Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konfliktus fűtés miatt - mi...

Konfliktus fűtés miatt - mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Minden télen visszatérő probléma, hogy párom szülei éppen a fűtéssel spórolnak (még anyukám szerint is annyira, hogy az már túlzás - pedig ő is spórol!), ráadásul a párom szobája a leghidegebb (nem tudjuk, miért), viszont nem lehet a szobákat egyedileg fűteni. (Gázkazán van.) A lakás többi részében normális a hőmérséklet, a párom szobája meg hideg. (Alatta levő lakásban nem fűtenek, de amikor laktak ott, akkor is hasonló volt, igaz, nem ennyire)

Ha mi nem fázunk, akkor a lakás többi részében a szülőknek melegük van.


Nálunk viszont központi fűtés van, 20-21 fokot szoktam meg, így pároméknál az ő fűtési szokásaik mellett (többször volt, hogy 13 fokra volt letekerve, amikor kint fagyott!!!!!!) hörghurutot kapok, ami esetemben nehezen kezelhető. (más betegség miatt nem is szedhetek gyógyszert... )


A párom nem szeret nálunk lenni, mert - röhejes - melege van (a normális 20 fokban,hiszen a letekert fűtéshez volt szokva egész életében), ráadásul csöndben kell lenni, közös a fal (náluk másképp vannak a szobák, és tégla lakás)


Egy kis hősugárzó van náluk, de az nem sokat ér, és éjjelre nem lehet úgy hagyni. Pizsama alsóban, garbóban, zokniban alszok 2 takaró alatt, én alkalmazkodtam, ahogy lehet, de már megint hörghurutom van.


Olyan jól meglennénk amúgy, teljesen kivagyok, hogy ebből mindig konfliktus van. Rengetegszer veszekedtünk már emiatt. Azt se akarom, hogy a szülei megutáljanak. Első télen amikor frissen összejöttünk nem is mertem szólni és végig krónikus hörghurutban voltam tavaszig.


2011. jan. 3. 14:16
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Olajradiátort tudnék is szerezni, de arra meg azt mondták, nem bírja a hálózat, kicsapná... :(
2011. jan. 3. 14:41
 12/35 anonim ***** válasza:
Ha fázok akkor nem alszok ott és ennyi....
2011. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Olajradiátoron kívül létezik valami más fűtőalkalmatosság, ami egy szobához alkalmas, és amit éjjelre is úgy lehet hagyni?
2011. jan. 3. 14:46
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Én anyámnál sem alszom ott mikor hidegebb az időjárás, mert fázom nála. Meg is mondtam ,neki, hogy ha meglátogatjuk, vagy a testvéreimnél alszunk, és azt is, hogy mi az oka. Ő nem fázik, legyen, ahogy akarja, de nekem elég volt a gyermekkoromat végigfagyoskodni. Nincs belőle sértődés, megérti, hogy én ilyen vagyok, én megértem, hogy neki a hidegebb, is jó, és a gázzal is spórolni akar. hozzá meg megyek nyáron. Úgyis eléggé messze lakunk, tehát nem vagyunk minden napos vendégek. A pasimnál meg mégúgysem aludnék, ha fázom.
2011. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Szieszta kályha. Gázpalackkal működik, ez az előnye. Hátránya, piszok sokat kell szellőztetni, mert elhasználja az oxigént a levegőből.
2011. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Neked ilyen szieszta kályhád van? Ez jó? Ez az oxigénelvétel mennyire durva? Éjjel felébredsz miatta?

Lehet én beruházok egy ilyenre, 11 ezer használtan...

2011. jan. 3. 14:57
 17/35 anonim ***** válasza:
Csak volt egy albiban, amig nem volt jó a fűtés. Én nem szerettem, bár fel nem ébredtem rá egyszer sem. Ha nem elég neki az oxigén, egyszerüen elalszik a láng, és kész.
2011. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

ne tedd.


nem csak az oxigént használja el, hanem telenyomja a levegőt vízzel. rengeteg vízzel. egy pb palack olyan 20 liter vizet rak bele a levegőbe.


jó eséllyel be fogtok penészedni tőle.

2011. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nekem egy régi munkahelyemen volt Szieszta kályha, nagyon fájt tőle a fejem és állandóan gáz szag volt tőle.
2011. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb megoldás, valóban. Irtam is, hogy én sem szerettem. De csak ezt tudom mondani, ami nem olajradiátor, és nem villanynyal működik.
2011. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!