Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csesz ki néhány szülő...

Miért csesz ki néhány szülő úgy a gyerekével, hogy extrém nevet ad neki?

Figyelt kérdés
Én így jártam, és az egész életemet gallyra vágta. A suliban egyfolytában piszkáltak vele, rettegtem mikor valakinek bekellett mutatkoznom, stb. És most csodálkoznak, hogy nem akarok sehova menni... Megváltoztatni persze nem változtathatom meg mert azt mondják hogy akkor többé nem leszek a fiuk aztmondják. Ja és ne kérje senki, hogy írjam le, mert úgysem fogom.
2011. jan. 9. 17:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem vegyél fel egy második keresztnevet és azt használd.Használj egy becenevet bemutatkozáskor (mondjuk Kovács Tódor helyett Kovács Tónit mondj)Ha felnőtt leszel akkor egyszerűen változtasd meg, nem szólhatnak bele.
2011. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy az extrém név nem szimpatikus nekem, de ami egy kicsit eltér a magyar hétköznapitól az sem. Pl. a párom egyik lányát Aliznak hívják, és napjában 1000000000000-szor valamiért dicsőíti (persze végtelen túlzásban, mert elfogult) és már a szőr fel áll a hátamon ha valahol ezt a nevet meghallom, pedig először szimpi volt. Kicsit zavart, hogy nem hétköznapi, mint pl. Tünde, Bea, Csilla, Zsófi, vagy még rengeteget felsorolhatnék. Hétköznapi, de mégis sokkal szebb, jobban csengő, és jobb, mint néhány extrém. Nem akartam ezzel a kérdezőt megbántani. Keresztnevet válthatsz!
2011. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
27%
Vastag Barna?:XD
2011. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
igazán elárulhatnád
2011. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
50%

Jah, ez jó ötlet, hogy v.mi hasonló, de szokásos nevet mondj, mikor bemutatkozol v.kinek- mondjuk álásinterjún ne feltétlen, de ha még ott is kiröhögnek a neved miatt, akkor tényleg nagy bunkók.

Egyébként nem értettem sose, miért kell a neve miatt piszkálni v.kit. Ha idétlen a keresztneve vagy nem passzol a vezetéknévhez, az a szülők hibája.

2011. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Szerintem ir igazan megmondhatnad a nevet es legalabb tudnank segiteni hogy milyen becenevet hasznalj!
2011. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
73%
ez egy anonim olda. elég gáz, hogy úgy akarod hergelni a népet, hogy nem osztod meg a legfontosabb infot a kérdéseddel kapcsolatban...
2011. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
De erre nem lehet semmi olyan becenevet kitalálni. Itt az egyetlen megoldás a névváltoztatás.
2011. jan. 9. 19:16
 19/33 anonim ***** válasza:
Jajj dehogynem lehet. De ha nem mondod el a neved nem tudunk segíteni.
2011. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

lehet, hogy Taksony. - taknyos

vagy Ödön - bödön

stb.

más ötletem nincs, de az ödön se olyan húde gáz, a taksony meg "ősmagyar"

2011. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!