Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy az nem gyerek nevelés, amit ő csinál? Szerintem teljesen elrontja!?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, van egy 8 éves öcsém,aki csak féltesóm. Anyám elég későn szülte az öcsit, 37 évesen. Úgy bánik az öcsémmel,mint egy kisbabával: néha még mindig eteti, suliból ha haza jön és megebédel le kell feküdnie 1-2 órát aludni. 10 percre sem meri egyedül hagyni az öcsémet, nehogy valami baj történjen. Szerinte még mindig előfordulhat az, hogy valamit bevesz a szájába és ne adj isten megfullad. Hát könyörgöm, egy másodikos gyerek már nem olyan hülye!!! Kb. 15 percnyi sétára lakunk a sulitól,át se kellene mennie az úton,de reggelente még mindig vinni kell, meg érte kell menni délben. Abszolút nem önálló az öcsém,még a cipőjét sem tudja egyedül bekötni. Sorolhatnám még, hogy mik vannak,de azt hiszem ennyiből is értitek,hogy mi a baj,mire gondolok...

Ha mondom neki, hogy túlzásba viszi a babusgatást,akkor egyből leordít, hogy mit értek én a gyerek neveléshez, meg én is olyan tróger vagyok mint az apám, mert kiskoromban nem volt velem eleget foglalkozva. Nos, nem tudom miért vagyok a szemébe tróger, ugyanis tanulok, dolgozom, külön kasszán vagyok. Ha megkér hogy segítsek,segítek minden szó nélkül. 1-2 hónapon belül különköltözöm, és akkor végleg nem marad otthon senki aki egy kicsit is önállóságra ösztönözze az öcsémet. A nevelő apám (öcsém apja) soha sincs otthon,állandóan dolgozik,ő nem szól bele semmit a gyerek nevelésbe. Mit tehetnék? Nem szeretném a tesómból egy nyámnyila csődtömeget nevelne anyám,aki még 30 évesen sem lesz képes egyedül bekötni a cipőjét...


2011. jan. 12. 14:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! Igen,anyám egész nap otthon van, nem jár el dolgozni.

Öcsém szegényke, menne egyedül suliba,de anyám nem engedni, azt mondja,majd ráér felsős korában egyedül menni. Tanítom őt cipőt kötni, de szegénykémnek nem nagyon megy. Az iskolában sokat cikizik, gyakran sírva jön haza. Verekedni is tanítom őt, szóval próbálom őt belevalónak nevelni. Viszont,azt mondja,hogy amikor a suliba bántják ő nem mer visszaütni, mert ha fekete pontot hoz,akkor "anya szomorú meg mérges lesz". Próbálom őt én is nevelni,de mivel elég keveset vagyok itthon,így nehéz a dolgom...

2011. jan. 12. 15:00
 12/25 tetris ***** válasza:
78%

Egy anyának mindig az ő édes kis ici-pici gyermeke marad, akárhány éves is lesz az öcskös. Az enyémek már félig felnőttek, de egyszerűen ellenállhatatlan kényszert érzek, hogy ölelgessem, puszilgassam, meg mindenféle lökött becenevekkel illessem őket. A cipőjüket ugyan nem fűzöm be, de én is babusgatom őket.

Aztán megkapom, hogy " Jaj, mutter, hagyjál már!"

2011. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Volt barátom öccsével is ugyanígy bánt az anyja. Az 11 éves volt. Az anya is megsértődött, ha valaki mondta, hogy így nem oké. De ott, azon a környéken ez nagy divat, sajnos mindenki így neveli a gyereket, szóval ott nem számít egymás közt "gáznak". Sajnos nem minden gyerek növi ki, nézzétek meg a mostani 35 éves fiúkat, akik anyuci szoknyája alá bújtak. Van aki kinövi, van, aki nem, kívánom, hogy itt az előbbi legyen!
2011. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg nagyon durva amit anyud csinál... nálunk apa ilyen, de kicsit más az esetünk.. és hiába mondok neki akármit is, engem is lekiabál, hogy mit értek én hozzá, meg h én mindenhez hülye vagyok... szóval szánalmasak tudnak lenni az biztos, én 3-4éve próbálom megértetni, de nem lehet! Szóval bocsi, hogy elkeserítelek, de nem hiszem, h rá fog jönni mit csinál. Majd tesód ha felnő kicsit, akkor talán ő tud lázadni... hátha...


Amúgy azt megkérdezhetem, hogy tudtál különköltözni 19évesen és hogy milyen suliba jársz és mit dolgozol mellette? Én 20éves vagyok és én is változtatni akarok, mert itthon nem bírom már... Légyszi majd válaszolj, mert nagyon kíváncsi vagyok!

2011. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
"én is olyan tróger vagyok mint az apám, mert kiskoromban nem volt velem eleget foglalkozva" Sajnos jól ismerem az ilyen "kedves" szülői megnyilvánulást, ami aztán felnőttkorban majd pszichés zavarokhoz vezet csóró gyereknél. Amúgy tipikus, hogy az el sem jut a tudatáig, hogy na és vajon ki nem foglalkozott Veled gyerekként?! Szerintem lövése nincs a gyereknevelésről. Csak azt látja, hogy Téged elvadított magától (ha mégse, akkor meg felnőttél, már meg tudsz állni a saját lábadon és ezért), így most az öcsédet akarja betegesen magához kötni. Ilyenről is tudnék mesélni... Hogy mit tehetnél? Ahogy már írták előttem, anyád pszichiátriai eset... Esetleg a mostohaapáddal beszélj erről.
2011. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
Anyukád nem akarja, hogy önálló legyen a kisfia, mert akkor fölöslegesnek érezné magát.Nem dolgozik és unatkozna, így akarja talán hasznosnak érezni magát, ami tényleg pszichés dolog.Sajnos ez beteges, de nem tudsz vele mit kezdeni, csak amit a többiek tanácsoltak, próbálj több időt tölteni az öcséddel.
2011. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
énis próbálnék az eszére hatni és megmondani nki kerek perec h ez baromság amit csinál...
2011. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy kiskorodban veled nem nagyon foglalkozott. Hát itt a probléma forrása!

Édesanyátok most az öcséden akarja bepótolni, bizonygatni magának, hogy ő igenis jó anya. Biztos hatalmas lelkiismeret furdalása is van miattad, és ezt akarja kompenzálni a fullasztó törődésével. Ezzel rengeteget árt a kisfiúnak, de gondolom ha ezt szóba hoznod,nem érti meg.

Azt tanácsolom neked, hogy menj be az iskolába, és keresd fel az osztályfőnökét, és beszélj vele. Kérdezd meg, hogy ő mit tapasztal, és kérd meg arra, hogy beszéljen hívja be anyutokat fogadóórára, és mondja el neki ő is ezeket. Hátha rá hallgat! Az a baj, hogy te hiába "nevelgetnéd" az öcsédet ha elköltözöl hónapokon belül. Anyukádnak kéne felnyitni a szemét, addig, amíg nem késő!!!

2011. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
kérdező te fiú vagy vagy lány? majd leírhatnád milett az "eredmény":)
2011. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Tisztára, mintha a húgomról olvasnám e sorokat meg anyámról.Igaz ő se kései gyerek nem lett, anyám meg tényleg csak akkor csinálta, amikor éppen nem dolgozott sehol és ez töltötte ki az idejét, életét, mindenét.

Tesóm - ellenben az öcséddel - mindezt aljas módon kihasználta mindigis, ha éjfélkor jutott eszébe, hogy éhes, felkeltette anyámat, aki persze rögtön ugrott is neki, mint a pinty.Mi lett az eredménye, mikor végre el tudott helyezkedni dolgozni, tesóm megőrizte a "jó" szokásait, ha anyámnak hajnali négykor csörgött az óra, mert délelőttre ment, akkor is felkeltette éjnek évadján, hogy csináljon neki kaját, na anyám ekkor gondolkozott el rajta, hogy kicsit következetesebben is nevelhetné a húgomat, de akkor már késő volt, a fejére nőtt; mindez a mai napig érvényes, otthon élősködik, pedig már 25 éves, de összesen nem dolgozott életében 1 évet...Erre jó a babusgatás, semmi másra, a TUNYAságra nevelésre.

Öcséd legalább hadakozik a babusgatás ellen, ez már jó jel.

Anyukád elmehetne dolgozni, legalább lekötné magát és nem azzal lenne nap-mint nap elfoglalva, hogyan rajongja körül a fiát...

2011. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!