Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bírják abbahagyni...

Miért nem bírják abbahagyni szüleim a veszekedést? Nem értik meg, hogy ezzel elrontják a karácsonyomat?

Figyelt kérdés
Anyum pár napja vett egy érintőképernyős telefont, 0 forintért, előfizetéses. Apum erre megharagudott, bevágta a durcit és még az ajándékot is kidobta, amit anyum vett neki az ünnepekre, pedig szép. Suliban mindenkinek azt hangoztattam, h. milyen szép lesz nálunk az ünnep, erre meg itt van ez: fontosabb dolgokra kellett volna most a pénz. Sajnos az is rossz, h. ennek mindig én iszom meg a levét, mert nem értik meg, h. az én ünnepemet teszik tönkre ezzel. Két napja sírok, ha magamba vagyok - más előtt nem mutatom ki a fájdalmaimat -, anyunak se szoktam beszélni róla, pedig nagyon szeretem csak hát hol a barátnőivel van, hol dolgozik, apunak is van mit csinálnia minden nap éppen ezért többnyire egyedül vagyok leszámítva azt, mikor nagyszülőknél. Azért írtam ide, mert sajnos nincs legjobb barátnőm és nem tudom kiben bízzak(nagyimékat nem akarom a problémáimmal terhelni). Segítsetek a kibékítésükben!:( Egyébként nincs semmi baj velük nagyon szeretem őket meg ők is engem - nem isznak, nem drogoznak, nem cigiznek - átlagos család de ilyenkor. És az a baj, hogy ezek után a veszekedések után amit hallok mindig fáj a fejem mert ha magam vagyok elkezdek sírni.
2010. dec. 20. 14:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: Minden rendben lesz, sajnos én és a férjem is néha a gyerek előtt veszekszünk, bár én tartom a " sose feküdj le haraggal" dolgot, de általában ilyenkor mindig megbeszélem a fiammal, hogy szeretjük, és egymást is. Ha ezt nem tenném és ő szólna, hogy baj van, én megérteném, gondolom, a te szüleid is:)

A kritizálónak:Én mint két gyermek anyukája nem tartanám önzőnek, ha valamelyik fiam így fogalmazna. Igenis, a szülőnek a gyereke a legfontosabb, és attól szép az én karácsonyom, ha mindenki boldog körülöttem. Ezt a hatalmas önzést még bevállalom.Mióta önzés ha egy gyerek figyelmet és szeretetet, nyugalmat szeretne maga körül, maga köré? Aki ilyet ír, az kicsit gondolkodjon el, milyen lehet, ha egy gyerek bizonytalannak érzi magát? A szülei rendesek leírása szerint, ők nem tartják majd önzőnek, ha beszél velük. Kedves válaszoló, ha egy gyerek segítséget kér, miért önzőség? teljesen normális. Igenis, ha szülő az ember, akkor felelős a gyermekéért. Hát ha meg "nagy ember", és a szülőséget választotta, akkor pláne. Ilyet.. egy gyerek önző, mert mer magára gondolni, és megriadni, hogy a szülei összevesztek.......?!?!?!?!?

2010. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló: van egy nagyon jó hírem. Azt hiszem érvényesült az Ön mondata miszerint ne feküdjünk le haraggal. Anyu és apu most együtt pihennek, azt hiszem kiordították magukat.:) Nem mondom, hogy teljes a béke, de lehetséges, hogy végleg nyugalom lesz. Tudom, kicsit gyors, hogy így délután panaszkodom, megy a hacacáré aztán azt mondom, hogy minden oké. Nincs minden rendben, de kezdenek alakulni a dolgok. És én ennek nagyon örülök, legalább nem fog fájni a fejem és nyugodtan alhatok éjszaka. A válaszát felpontozom, nagyon hasznosnak találtam - ahogy mindenkiét - és ha én is adhatok egy tanácsot: ne veszekedjenek a gyermekük előtt, mert ha magába van elkezd sírni, egy idő után rossz lesz a közérzete és megfájdul a feje. Higgye el, csak jót akarok - és tapasztalatból mondom. Köszönöm a segítséget, azt hiszem ide máskor is jövök, mert egy-két normálatlan választól eltekintve, mindegyik hasznos volt.
2010. dec. 20. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!