Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felhivtam telefonon régi...

Felhivtam telefonon régi barátomat. Ez már a megcsalás kategória? Mert olyan lelkiismeret furdalásom van.

Figyelt kérdés

3 éve vagyok házas és férjem előtt volt egy barátom, aki nős volt. Ennek ellenére több évig voltunk "együtt" és jó barátságban szakitottunk. Azóta is sokat gondolok rá és a férjem is tudja, hogy ő volt nekem. Ma felhivtam telefonon, csak mert mostanában gyakran eszembe jutott és mert meghalt apukám, akit ő is ismert és akartam, hogy tudja. Majdnem másfél órát beszélgettünk. Megkérdezte, hogy van a férjem, a kislányom és tök jól elbeszélgettünk, mint régi jó barátok. Én már csak úgy tekintek rá, mint egy régi jó emlékre. Kérte, hogy találkozzunk, de nemet mondtam.

Viszont a telefonhivás óta lelkiismerte furdalásom van. Megmondjam a férjemnek, hogy felhivtam? Lehet, félre értené. Vagy inkább ne mondjam meg? Ugye, ezzel még nem csaltam meg? Szeretem a férjem, csak jól esett beszélgetni a régi barátommal.


2009. jan. 22. 20:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

20 55-ös bocsi elsö elolvasásnál rosszul értelmeztem, te csak jot akartál irni most már látom, és iagazad van,

visszatérve ne mond el, jogod van kis " volt magánélethez is " ez nem megcsalás, ha már van olyan gondolatod hogy másért hivtad az már gáz ! az egy másik kérdés lesz majd nálad.


Andi

2009. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én két éve élek boldog párkapcsolatban, előtte volt egy barátom, akivel mindössze három hónapot jártunk, viszont nagyon jó barátként váltunk el. A mai napig beszélgetünk msn-en, sokszor másfél két órán keresztül. Találkozni nem szoktunk, de csak azért nem, mert ő az idő során elég messzire került: 300 km van köztünk jelenleg. Semmi rossz nincs abban, ha tudsz az exed felé barátként közeledni. Sőt, szerintem az a normális, ha a szakitás után még van mondanivalótok a másik számára. Az ember nem tépheti ki a múltját.

A párom is szokott beszélgetni az exeivel. Sőt, van olyan volt barátnője, aki a főiskolás csoporttársa. Szakitás után is jó barátok maradtak, néha együtt lógnak két óra között, elmennek kajálni ilyesmi.

Nem kell túlreagálni az ilyen dolgokat. És, az hogy felhivtad őt egyáltalán nem számit megcsalásnak.

2009. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
hihetetlen hogy az emberek mire nem kepesek tartani az exel a kapcsolatot?? minek?? ha akkor valami nem mukodott kesz vege akkor annak kesz vege! minden ertelembe~!
2009. jan. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Mielőtt döntesz, gondold el, Te hogyan éreznéd magad hasonló szituációban, ha a férjed eltitkolná, bármiféle kapcsolatban áll valamelyik exével. Én sem tartom bűnös dolognak, ha valaki nem gondol utálkozva az exeire, ha beszélget néha velük, de ebből titkot csinálni szerintem nem jó dolog még akkor sem, ha a másik ettől kicsit zavarba jön. Intelligencia kérdése, ki hogyan kezeli az ilyesmit, de ha megfelelő módon mondod el és tudatosítod a párodban, hogy nem szeretsz előle eltitkolni semmit, akkor nagy valószínűséggel nem sértődik meg de ha úgy érzed, ő ezt másképp értékeli, akkor .

Egy igazán jó házasság alapja a "cinkosság" az a fajta szoros barátság, összetartozás érzés, ami sokkal erősebb a fizikai vonzalomnál. Az ilyen kapcsolatban nincs helye az effajta titkoknak. Kevés ilyen kapcsolat van, de ha Te úgy érzed, a tiétek ilyen, nem érdemes az ilyen dolgokat elhallgatni.

2009. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem emgcsalás, de jobb, ha elmondod a férjednek, mert ha elhallgatod előtte, és mástól tudja meg, akkor lesz mit "felfújnia".
2009. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ne mondd el a ferjednek, hiszen nem olyan nagy dolog ez igazabol, de lehet hogy a ferjednek rosszul esne, es tudod, akkor egy veszekedesre adna csak okot ez a dolog.

Felhivtad, beszeltetek, ok. Remelem tenyleg nem fogod vele tartani a kapcsolatot, latod o mar mondta, hogy talalkozzatok.

Szerintem maskor ne hivd fel, mert nehogy meginogjal, elvegre meg a pasi is nos, nem?

Es ne lelkizzel, csak legyel huseges, szia!

2009. jan. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Szerintem ne mond el a férjednek,hogy felhívtad a volt barátodat.Egyszeri alkalom volt,hogy beszélgettél vele,ezzel még nem csaltad meg!Valóban nem szép dolog a titkolózás,de lehet,hogy félreértené a férjed,és abból egy jó nagy veszekedés lenne.

Viszont szerintem ne keresd többet,így nem lesz lelkiismeret furdalásod sem!

2009. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Fordított esetben Te mit gondolnál?

(igaz, fordított esetben minen női válaszoló azt szajkozná, hogy a férfinak őszintének kell lennie...)

2009. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat. Végül is nem birtam a lelkiismeretemet megnyugtatni és csak elmondtam a férjemnek a hivást. Először egy kicsit duzzogott, de utánna odajött és azt mondta, hogy nagyon örül, hogy őszintén bevallottam neki. Sajnos vagy nem sajnos, én ilyen vagyok. Nem tudok semmit sem eltitkolni. Csak magamban rágódtam volna, de igy most már sokkal jobban érzem magam.
2009. jan. 23. 14:04
 20/20 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem muszály elmondanod a férjednek. Mint ahogy már előzőleg is írták beindulhat a fantáziája, hogy vajon még miről beszélhettetek egymással, talán egy randit is megbeszéltetek...? A férfiak sem mondanak el nekünk mindig mindent, pedig jónéhányan egy telefonbeszélgetésnél több is történt. Nem azt mondom, hogy hazudjunk össze-vissza, elhallgassunk fontos dolgokat, de néha-néha jobb hallgatni inkább, nem törhet be a fejünk miatta. Ha elmondanád most és nem reagálná túl, attól még bogarat ültettél a fülébe és később egy vita alkalmával a fejedhez vághatja. Elhiszem hogy jól esett a beszélgetés /bár ne halálhírről szólt volna/ de anélkül is beszélgethetünk néha valakivel, hogy be kellene számolnunk róla bárkinek is. Vannak bizonyos dolgok, amiket megoszthatunk a párunkkal, szüleinkkel, barátainkkal, de vannak, amiket pont a párunkkal nem tanácsos megosztani. Ez még nem megcsalás. Csak tudni kell azért egy bizonyos határt húzni, nehogy kísértésbe ess.
2009. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!