Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartottam egy babát, úgy...

Megtartottam egy babát, úgy hogy az apuka nem akarta a babát. Az apuka családja nagyszülök semmit nem tudnak. Hogy a világ végén van egy unoka. Felkeressem e öket hogy van egy pár hónapos unokájuk? Vagy hagyjam igy?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
82%

Nagyszülőknek joguk van ismerni az unokájukat. Kérhetsz gyerektartást is.

Ha a teherbe esésed nem apuka akarata ellenére történt, akkor kérhetsz gyerektartást is.

Ha apuka akarata ellenére ESTÉL teherbe, akkor is kérhetsz, csak nem sportszerű.

Ha apuka későn kapott észbe gyerek ügyben és abortuszt akart Tőled- akkor nagyon, nagyon szeretném seggbe rúgni.

(Elnézést a személyeskedésért, ma hallottam egy ilyen esetről, a vállamon sírt a lány órákig, emiatt lett morcos a reakcióm)

2009. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
84%

szerintem a nagyszulokkel tudathatod. nem a ferjed, vagy magad miatt (lehet, hogy rosszul jossz ki belole), hanem a gyerek miatt. hogy amikor eleg idos lesz, akkor tudj mondani valamit, mert ha a gyerek fogja kesobb esetleg megkeresni, es a nagyszulok olyanok, mint az apuka, az nagyon fog fajni a gyermekednek. igy legalabb tudod, hogy mit mondj majd.


gyerektartast meg mindenkeppen igenyelj, ha buszkesegbol nem is akarsz tole penzt, tedd be a bankba, felre a gyereknek, vagy ilyesmi, hidd el, jol fog jonni. ez sem magad miatt, hanem a gyerek miatt. viszont ennek megvan a rossz oldala, hogy akkor lesz lathatasi joga az apanak, meg ilyesmi, hat gondold vegig megeri e (bar nem valoszinu, hogy elni fog vele, de ki tudja)

2009. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
Mosolygok...tudom most kicsit önző és nagyképűnek tűnök majd,de nem nem kell gyermektartás..saját lábamon állok,és fogok is...nem akarok követelőzni...A szülőket is azért filtatom mert ténylegesen joguk van hozzá,és mert én részemről nincs nagymami s nagypapi...s talán igen lehet pozitív is a dologból...
2009. jan. 23. 18:06
 14/64 anonim ***** válasza:
89%
Ha jobban erzed magad tole, akkor csinald! Ha NE adj Isten nem sul el jol, akkor majd irsz es mi megvigasztalunk! :)
2009. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:
Gyermek az övé,apasági...megcsináltatva...nem volt miért ráfogni...természetesen szeretem a fiút,de nincs semmi olyan ami miatt ragaszkodnék hozzá(itt értem ,hogy vagyonos,vagy valami ami miatt meg akartam volna fogni magamnak,már ha értitek mire gondolok...egyszerűen állapotos maradtam....
2009. jan. 23. 18:11
 16/64 anonim ***** válasza:
86%
ez nem a megtudok állni vagy nem tudok meg állni a lábamonrol szól. azt gondolom a legnagyobb önzöség ha nem kérsz gyerektartást. a gyerektartás nem neked hanem a gyermekednek jár. és ha nem kapja meg az apjátol azt töle veszed el. ez a gyermek az övé, akár milyen is.
2009. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Azért nincs lelkifurim mert én szóltam, hogy abbahagytam a tabletta szedését...7 év után,mert meghíztam..s orvosi javaslatra abba kellett hagynom,ö reakciója..persze,nem kell az...s mire észbe kaptunk már megtörtént a baj....Mindegy az én hibám,de azt hiszem..azzal hogy nem vetettem el....kihúztam a gyufát...s igen lehet a gyermektől veszem el a pénzt...de akkor sem akarom hogy fizessen!!!!!!Nem is írom,azt hogy esetleg miből mikor néha a saját maga eltartása probléma....Ha akarna támogathatna,bármiben....de nem teszi....s az sem lesz gond ha a nagyszülők nem teszik,én csak egyszerűen akarom az esélyt a gyermeknek ,hogy ezt is megtettem,szóltam a nagyszölőknek..és pont
2009. jan. 23. 18:34
 18/64 anonim ***** válasza:
85%
en kvazi nagyszulok nelkul nottem fel, mert az anyai agon levo nagyszuleim hallani sem akarnak rolam (es a lanyukrol sem, na de ez egy masik sztori)..nekem faj. nagyon fontosak a nagyszulok az eletben, es joguk van tudni, hogy van egy kis csoppseg, aki az o unokajuk. irj nekik egy levelet, hivd fel oket..mondd el nekik mindenkepp! aztan mar az o dolguk, hogy meg akarjak-e ismerni. szerintem ezzel csak nyerhettek, te is, de foleg a gyermeked.
2009. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy:-)vigasztalásra szorulok..bár csodálatos gyermek...telis tele vagyok tőle örömmel:-)csak azt sajnálom hogy így alakult...
2009. jan. 23. 18:40
 20/64 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Sajnálom, hogy így alakult, tudom milyen nehéz, én is ebben a helyzetben vagyok. Nekem sem kell gyerektartás, de nem is fizetne az apuka. Szerinte neki joga van a gyerekemhez mindenféle kötelezetség nélkül. Hát nem, nincs joga. Nekem nem kell tőle semmi, az nem apaság, hogy néha-néha idejön és jopofizik a fiának. A szülei tudnak róla, de nagyívben lesz..-ják. Pedig engedném, hogy tartsák vele a kapcsolatot. Ja nálunk sem volt átverve az "apa". Tudta, hogy a megszakításos módszer nem az igazi, de vállalta a kockázatot, addig amíg terhes nem lettem. Tisztellek, hogy vállalod egyedül, és bizakodjunk, hogy ez nem marad így örökké egyikünknél sem. Nekem már mióta megszültem több jelentkező is akadt, de én köszönöm most pasira rá sem bírok nézni:))) Mondd meg az apának, hogy mondja el a szüleinek, vagy Te mondod el. Lehet, hogy örülnének egy unokának, és jól megráznák a kisfiukat.
2009. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!