Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a férjemnek? Elviselhe...

Szóljak a férjemnek? Elviselhetetlen, Sógornőmről van szó. Van egy 4 éves kislányom, és még egy fiú aki pocaklakó még.

Figyelt kérdés
Mindig elviszi a a lányomat, és vesz neki más ruhákat vagányabbakat, mert hogy én hercegnőt akarok faragni belőle... Mindig elviszi fiús sportra, Mindig elviszi vásárolni teljesen elkényeszteti nem bírok már a saját lányommal. tegyem szóvá már az anyósomnak? Vagy kinek szóljak már? férjem: hagyjad csak. Köszönöm a a válaszokat. 28N
2010. dec. 18. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Hát b*szd ki a kukába azokat a ruhákat, amiket neki vesz, ha nem ért a szép szóból. Komolyan, a te gyereked, majd a sajátját rendezi. Aranyos, hogy szereti a lányod, de azért ez durva. Ne is engedd el vele a lányod..
2010. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Én speciel örülnék egy ilyen sógornőnek :)) Nekem a barátnőm csinálja ezt a kislányommal, de megvan az egészsséges határ, amiben megegyeztünk. Viszi magával görkorizni, meg nyáron lovardába.. hadd vigye. Örülök neki. Én nem járok ilyen helyekre. A lányom meg szereti ezeket a programokat.
2010. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek. Beszéltél már vele? Mert ez felháborító. Nehogy már! A te lányod, a sógornő meg ne akarjon gyámkodni felette. Szólj erről anyósodnak, állj a talpadra, ne hagyd annyiban. A végén a kislányod mindig nála akar majd lenni, mert az XY néni megengedi, ő jobb fej mint anyuka. Na ezt ne engedd, a te lányod, te neveled, semmi köze nincs hozzá. Elmehet vele játszani, szülinapkor, karácsonykor vehet neki ajándékot, de nehogy már az legyen, hogy ő lesz neki a stylistje. Ne hagyd annyiban, és üss le most, mert minél tovább engeded, annál rosszabb lesz a helyzet.
2010. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Gyereket is érdemes megkérdezni. Fiús lány voltam, 3 éves korom után téptem le magamról mindent, ami habos-babos volt. Némi próbálkozás után a szülők feladták, utána csak fiús cuccokat vettek, beletörődtek, hogy felnyírt, néha kopasz fejem volt - én így tetszettem magamnak. 16 éves korom körül kezdtem nőiesedni, megnövesztettem a hajamat, de sminkelni is csak 21-22 éves korom körül kezdtem, szoknya talán 24 évesen volt rajtam először, önszántamból.

Évzárón/évnyitón majdnem szó szerint rám térdeltek, mert oda muszáj volt, rám passzírozták - amint vége volt az ünnepségnek, már a suli wc-jében téptem le a szoknyát - ha nem volt náluk cserenaci, akkor egy szál bugyiban rohangáltam az iskolaudvaron.


Ezért gondolom, hogy már egy 4 évesnek is lehet elképzelése, hogy mi tetszik neki. Kérdezd meg, ha neki tetszenek a fiús cuccok is, akkor hadd hordjon olyat is.

2010. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Én is ilyen akarok majd lenni a sógornőm gyermekével egészen addig amíg nem lesz majd sajátom.
2010. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

mi az hogy elviszi??

hát ne engedd, ha nem akarod

2010. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Talán mert látja hogy hercegnőt csinálnál szegény gyerekből...Amúgy meg van szád,neked kell megbeszélni vele...
2010. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem rosz szándékból teszi hidd el. Egy kicsit szeretne terhet levenni rólad, hogy most várod a második babát. Ülj le vele, de legyen ott a gyermek is. Beszéljétek meg higgadtan. Amikor megszületik a második gyermek, bizony jól jön majd, ha besegít és elviszi a kislányt magával. Ritka az ilyen sógornő. Ha elveszed teljesen a gyermeket, mert nagyon szereti az biztos, mindkettőnek lelki törést okozol. Figyelmeztesd, ne úgy bánjon vele, mintha az anyja lenne, inkább egy jó kis barátként kezelje.
2010. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha a gyerek szereti azokat a ruhákat meg programokat, akkor nem kellene ezeket teljesen kiiktatni, csak vmi határt megszabni. Nálam pont fordítva volt, szüleim egyáltalán nem divatosak, sosem voltak azok, mindig a kényelemre meg a praktikumra mentek, és mindig nadrágban meg bő pólóban járattak, levágatták fiúsra gombára a hajam 6évesen, napokig bőgtem utána, mondtam, hogy nem tetszik, de ők is úgy voltak vele, hogy úgy nevellek, ahogy akarlak... 14-15 éves koromra tudtam csak megmondani nekik, hogy szeretnék lányosabban öltözni, akkor is hetekig, hónapokig vitatkoztak, amíg engedték, hogy úgy öltözködhessem és azt csinálhassak, amit én szeretnék...


Viszont az elkapatás miatt beszélni kellene a sogornő és férj fejével még egyszer, és ha nem segítenek, akkor anyóssal is lehet. Mert az egy dolog, hogy megismertetik más fajta életformával,m ruhákkal stb., de hogy alapvető nevelési dolgokban "hazudtoljon" meg téged (hogy mit szabad a gyereknek, és mit nem), az nem járja.

2010. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!