Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyám lehet...

Mit csináljak anyám lehet visszaszokik a piára? (lsd bővebben)

Figyelt kérdés

Anyám 3 évig bírta pia nélkül, de mostanában egyre gyakrabban iszik. eddig főként elkezdi pénteken és folytatja vasárnapig. hétközben eddig nem láttam inni, de ez már így megy egy ideje. Már volt ez miatt baj, de nem akarom hogy megint intézet legyen a vége.Engem annyira már nem fenyeget de van két kistesóm(6 és 7 éves) és ő értük még aggódok.

18 éves lány


2010. dec. 18. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sokat tehetsz azon kívül, hogy leülsz vele beszélni. Ha magától nem teszi le a piát, akkor minden hiába. Anyám 30 éve iszik (munkaidőben nem, de azon kívül mindig). Már mindent bevetettem, mégsem hajlandó leállni. Próbáld elmagyarázni neki, milyen szörnyű az intézet és kérd meg, hogy a tesóidat ne juttassa oda.
2010. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Munkád van? Albérleted? Csinálj gyorsan egzisztenciát magadnak, és ha az intézet veszélye fenyegeti a kicsiket, kérvényezd a gyámhatóságnál az elhelyezésüket nálad. Jobb, mint az intézet.
2010. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk, a segítség itt senkinek nem fordul meg a fejében???Rögtön a gyerekeket elvenni, meg elmenni albiba, pedig egy kis ráhatással lehet hogy javul a helyzet,Aki egy hétig is kibírja pia nélkül, az nem merev alkoholista!
2010. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet, de félek, hogy ismét az lesz.

Mert okt 26.án volt három éve hogy kijöttünk a tesóimmal az intézetből.

2010. dec. 18. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, Bree is kigyógyult belőle. :)
2010. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert azok a hülye filmek a valóságot mutatják, ugye???Na ne nevettess már...
2010. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csak poénkodtam.elnézést ha bárkit megsértettem.
2010. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus kemény dolog. Olyan, mint a rák. Soha sem lesz az ember teljesen gyógyult, csak tünetmentes. Lehet, hogy ez rossz hasonlat, de igaz. A sógorom kijött az elvonóról, fél évig tiszta volt, aztán 2 évig megint ivott. Befeküdt ismét, 11 hónap józanság, 1 hónap ivás. Most jött ki 4 alkalommal az elvonóról. Ideig-óráig bírja, de mindig újra kezdi. Csak úgy tudja letenni valaki az italt, ha egyáltalán nem iszik egy kortyot sem, mert ha egyszer megérzi az ízét, akkor nincs megállás. Nagyon nagy akaraterő kell hozzá, de van akinek sikerül. Ha belátja anyukád, hogy segítségre szorul, az már jó jel. Ha kell akkor feküdjön be ismét elvonóra. Nem teheti meg veletek, hogy ismét intézetbe "küld". Valami oka biztos van annak, hogy inni kezdett. Azt az okot kell megszüntetni és akkor le tud állni megint. Kitartás!
2010. dec. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!