Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándék karácsony elött?

Ajándék karácsony elött?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy ilyen sokan már most - karácsony ELÖTT - azon siránkoznak, hogy nem jó, túl olcsó, vagy egyéb miatt nem megfelelö ajándékot kaptak.

Nálunk szenteste van az ajándékozás, és eddig úgy tudtam, mindenhol. Akkor hogy van ez, hogy a legtöbben MÁR most megkapták?


Másrészt nagyon furcsa, hogy a legtöbben azt nézik, hogy a többi családtag nem kapott-e véletlén pár 100 Ft-tal drágábbat, és nem az érdekli, hogy a saját ajándéka milyen.


2010. dec. 23. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig szenteste van. Állítólag hugomtól amit kapok az poénos lesz, alig várom :)

Persze apunak meg szoktam mutatni anyuét stb.

Az ár dolog meg nem téma nálunk, a mi családunkban nem divat anyagi különbséget tenni, ugyanannyiért kap húgom is és én is és én is ugyanannyiért veszek mindenkinek, mert így érzem igazságosnak.

2010. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
nekem van ismerősöm,akik tartanak elő-karácsonyt...ilyenkor mindenki kap 1 ajándékot...
2010. dec. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A Karácsonynak NEM az ajándékról kellene szólnia, hanem a szívekben rejtőző szeretetről, békéről, arról hogy végre az ünnepen együtt lehet a család. Az ajándékok csak felszínes dolgok! A léleknek, az érzéseknek, érzelmeknek nagyobb hangsúlyt kellene adni!

Aki csak arra tud figyelni, hogy a másik ajándéka hány FT-ba került, azzal az illetővel nagy gondok vannak!

Sajnos manapság a világ az ajándékok hangsúlyozására teszi a hangsúlyt!

Aki meg panaszkodik, h nem tetszik, vagy nem tudom, az gondoljon bele, h vannak olyan családok, akik örülnek, ha ételt tudnak az asztalra tenni, nem pedig a (méreg)drága ajándékok vásárlásán jár az eszük!

Bocsi, ha hosszú voltam! Nekem ez a véleményem!

20/L

2010. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ez az elökarácsony szerintem elég furcsa ötlet, igy csak elveszik az igazi érdekessége.

Az ár meg nálunk soha nem téma, sokkal fontosabb, hogy találó legyen, és sokszor jobban örülök egy majdnem ingyen ajándéknak, mint egy drágábbnak, ami nem illik hozzám.

2010. dec. 23. 21:33
 5/9 A kérdező kommentje:
ma 21:32-es: nagyon igazad van, örülök, hogy ilyen emberek is vannak.
2010. dec. 23. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Oké, hogy nem az ajándékokról kellene szólnia, de teszem azt van két 15 éves fiad, az egyiknek LCD TV-t veszel a szobájába, a másiknak pedig egy kulcstartót. Nem lenne szar érzés? Nem a fenét..
2010. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkaptam már a barátomtól az ajándékokat mert holnap nem találkozunk, csak 25.én, és inkább előbb-mint utóbb!:P És mindemellé egy nagyon meghitt estét töltöttünk el tegnap este a feldíszített karácsonyfám alatt.:)

Mi igazából félig-meddig megbeszéljük már hogy ki mit szeretne, és csak az meglepi hogy végül is melyiket kapjuk meg.:) A családban pedig csak jelképes ajándékosztást tartunk, kedvenc bonbon, kedvenc parfüm, apróságok. Velük mindig Szenteste, vagy 25.én van az ajándékozás.

2010. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi fura nincs benne, hogy van aki már túl van az ajándékozáson. Lehet, hogy szabad volt a héten és a rokonok így értek rá így a rokon látogatás rész előbbre került. Viszont ha a szűk családi körben tartott ajándékozáson vannak túl, az valóban fura.

(Bár láttam már rá példát, pl mikor valamelyik családtag dolgozik szenteste)

2010. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21.32 : teljesen egyetértek!!
2010. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!