Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anyukám...

Mit csináljak, hogy anyukám végre megengedje, hogy a barátomnál aludjak?

Figyelt kérdés
Lassan 16 éves vagyok és a barátommal másfél éve vagyunk együtt. A viszonyuk jó, bár túl sokat nem beszélnek, átjön megkérdezik egymástól, h ki hogy van, meg, h nem vagy éhes meg az ilyen alapdolgokat. Tudja azt is, h nemi életet már élünk úgyhogy nem igazán értem miért tiltja. Meg mindig mondja, h nem akarja, h ebből rendszer legyen meg mondom mindig, h de a barátnőimnek is megengedik, valamelyiknek 2 hónap után, nekem meg másfél év után se. Ezeket persze nem hiszi el, mert, h ő nem ismer egy ilyent se, meg, h én valami más világban élek, mert neki egyik kolléganőjének a lánya se alszik ott egy fiúnál. Nem tudom mit csináljak, már 1 éve győzködöm, hogy hagy aludjak ott, de nem, mindig azt mondja, h majd, ha 18 éves leszel meg, h majd egy félév múlva megköszönöd,h nem engedte meg..azóta ezt mindig a fejéhez vágom, h mindig ezt mondja, de közben csak telik az idő.
2010. dec. 22. 10:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%

az "idősebbek" már sokmindent másképp látnak, élnek meg.

18 éves korodig az ő felelőssége, mi történik veled.

több oka is lehet, ki tudja mi van a fejében, hogy miért nem engedi.

lehet, hogy tudat alatt attól fél, teherbe esel, ha megtörténne, nem bírná a lelkiismerete, hogy ő még asszisztált is ehhez, hiszen pluszlehetőséget adott, hogy ez megtörténhessen.

2010. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%
Tudod lehet, hogy azért ilyen jók az eredményeid, mert anyukád jól, következetesen nevelt. Lehet,hogy nem "tartanál" itt, ha már 14 évesen mondjuk engedi, hogy ott aludj a barátodnál! Várj még egy kicsit! Nem maradsz le semmiről!
2010. dec. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%
Na ennek a kérdezőnek érvelhettek itt napestig ,erről szegénykémről az észérvek mind lepörögnek ,ő akkor is csak azt fogja hajtogatni ,hogy ott akar aludni.
2010. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ismerik egymást, azaz túl sokat nem beszéltek kb. 2x látták egymást beszélgettek egy félórát max. és ennyi. Inkább náluk aludnánk, mer nálunk elég szűkös lenne, mert egy szobába vagyok a 8 éves húgommal, náluk meg nagy ház mindenkinek külön szoba, de persze, ha itt megengedné az is jó lenne, de egyiket sem engedi. Azt meg nem értem, hogy mér féltene attól, h terhes leszek? ennyi erővel nappal se engedne át minket egymáshoz, mert akkor is teherbe eshetek, nem mind1, h nappal vagy éjjel?
2010. dec. 22. 11:19
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen szülők. Anyukámék az esküvőig nem alhattak együtt pl...


Szerintem ismertesd össze a szülőket, erre a karácsony megfelelő alkalom, a szeretet ünnepe, ilyenkor mindenki könnyebben megenyhül sztem. Eleinte szerintem próbálkozz csak azzal, hogy estig ott maradsz, és másnap reggel elmész, vagy a párod megy hozzátok.


Előbb utóbb megengedi anyukád, de légy türelemmel, a felesleges nyaggatás csak ront a helyzeten, és azzal csak felbosszantod.

2010. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy a szerelmes kamaszokat úgysem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről, de: egy 15 éves lány még ne aludjon a barátjával.

Akárkit kérdezel meg az idősebb korosztályból, mindenki ezt fogja mondani, a 20 éves, a 30 és 50 éves is. Mindenki, mert - ne haragudj - de érettebbek már nálad, és külső szemlélőként másként látják a dolgokat.

Ennyi idősen, hiába van barátod, hiába élsz szexuális életet: még kifejletlen lelkivilágú, labilis tini vagy. Igen, ezt is nehéz elfogadni, meg is értem, ha visszakozol, de három év múlva ezt te is be fogod látni magadról. Tapasztalatból mondom, hogy később csak nevetni fogsz azon, hogy 15 évesen te a barátoddal akartál aludni, és mikor szülő leszel, hálát adsz majd az égnek, amiért anyukád nem engedte, így nem kell álszentnek lenni a saját gyermekeddel - mert akkor te is úgy fogsz rátekinteni, mint gyerekre, akinek ez még "nem való"


Tedd össze a két kezed, hogy ilyen anyukád van: engem 14-15 évesen kivágtak volna otthonról, ha egyáltalán pasizni merek. Nemhogy ott aludni! És semmi bajom nem lett tőle.

Úgyhogy ebben az esetben neked kell alkalmazkodni és elfogadni a helyzetet, mert az a normális, ha anyukád nem engedi meg. És mikor ezt többen mondják neked, talán el kellene gondolkodni azon, hogy igaz :)

2010. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
68%

Azzal,hogy a fejéhez vágod az érveit,győzködöd,hisztériázol cska épp azt bizonyitod be hogy jogosan nem enged,mert rinyás vagy mint egy kisgyerek.

Egyébként -tudom ez elképzelhetetlen:O-de túl fogod élni ha csak 18 évesen aludhatsz a pasidnál.

2010. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem enged, mert 15 évesen nem való ott aludni, attól még hogy szexeltek, annak se lenne itt az ideje, de nyilván azzal nem tud mit kezdeni, mert megtiltani úgyse tudja, de attól még az sem lesz helyes. 15 évesen nem ilyen szinten kellene egy kapcsolatnak tartania, hanem szépen fokozatosan, majd persze már most ott alszik a barátod, aztán majd jön a következő az is, mert hát miért ne, ha a korábbi is jöhetett, és így tovább. Azért ez enyhén túlzás lenne, én sem szeretném, ha akárkivel együtt aludna a gyerekem. Majd 18 évesen, ha érett komoly kapcsolata van, akkor igen, addig a saját ágyában aludjon éjszaka.
2010. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

az, hogy teherbeeshetsz, csak egyetlen ok, nem biztos, hogy ez jár a fejében, de ez is egy lehetőség, ami miatt nem engedi.

persze hogy nappal is teherbe eshetsz, itt a lényeg, hogy nem akarja rosszul érezni magát, hogy még segédkezett benne azáltal, hogy pluszlehetőséget adott ehhez.

2010. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem engedi, mert az egy dolog, hogy tudja, hogy lopva nemi életet éltek, de akkor túl nyilvánvaló lenne, ha együtt is aludnátok.

Szerintem is korai egy 15 éves lánynak (maga a szex is) - de ha tartós kapcsolatról van szó (másfél év annak nevezhető), és tényleg szeretitek egymást (szerelmes vagy belé, és nem csak azért vagy vele, hogy neked is legyen barátod, le ne maradj), én lehet, hogy megengedném. De én is nehezen, pedig elég szabadelvű vagyok.

Talán először afelől győzködd, hogy nálatok lehessetek. és ha a srác "véletlenül" lekésné az utolsó buszt??? V(agy Te,amikor náluk vagy?) Utána láthatná, hogy jé, nem lett semmi bajod.

Nekem Anyukám egyetemista koromtól engedte (akkor viszont már egyáltalán nem szólt bele), és ezt elfogadhatónak tartottam.

2010. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!