Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok egy megcsalásról. A fiú...

Tudok egy megcsalásról. A fiú csalta meg 5 év járás és 3 év együttélés után a barátnőjét egy buliban, a 25 éves fiú egy 16 éves lánnyal. Úgy érzem vmilyen úton-módon el kellene mondanom a fiú barátnőjének. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ő dolguk meg minden, de lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy tudok róla, de a fiú nem mondta el neki, pedig ennek már 1 hónapja. Nem is fogja. Úgy érzem el kell mondanom, nagyon sajnálom a lányt, lehet hogy rámenne a kapcsolatuk, de a fiú nem érdemli meg őt, a bizalmát. Mit tennétek a helyemben?
2010. dec. 26. 23:59
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

Nagyon megoszlanak a vélemények! Köszi az eddigi válaszokat.

Eddig úgy érzem, hogy a legoptimálisabb az lenne, ha névtelenül egy kívülálló szemszögéből írnám meg neki, de tudnia kell, aztán azt csinál az infoval amit akar.

2010. dec. 27. 01:41
 32/54 anonim ***** válasza:
Én személyesen közölném, először is mert úgy hitelesebb, másodszor meg lehet a férfi tudja a jelszót.
2010. dec. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak, akik épp az ilyen dilemmák miatt befogják a fülüket, csak ne kelljen ilyen információval rendelkezniük. Egyik változat:

Lehet, hogy minden OK lenne a kapcsolatban, csak egy botlás volt a pasi részéről. Már ő is borzasztóan szégyelli magát, de túllép rajta, és egy remek kapcsolata/házassága lesz a barátnőddel, Csunyán beleköphetsz a levesbe, és tönkreteheted mindkettőjük boldogságát, ha szólsz.

Másik változat:

Igazából egy szépnek látszó kapcsolat, amiben van egy időzített bomba. A lány naívan bízik a párjában, a srác meg elég ügyes, hogy ezzel vissza tudjon élni, és meg is teszi. Sok év után persze kiderül, de akkor már jóval nehezebb a lánynak (és persze a srácnak is) újjáépítenie önmagát, miután szétment ez az eleve halálraitélt kapcsolat. Ha szólsz, megadod a barátnődnek az esélyt, hogy mielőbb megtalálja azt, akiben tényleg mewgbízhat.


Nincs tuti jó megoldás. Bármi mellett döntesz, elsülhet rosszul is. Egyetlen dolgot semmi esetre sem javaslok. A trükközgetés nem működik. Ha nem szólsz, tartsd magadban életed hátralevő részére. Ha szólsz, tedd egyenesen.

"-Dóri, nem vagyok biztos benne, hogy jólteszem, de el szeretnék mondani neked valamit. Remélem, segítek vele, és nem ártok. Ha mégis elnézésed kérem. A múlt héten egy buliban Jancsi félrészegen összejött egy 16 éves kisribivel, és meg is tolta. A barátaid egy része tud róla, és én úgy éreztem, jobb ha te is tudod, mint ha a hátad mögött csinálna ilyet rendszeresen. Nekem is nagyon kellemetlen, hogy ezzel egy jó kapcsolatot tehetek tönkre, de így éreztem helyeznek, hogy szólok"

2010. dec. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit mondok, hogy én elvárnám a barátaimtól, ismeröseimtöl, hogy tudassák velem ha a férjem megcsal. Mert tudja mindenki, hogy ez nálam válóok akármennyire megbánta. És ha nem derülne ki, akkor egy olyan ember mellett lennék hazugságban, aki mellett alapból nem akarnék mivel megcsalt és ez elpazarolt idö lenne az életemböl.

Persze sokan ezt másképp gondolják. Szerintem mondd el, de úgy ahogy volt, saját neveddel stb. Így minden tiszta és te sem hazudtál. Utána majd csak a lányon múlik mit tesz. Sok szerencsét!

2010. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
2%

Én annak adok igazat,aki azt mondta,hogy ne szólj bele,nem a te dolgod.

Egyrészt ennyi idő után(együttélés,stb) hidd el,hogy ismeri a lány annyira,hogy tudja,ha gáz van,sőt az is lehet,hogy tud róla,egyszerűen nem verték nagydobra,megoldották ketten,ahogy egy normális kapcsolatban szokták.

Amúgy úgy ki tudok akadni a sok álszent embertől,akik soha nem csalták meg a párjukat,és ezt tartják a legnagyobb bűnnek. Könyörgöm,emberek vagyunk,hibázunk,jóvá tehetjük,megbánhatjuk,de vissza semmit nem lehet már csinálni.

Amúgy azt,hogy a lány a te beleszólásod nélkül is tudja,tapasztalatból írom.Pont nyáron kerültem hasonló szituba...Párom nélkülem ment el pár napra haverokkal,tudtam,hogy ott lesz ex barátnő is,azt is tudtam,hogy inni fognak és ilyenkor bizony előtör a nosztalgia....Igazam is lett,a párom nem szólt,de láttam,hogy furán viselkedik,bántja valami,rákérdeztem kétszer háromszor,mire elmondta...barátok között is volt,aki tudott róla,de nem szólt.(szerintem ha elmondja egyébként valóban jobban megharagszom rá,mint a páromra,ugyanis egy "idegen"miért szól bele egy olyan dologba,ami a kettőnk ügy) Utáljak mindenkit,dobjak el több évet,egy egyszeri hülyeség miatt?nanem..Többször bizonyította már azt,hogy velem tudja leélni az életét..

a testiséggel meg lehet,hogy az én hibám,de úgy vagyok vele,hogy a sex egy dolog,meg a szerelem is,és a kettő nem feltétlnül kell fedje egymást...

2010. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
16%
Kedves kérdező. Semmi közöd nincs az ő magánéletükhöz. Ha nem mondod el a lánynak, azzal nem okozol semmi rosszat, mert Te nem vagy képes megjósólni, milyen következményekkel jár, ha elmondod amit tudsz. Ha büntudatod van emiatt, akkor menj el a templomba, gyónd meg a papnak. Akkor tiszta lesz a lelkiismereted és felejtsd el az egészet. Ámen.
2010. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%
- Mikor elolvastam a kérdést, tanácsként csak annyit mondtam volna, hogy jól teszed ha elmondod, jobb ha kiderül az igazság, neked is tiszta lesz a lelked, nem fogsz ezen töprengeni többet, hogy mi lenne a jó. De mikor elolvastam a hozzászólásaidat, rájöttem, hogy fölöslegesen mondod el. Gyáva vagy. A 16 éves lány nevében akarsz írni, aki szintén részeg volt, aki lehet, hogy nem is tudta, hogy akivel lefekszik, annak kapcsolata van. Ráadásul még rosszul is járt, hiszen be kellett vennie egy eseményutáni tablettát. Ha ez a lány elakarja majd mondani a másik lánynak, hogy vele csalta meg a barátja, akkor elfogja, de ki vagy Te, hogy más nevében vallj be bármit. Ezzel nem csak fölnyitod a megcsalt lány szemét, de ezzel másnak keresztbe teszel, és ez bizony már szarkavarás. Ha félsz a saját nevedben elmondani, akkor NE mond el, mert ezek szerint annyira mégsem akarod, hogy kiderüljön az IGAZSÁG ha közben HAZUDSZ arról, hogy ki vagy.
2010. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó két hozzászólástól eldobtam az agyamat.. Mondd el neki! Ha már tudja, akkor tudja! Ha még nem, akkor most fogja! Ha nem vagytok puszipajtások, mit érdekel, hogy esetleg-talán-lehet hogy inkább nem is akarta volna tudni, és emiatt megharagszik? Te megtetted, amit a lelkiismereted diktált.. Van, akinél a megcsalás, és ennek eltitkolása nem válóok. Én azt hiszem, ők képezik az abszolút kisebbséget.. A nők nagyobb része igenis otthagyna egy ilyen férfit, de hogy legalábbis vészjelnek értelmezné, és átértékelné a kapcsolatot, az tuti!
2010. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
Bocsánat, utolsó előtti két hozzászólás..
2010. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
51%

"A nők nagyobb része igenis otthagyna egy ilyen férfit, de hogy legalábbis vészjelnek értelmezné, és átértékelné a kapcsolatot, az tuti!"


1. Ez nem igaz (lásd valóság).

2. Te honnad tudod, hogy a lány melyik csoportba tartozik?

2010. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!