Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a hibás abban, hogy a...

Ki a hibás abban, hogy a gyerek nem akar az anyjával lenni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kislány. Szülei elváltak. Apja 2 hetente látogatja, anyja dolgozik, így minden nap a mama hozza el az oviból. A kislány sír, nem akar az anyukájával hazamenni. Panaszkodik, ha otthon vannak, és az anyja barátja ott alszik, őt elzavarják, nem foglalkoznak vele. A kislány anyukája a mamát hibáztatja mindenért. (A mamát, aki bármikor ráér, bármit eldob a kezéből ha a lánya füttyent, hogy a kislányra kell vigyázni). Sokszor előfordult, hogy péntek estétől vasárnap estig a kislány nem is látta az anyját, mert az a barátjánál volt. A kislány fél, hogy az apja után az anyját is elveszíti, így is keveset vannak együtt. Az anyja ideges, mert egyedül nem tudja fenn tartani a lakást, és a barátjával is sokszor összekapnak. A mama próbál segíteni, de sokat sír, mert a lánya szerint ő a hibás mindenért.

Szerintetek?


2009. nov. 29. 10:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először is az ilyen barátot ki kellene takarítani anyuka életéből!Egy gyerekes nő is kezdhet természetesen új kapcsolatot,de a gyerek kell,hogy az első helyen legyen az anyja életében.Ha olyan párt talál magának,akivel nem lehet a gyerekkel közösen normálisan élni,arra nincs szükség!!!Mi az,hogy elzavarják a kislányt??Mégis milyen anya az ilyen?De szerintem amúgy a nagymamának is van felelőssége a dologban,mert haragudhat anyukára az élet vitele miatt(jogosan)de ebbe a kislányt nem szabadna bele rángatni.Neki mégis csak Ő az anyja,mellette lenne a helye amikor csak lehet.Tudom miről beszélek,én is gyerekkel házasodtam másodjára.De amint komoly volt a kapcsolatunk,onnantól kezdve a mama csak akkor vigyázott a kicsimre,amikor mi nem értünk rá.Nem varrtam a nyakába akkor is,ha velünk lehetett.Ha az anyja életébe nem fér bele a gyereke egy pasi miatt,az olyan nő nem jó anya!Üljön le a nagymama és beszélgessen el a lányával,persze próbálják meg veszekedés nélkül.Minden képen közelebb kellene kerülnie a kislánynak az anyjához,mert ebből sok lelki baja lesz ha nem sikerül.
2009. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az anyuka most akarja élni világát,nem akart gyerek lehetett a kislány

se a kislánnyal se a mamával nem törödik

ésszerübb lenne ha a papa,vagy a nagymama nevelné a kislányt

2009. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az anyuka lassan 30 éves. Senki sem kényszerítette, hogy férjhez menjen, vagy gyereket szüljön. Ha már gyereke van, ne akarja élni a saját világát.

És egyetértek, hogy a férfi nem való az anya életébe, de hát az anyuka szerelmes.

2009. nov. 29. 10:58
 4/23 A kérdező kommentje:

Már a válás előtt is sokat volt a mamával a kislány, mert anyuka elment otthonról. Apuka meg vidéken dolgozott.

A nagymamának van épp elég gondja, nem tudja teljesen átvállalni a kislány nevelését. Az apja meg vidéken dolgozik, és már neki is van új kapcsolata.

2009. nov. 29. 11:00
 5/23 annnna válasza:
70%
A mama részben hibás, hogy ilyen lánya van. Azért részben, mert a lánya, vagyis az anyuka már felnőtt. Az anyuka meg egyértelműen hibás abban, hogy a kislány nem akar vele lenni. Szégyen, hogy előbbre valónak tartja a barátját, mint kislányát.
2009. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De a mama miért tehet arról, hogy ilyen lett a lánya? Régóta nem laknak egy fedél alatt, lassan 10 éve, nem a mama "alakította" ilyenné.
2009. nov. 29. 11:31
 7/23 anonim ***** válasza:

A mama igenis tehet arról, hogy a lánya ilyen lett, kapásból az, hogy pattan a lánya minden szavára, gondolom, ez régen is így volt.

Anyukámék 3-an testvérek, anyu a legidősebb, aki mindig mindenben segített a szüleinek, azután is, hogy messze költözött, és semmire nem becsülik, az öccse ott maradt a környéken, nagy orvosi karriert futott be, és a legkisebb tesó, a húga, aki a szülők kedvence volt, kinyalták a fenekét, neki a buszt is megállították, hogy ne késsen az iskolából, nagy koponya, szó se róla, külföldön csinált orvosi karriert, de úgy viselkedik, mint ha mindenki az ő szolgája lenne, a gyerekét meg passzolgatja ide-oda, ha éppen nem iskolaidő van. És már senki nem tud rajta változtatni, úgyhogy majd a gyerektől fogja visszakapni, sőt, már kapja is a pofonokat, és nem érti, hogy a 8 éves gyereke miért hülye qrvázza őt, a saját anyját.

Nem kell senkinek (főleg a saját gyereknek) a csicskásának lenni, mert ha azt szokja meg, hogy mindig ugrik neki valaki, akkor ki is fogja használni, ő meg éli világát.

Itt azt tanácsolnám, hogy a gyerkőcöt lehet, hogy az apjához kéne helyezni, nagynénéméknél ez azért nem megoldás, mert szerencsétlen gyereknek az apja egy önmagára is igénytelen szélhámos...

2009. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De ha a mama azt mondja, hogy nem, ő nem ér rá menni a gyerekért, csak a kislánynak tesz rosszat.
2009. nov. 29. 12:10
 9/23 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem ez egyáltalán nem egyedülálló, hogy az új kapcsolat miatt a gyereket/gyerekeket elhanyagolják.

Nekem is elváltak a szüleim, bár én idősebb vagyok, 15 éves, de nem szeretek az anyukámhoz menni (apámmal élek) a barátja miatt. Konkrétan nem az zavar, hogy van, meg hogy ott él, hanem amikor velük avgyok, mindig úgy érzem magam, mint egy felesleges személy, aki kb. a gyertyát tartja. Én örülök anyukám boldogságának, csak ez így nekem nem hiányzik.

Ellentét apukám. Amikor itt van a barátnője, vagy mi náluk,akkor sincs ilyen érzésem. Lehet, hogy azért, mert ott is van 2 gyerek, így az barátnő hozzáállása is más.

2009. nov. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
gondolom te vagy a mama?
2009. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!