Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szinte nincs is apám! Mit...

Szinte nincs is apám! Mit csináljak? Megőrült! Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az apám már megőrült. A pókerbe, számítógépen. A tesómmal ha hazajövünk iskolából, ő csak később jön haza. Ha én gépezek, akkor bejön, és az a legelső dolga, hogy azt mondja: Engedj oda! Nem kérdez a suliról, nem kérdezi mi újság veletek meg semmi,csak leül, és képes 7 órán keresztül pókerezni a gépen, meg merem kockáztatni, hogy azt sem venné észre, ha égne a ház. Teljesen átlényegül, nem szól hozzánk. Meg van a hülye amerikai focijával! EGész nap ő gépezik, és közben megy a TV mert nem képes kikapcsolni, Mi hordjuk ki helyette a poharat, fogpiszkálót... És ha én elkapcsolom a TV-t, miközben pókerezik, leordit, hogy minek kapcsoltam el, ő hallgatja. Hát én már asszem megőrülök!!! Ha megpróbálunk vele szépen leülni beszélni, akkor elkezd ordibálni, de úgy, hogy már sírni lenne kedvem. Mit csináljunk vele?
2011. jan. 7. 15:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Súlyos függő lett.
2011. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, Neked nagyon úgy tűnik, soha nem is volt apád. Az, hogy valaki a spermáját adta (azaz genetikai donor volt), nem egyenlő az apasággal. Az apádnak nevezett ember nagyon gyáva, messzemenőkig önző és rettentő önbizalom hiányos. Ja, és persze nem is felnőtt (legalábbis mentálisan). Ezt hosszan lehetne boncolgatni, de nem ez volt a kérdésed központi témája. Akkor lesz Neki gáz, ha majd öreg korára senki nem látogatja...mert ugyan minek...A veszekedésre senkinek nincs szüksége. Ültesd le egyszer az ide érkező kommentek mellé (ha már annyit van a gépnél). Kíváncsi lennék, észreveszi-e magát az itt állított tükörben, vagy megint hárít...Ha végképp nem tudsz mit kezdeni, akkor meg vond ki magad az egész jelenlétéből. Ha ordít, az csak az ő instabilitásának a jele...Persze ha valaki megkérdezné egy eszmecsere keretében, hogy miért ilyen, akkor ugye előjönne a munka, a válság, az anyu stb. stb. stb...Mert Ő ugye teljesen ártatlan, nem Ő alakítja az életét, az, hogy nem tesz a szar helyzet ellen semmit, az szintén az álommanó és a fogtündér hibája...
2011. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Igen, pontosan ilyen. MIndenki hibás ugye, csak ő nem. És ha már ezt higgadtan megemlítjük neki, vagy megmondom hogy házi feladatom van, és a gépre lenne szükségem, akkor meg elkezd ordibálni, csak azért hogy besz*rjunk tőle és neki legyen igaza.
2011. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hé, ezt miért így irta ki? Mármint az előzőt. Azt én irtam.
2011. jan. 7. 16:08
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Az igazság az hogy a játékfüggőség ugyan olyan mint bármely más szenvedélybetegség, akár az alkoholizmus vagy a drogoktól való függés. Igazán ezt ugyan úgy lehet "gyógyítani" mint bármely más ilyen jellegű pszichés betegséget. Ehhez az első lépés hogy az adott személynek legyen ún. betegségtudata, azaz legyen tisztában azzal hogy amit csinál az abnormális. Nem mondom tovább hogy mik lennének a következő lépések mert biztos vagyok benne hogy eddig se nagyon fogtok tudni eljutni segítség nélkül. Ez egyenlőre még csak érzelmi probléma, de mikor majd anyagilag és egzisztenciálisan veszélyezteti a családját akkor kezdődnek majd az igazán nagy gondok. Tehát amit javasolni tudok mindenképpen az hogy TUDATOSÍTSÁTOK BENNE HOGY AMIT TESZ AZ HELYTELEN!
2011. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

Az ég világon semmit nem kérdez tőled?


Szerintem az lehetne egy megoldás hogy

megpróbáljátok őt megismerni hogy mért ilyen és ezt úgy tehetitek meg hogy olyan dolgokat csináltok amiket ő pl póker (persze csak mértékkel) - de ez még nem elég, mert meg kell próbálni észrevenni benne a pozitív dolgokat.


Ahhoz hogy jó pókeresek legyetek ahhoz meg >> kérjétek << az ő segítségét .

2011. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

"TUDATOSÍTSÁTOK BENNE HOGY AMIT TESZ AZ HELYTELEN!"

- ez a lehető legrosszabb amit tehettek

mert azt fogja mondani hogy márpedig HELYES és ti meg majd néztek! Ha meg nem értitek meg h ez szerinte helyes akkor majd jön a megtorlás!

2011. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
16.16-os persze :D :D :D A megoldás hogy űljetek inkább le vele pókerezni :D Te bolond vagy ember és rettentő rossz tanácsot adsz.
2011. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

továbbá mit jelent ha azt mondod másnak hogy te abnormális vagy?

Hát azt hogy egy szakadékot csinálsz köztetek - amit ez a tény táplál.

abnormális vagy = elszigetelődünk tőled (magadra hagyunk) amiért ilyen vagy

2011. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
astalavista inkább fejezd be jó? Totál félrevezető válaszokat adsz. Ha alkoholista lenne az apja akkor meg azt mondanád, hogy üljön le vele inni, lássa meg benne a pozitívumot és kérje a tanácsát hogyan legyen JÓ alkoholista. Ne adj tanácsokat ember, pláne olyanról ne amiről fogalmad sincs!!!!
2011. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!