet bármi kamasz-panasz, fiúügy, stb.

Szerintem normális ebben a korban. A bezárkózás pláne, nekem még behajtani tilos tábla is kint virított az ajtómon.

2010. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ülj le vele beszélgetni normálisan, menj el vele sétálni, vásárolni és közben beszélgessetek. de lehet, hogy a tánccal adja ki magából a naponta felgyülemlett feszültséget, és nem szomorú hanem fáradt, vagy lehet, hogy volt egy barátja akiről nem tudtál, mert titkolta előled, vagy történt valami az osztályában.
2010. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Vannak barátai? Eljár valahová?

Ha nincsenek vagy csak alig, és nem, akkor szerintem ez hiányzik neki, kinek ne hiányozna. Ezért öltözik ilyen ruhába és táncol otthon bezárt szoba ajtó mögött, gondolom elképzeli, hogy a barátaival szórakozik valahol, esetleg mást is csinál odabent a "buli" után, szintén képzeletben. Depresszió.

2010. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy depis. Én is így vezetem le a feszültséget.:) ne aggódjon:) 15L
2010. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
vagy fogyókúrázik és ez a mozgás része ;)
2010. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha valóban nem drogozik, akkor nagyon klassz dolog, amit csinál, a tánc is egyfajta meditáció, és jó feszültség levezetés. És sötétben nincs más, csak a zene és a tánc. Esetleg kérdezd meg, nincs -e kedve valamilyen tánctanfolyamra járni...
2010. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Dehogy depressziós. Csak kamasz. Semmi baj nincs vele, nyugi :)
2010. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de írok ide, mert tanulságos lehet még valakinek. Most 24 éves (lány) vagyok, de a mai napig a sötétben táncolok otthon kb 9 éves korom óta. Ez feszültséglevezetés, méghozzá annak egy nagyon jó módja. Ha a dolog csak 16-17 évesen egy ideig áll fent, akkor még nem kell aggódni, had csinálja. De ha olyan fiatalon kezdődik mint nálam és ilyen sokáig tart, akkor elgondolkodtató. Nem voltak barátaim és ilyenkor tánc közben mindig képzelt világomban éltem, hogy az osztálytársaim szeretnek, népszerű vagyok, vicces vagyok, komplett történeteket szőttem. Odáig fajult a dolog, hogy ha ezt egyszer kétszer nem volt alkalmam megtenni, akkor ideges és feszült lettem. Főleg akkor ha anyám berontott a szobámba és megzavart. Aztán a tanáraim észre vették nagy nehezen hogy a szünetekben is egyedül ücsörgök és a szülői értekezlet után félrehívták anyámat, hogy valami nem stimmel velem. És erre az anyám a lehető legrosszabb módon reagált: megtiltotta hogy sötétben legyek és hogy bezárjam az ajtómat. Gyakorlatilag megfosztott az egyetlen dologtól ami lenyugtatott. Utána csodálkozott hogy miért lettem agresszív szemtelen tini, aki visszabaszél és felesel. Hát könyörgöm, azért mert nem volt módom máshogy levezetni a feszültséget. Sose tiltsátok meg, hogy a gyermeketek ezt tegye, örüljetek, hogy ilyen módon adja ki a fáradt gőzt, és nem valamilyen rosszabb módon. Viszont érdemes elgondolkodni, hogy milyen levezetnivaló feszültsége lehet a gyereknek. Ha nagyon aggaszt a viselkedése, akkor beszélgessetek vele, de egyenragú felekként, mert a tinik már felnőttnek érzik magukat és szóba sem állnak veletek, ha "én vagyok az okos felnőtt, te pedig azt teszed amit én mondok" stílusban beszéltek velük. (Az én anyám annak idején rosszul döntött. Úgy éreztem nem ért meg, most 24 évesen viszont már nem csak hiszem, de tudom is, hogy akkoriban ő nem értett engem.)
2014. aug. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!