Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kutat az anyám a szobámb...

Miért kutat az anyám a szobámban, a kabátomban és a kocsimban?

Figyelt kérdés

Amikor nem vagyok itthon mindig kutat, észrevettem, hogy minden tárgy máshogy szokott lenni, a kabátomban is turkál amikor alszom, kiveszi a pénztárcámat, ott is rendezget kártyákat, megszámolja a pénzem.A kocsim kesztyűtartójában is turkál, volt, hogy összetört egy cd-t.Már többször szóltam neki, hogy ne kémkedjen utánam, de mint ha meg sem hallotta volna, annyira idegesítő már.

20f


2010. dec. 17. 17:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy rögtön egy villát vásárolj:D Albérletre gondoltam.
2010. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Mert szerények a képességei.
2010. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

Én nem mentem fel anyádat a kíváncsiság alól, a gyereknek - aki már nem gyerek - is van magánszférája. Egyrészt emberfüggő, hogy ki mennyire ilyen típus - pl fiatalkorban is van aki rendszeresen nézegeti a párja üzeneteit, és van, aki nem - másrészt lehet, hogy a kommunikáció hiánya miatt van rád szállva. Ha tudná, merre jársz, kivel vagy, mik a terveid, stb, akkor talán nem így akarna információhoz jutni. Ezzel nem azt mondom, hogy számolj be neki mindenről, csak beszélgess. Ha nem mondasz semmit, azt fogja gondolni füvezel, drogozol, rossz társaságba keveredtél, kártyázol, nőzöl, viszonyod van egy férjes asszonnyal, viszonyod van egy másik pasival.. bocsi:)

Nálam soha senki egyetlen asztalom felejtett levélbe sem nézett bele, ami szerintem részben annak köszönhető, hogy ha kérdésük van, általában válaszolok rá.

Ha pedig magadra zárod az ajtót, és követeled, hogy be ne tegye a lábát, szerintem csak még gyanúsabbá teszi a dolgot:S

2010. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

Wazze, minek kellene neked egy 4fős családnak való ház? XD 5-6 milláért kapsz egy egyszerű kis lakást, bőven elég neked... na mindegy, csak mondom. Meg kivenni egy albérleti szobát kb 25k egy hónapra. Ahogy kocsira össze tudtál szedni pénzt, valahogy ez is menne, nem?

Anyád nem fog megváltozni, és valószínűleg a viselkedésed miatt lett ilyen. Sokat nem tehetsz, esetleg ne zárd ki az életedből teljesen, akkor egy idő után rájön, hogy nem titkolózol. Végülis engem is idegesítene, hogy valaki, akinek én fizetem a lakását meg gondolom a kajáját is, arról semmit nem tudok. Gondolom a pénzedet meg azért számolgatja, mert tudja tőle mennyit kapsz, meg ha hirtelen több lesz, de elvileg nincs kereseted, akkor csak érdekli, hogy honnan van, és ezért elkezud kutatni, nem-e drogot árulsz, nőket futtatsz, lopsz, csalsz, hazudsz.

2010. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
74%

Kérdezd meg! Biztos hoyg nem rosszindulatból szerintem aggódik valami miatt. Talán túl keveset árulsz el magadról, vagy hallotta, hogy valaki gyereke drogos lett és félt...ki tudja??

Ne kérd számon, mert bezárkózik. Ültesd le, beszélj egy kicsit a dolgaidról, majd kérdezd őt az ő életéről. Ezután, ha válaszolt, óvatosan kérdezd meg, hoyg mit gondol rólad. Hoyg aggódik-e valami miatt veled kapcsolatban, vagy bántja-e valami. És utána rákérdezhetsz a kutatásra. Lehet hogy egyszerű prózai oka van.

Én pl. a lányomtól lopom a tiszta zoknit, néha felveszem egy fülbevalóját, a múltkor meg átkutattam minden zsebét, mert 10 perc múlva zárt a tejautomata, és nem volt apróm, de nagyon kellett a tej.

nme haragszik, de kíváncsiságból nem kutatok nála.

2010. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
50%
Lehet kotont keres...
2010. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Én mindig elszoktam neki mondani mindent régebben, pl. hogy elmegyek kocsival a barátaimhoz, akkor meg elkezdi mondani, hogy havas az út stb...Ha bulizni megyek az a baj, pedig ritkán járok, 4-5 hetente, mindennel baja van, ezért minek mondjak el neki bármit is?Az úgy is rossz és ellenzi bármi is az.

Én azéért akarok nagy családi házat mert majd szeretnék családot később:)

Albérlet az mondjuk jó lenne, de nem tudom hogyan működik ez, mert ha 25ezer az elég olcsónak tűnik, de rezsivel van 100 ezer is.

2010. dec. 17. 18:51
 18/26 anonim ***** válasza:
77%
Zárd be a kocsit,és dugd el jól a kulcsot,a kabátodat,meg a tárcádat hagyd a kocsiban,biztos nem töri fel...Vagy parkolj le máshol,mittom én,pár házzal odébb,biztos nem megy ki az utcára a kocsidat keresni,ha kérdezi hol van,szerelőnél,mert az eggyik ablaktörlő akad.A tárcádat meg a munkahelyeden/suliban hagytad,a kabátodat meg a kocsiban.
2010. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%
Kölcsönösen nem bíztok egymásban. Gondolom, a jelenlegi jólétedet is a szüleid biztosítják neked. És lehet, nem szeretnék, ha meglepit okoznál valamivel...
2010. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 tetris ***** válasza:

Akármilyen nagy fiú is vagy, mindig csak anyu pici fia maradsz. Én is elmondom a fiúknak, hogy vegyenek fel sapkát, legyenek óvatosak csúszós az út, és is féltem őket, ha későn jönnek haza. Egy anya már csak ilyen. Folytonos aggódás az életünk. Majd ha családod lesz, te is aggódni fogsz a kölykök miatt. Az ember annyi szörnyűséget hall manapság. És egy anya hajlamos mindjárt a legrosszabbra gondolni.

Anyukád nagyon-nagyon-nagyon szeret, csak hülyén mutatja ki. Nincs mese, le kell ülnöd beszélni vele. Ez így tovább nem mehet. El kell mondanod neki, hogy ha továbbra is kutat, akkor megfontolod az elköltözést. Meg kell értetned vele, hogy már felnőtt ember vagy, és nincs ahhoz joga, hogy matasson nálad. Még akkor se, ha az ő nevén van a ház. És nyugtasd meg, hogy szereted őt a hibáival együtt is, de ez így számodra elfogadhatatlan.

2010. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!