Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szinte nincs is apám! Mit...

Szinte nincs is apám! Mit csináljak? Megőrült! Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az apám már megőrült. A pókerbe, számítógépen. A tesómmal ha hazajövünk iskolából, ő csak később jön haza. Ha én gépezek, akkor bejön, és az a legelső dolga, hogy azt mondja: Engedj oda! Nem kérdez a suliról, nem kérdezi mi újság veletek meg semmi,csak leül, és képes 7 órán keresztül pókerezni a gépen, meg merem kockáztatni, hogy azt sem venné észre, ha égne a ház. Teljesen átlényegül, nem szól hozzánk. Meg van a hülye amerikai focijával! EGész nap ő gépezik, és közben megy a TV mert nem képes kikapcsolni, Mi hordjuk ki helyette a poharat, fogpiszkálót... És ha én elkapcsolom a TV-t, miközben pókerezik, leordit, hogy minek kapcsoltam el, ő hallgatja. Hát én már asszem megőrülök!!! Ha megpróbálunk vele szépen leülni beszélni, akkor elkezd ordibálni, de úgy, hogy már sírni lenne kedvem. Mit csináljunk vele?
2011. jan. 7. 15:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
72: amíg te "gyógyítani" akarsz addig én gyógyítani érzed a különbséget? :)
2011. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
az alkoholista is valamiért lett az ami és segítségre szorul sokszor.
2011. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, segítségre szorul de nem úgy hogy más is elkezdi csinálni azt amit Ő. Mert tudod ezt hívják úgy hogy pozitív megerősítés. Ha a lánya is elkezd vele játszani akkor meg miért hagyná abba??? Ez duplán jó neki.
2011. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
és mivan hogyha épp pozitív megerősítésre van szüksége hogy ő nem egy senki (akinek már csak a gép maradt)hanem egy olyan ember akivel még a gyerekei is szívesen leülnek játszani?
2011. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
hozzáteszem a játék önmagában jó dolog
2011. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Várj, nagyon tévúton jársz. Itt nem az a cél hogy az ember önérzetét foltozgassuk, hanem az hogy leszoktassuk a káros szenvedélyről. Megintcsak az alkoholista példát tudom hozni, attól hogy valaki alkesz és én leülök vele piálni, attól még nem fogja abbahagyni, SŐT az pozitív megerősítés lesz neki, hogy nincs egyedül, más is csinálja, van egy "cinkosa" és nem is akarja abbahagyni, mert miért tenné? EZ NEKI JÓ ÍGY! Ha más is beszáll akkor mégjobb lesz.
2011. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
csak akkor ha a másik is egy alkesz
2011. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól van... Erre már mondani sem tudok semmit. Te egy egészen új pszichológiai felfogást vezetsz be a köztudatba: a drogosok családja drogozzon együtt a drogossal, az alkeszok családja igyon együtt az alkesszal, a játékfüggők családja meg játsszon a játékfüggővel. Ez a megoldás kulcsa. Ez kimondottan struccpolitika. Ne gyógyítsuk a tüneteket hanem feddjük el, inkább érjük el azt hogy minket ne zavarjon mintsem azt hogy a másik álljon le a káros szenvedélyével. Persze Pityu...
2011. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Tünetek akkor vannak ha valaki beteg. De ez itt pszihés betegség amit az mi aggatunk rájuk. Tehát tőlünk kapják.
2011. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!