Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konfliktus fűtés miatt - mi...

Konfliktus fűtés miatt - mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Minden télen visszatérő probléma, hogy párom szülei éppen a fűtéssel spórolnak (még anyukám szerint is annyira, hogy az már túlzás - pedig ő is spórol!), ráadásul a párom szobája a leghidegebb (nem tudjuk, miért), viszont nem lehet a szobákat egyedileg fűteni. (Gázkazán van.) A lakás többi részében normális a hőmérséklet, a párom szobája meg hideg. (Alatta levő lakásban nem fűtenek, de amikor laktak ott, akkor is hasonló volt, igaz, nem ennyire)

Ha mi nem fázunk, akkor a lakás többi részében a szülőknek melegük van.


Nálunk viszont központi fűtés van, 20-21 fokot szoktam meg, így pároméknál az ő fűtési szokásaik mellett (többször volt, hogy 13 fokra volt letekerve, amikor kint fagyott!!!!!!) hörghurutot kapok, ami esetemben nehezen kezelhető. (más betegség miatt nem is szedhetek gyógyszert... )


A párom nem szeret nálunk lenni, mert - röhejes - melege van (a normális 20 fokban,hiszen a letekert fűtéshez volt szokva egész életében), ráadásul csöndben kell lenni, közös a fal (náluk másképp vannak a szobák, és tégla lakás)


Egy kis hősugárzó van náluk, de az nem sokat ér, és éjjelre nem lehet úgy hagyni. Pizsama alsóban, garbóban, zokniban alszok 2 takaró alatt, én alkalmazkodtam, ahogy lehet, de már megint hörghurutom van.


Olyan jól meglennénk amúgy, teljesen kivagyok, hogy ebből mindig konfliktus van. Rengetegszer veszekedtünk már emiatt. Azt se akarom, hogy a szülei megutáljanak. Első télen amikor frissen összejöttünk nem is mertem szólni és végig krónikus hörghurutban voltam tavaszig.


2011. jan. 3. 14:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Nem is értettem sosem, hogy a sziesztát miért engedik forgalmazni. Kész öngyilkosság.


Ha jó a szigetelés, akkor vegyetek egy hősugárzót, azoknak kisebb a teljesítménye, mint egy olajradiátornak. Mondjuk olajradiátor is van 1400-1600 wattosban. Azokat többnyire elbírja a gyengébb hálózat is.

2011. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

esetleg infrapanel a plafonra.

igazából erre van kitalálva...

egy 500W-os valószínűleg elég is lenne.


csak nem olcsó mulatság megvenni...

2011. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Jaj pedig már úgy belelkesedtem a szieszta kályha miatt :(


Hősugárzó írtam, hogy van, de nem sokat ér (nagy szoba, jó magas plafonnal sajnos :S) és a legnagyobb baj, hogy éjjelre nem hagyható úgy (én meg mindig éjjel fázok meg)


Olajradiátort nem bírja a rendszer. Pedig azt még kapnék is egyet ingyen.

2011. jan. 3. 15:26
 24/35 A kérdező kommentje:
Úgy értem, a gyengébbre is ezt mondanák szerintem.
2011. jan. 3. 15:27
 25/35 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyesmi a téma minden télen. Páromnak a 14 (!!!!) fok ideális a lakásban, mert ő úgy nőtt fel. Nálunk mindig megvolt minimum a 20-21. Idegrohamot kap mikor meglátja, hogy be van kapcsolva a fűtés és hozzáteszem van egy 2 éves gyerek is.

Én csak 3 hete vagyok beteg, a kicsi 2.

Már ott tartunk hogy akkor fűtök be amikor nincs itthon, erre mást megoldást nem találtam.

2011. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Szerintem legyetek csak nálatok, mert az egészséged fog rámenni erre. Nekem is elég volt otthon végigfagyoskodni a gyerekkoromat a 15 fokban, pedig lett volna rá pénz. Ma már a vegyessel a 24 fokot szoktam meg, és a szüleimet is megtanítottam arra, hogy létezik 15 foknál magasabb beállítás is.
2011. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

én nem is alszok emiatt pároméknál októbertől májusig...

hozzávagyok szokva a 25fokhoz (szüleimnél kazán ennél kevesebbre nem képes,meg kisöcsém van,miatta kell,amugy meg panelban lakok,nem szabályozható fűtéssel)


náluk meg 18 fok,párom szobájában annyise...

ők pólóban-gatyában,én meg első ilyen este párom 2 vastagpulcsiját szedtem elő...

és még azt sem mondhatják h nem tudnák kifizetni a gázt,ők nem spórolásképp veszik igy le,ezt szokták meg...


annyi a szerencse,hogy párom szeret nálam lenni,gyakorlatilag majdnemhogy ide van költözve,kezdi megszokni a jó meleget,már nem is annyira élvezi az otthonalvást,mert fázik:D

2011. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Valaki mondta, még előrébb, hogy szerezzen be ágymelegítőt, vagy ilyen paplant... SEMMIT SE ÉR.


Én is hasonló problémákkal küzdök, és nem az a baj hogy az ágy hideg, hiszen az átmelegszik, hanem a levegő, amit belélegzünk alvás közben..Az hideg, attól kapunk hörghurutot.


Tényleg csak azzal érsz el valamit, ha megbeszélitek, hogy te viszed a kis hősugárzódat, beszállsz x összeggel... Vagy hogy oldják meg ezt a fűtés dolgot, hogy mindenhol állítható radiátor legyen... Vagy azt, hogy cseréljenek a fiukkal szobát, ha nekik melegük van.

2011. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Szobacsere se igazi megoldás (próbáltuk), a párom nagyon ragaszkodik a sajátjához.


Annyira azért nem csórók, hogy ENNYIRE le kellene tekerni.

Az egészet nem érzik problémának, csak én fuldoklok megint a hörghuruttól, amire gyógyszert se szedhetek.


Ha panaszkodok, vagy megoldásokat javasolok, mindenre van kifogás.


A párom azt mondja, ő így nőtt fel, gyerekkorában ő is fázott, meg ideges volt, mert ha feltekerte, ordítottak vele - de nem fog ezen veszekedni a szüleivel.

2011. jan. 3. 18:38
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

akkor párod szeresse a szobáját meg a hidegét,nekem az egészségem nem érne ennyit...


hörghurut,aztán a veséd megfázik...koliba szivtam ezzel eleget mire tudtam máshova költözni,azóta se heverte ki a vesém,sose lesz egészséges,rögtön érzem a hideget


pároméknál is hidegebb van mint amit én szeretek,de eszébe nem jutna engem megfagyasztani...nem vagyok ott annyit hogy túlzottan észrevehető legyen a számlában ha havi 3-4 éjszaka 19 helyett 22-t csinálnak..neki az egészségem a legfontosabb...


én kételkednék abban hogy szeret igazán

2011. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!