Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy az nem gyerek nevelés, amit ő csinál? Szerintem teljesen elrontja!?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, van egy 8 éves öcsém,aki csak féltesóm. Anyám elég későn szülte az öcsit, 37 évesen. Úgy bánik az öcsémmel,mint egy kisbabával: néha még mindig eteti, suliból ha haza jön és megebédel le kell feküdnie 1-2 órát aludni. 10 percre sem meri egyedül hagyni az öcsémet, nehogy valami baj történjen. Szerinte még mindig előfordulhat az, hogy valamit bevesz a szájába és ne adj isten megfullad. Hát könyörgöm, egy másodikos gyerek már nem olyan hülye!!! Kb. 15 percnyi sétára lakunk a sulitól,át se kellene mennie az úton,de reggelente még mindig vinni kell, meg érte kell menni délben. Abszolút nem önálló az öcsém,még a cipőjét sem tudja egyedül bekötni. Sorolhatnám még, hogy mik vannak,de azt hiszem ennyiből is értitek,hogy mi a baj,mire gondolok...

Ha mondom neki, hogy túlzásba viszi a babusgatást,akkor egyből leordít, hogy mit értek én a gyerek neveléshez, meg én is olyan tróger vagyok mint az apám, mert kiskoromban nem volt velem eleget foglalkozva. Nos, nem tudom miért vagyok a szemébe tróger, ugyanis tanulok, dolgozom, külön kasszán vagyok. Ha megkér hogy segítsek,segítek minden szó nélkül. 1-2 hónapon belül különköltözöm, és akkor végleg nem marad otthon senki aki egy kicsit is önállóságra ösztönözze az öcsémet. A nevelő apám (öcsém apja) soha sincs otthon,állandóan dolgozik,ő nem szól bele semmit a gyerek nevelésbe. Mit tehetnék? Nem szeretném a tesómból egy nyámnyila csődtömeget nevelne anyám,aki még 30 évesen sem lesz képes egyedül bekötni a cipőjét...


2011. jan. 12. 14:15
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Ez az osztályfőnökös dolog ez jó ötlet, bemegyek a suliba holnap és beszélek a tanítónővel, mert anyámnak hiába is mondok bármit. Dolgozni nem akar menni,"nincs rászorulva"...A hapsinak még a bőre alatt is pénz van,de persze tőlem elkér havonta egy 20-ast, mint konyhapénz... Tudom, tudom,elég hülye családom van. :)
2011. jan. 12. 19:58
 22/25 A kérdező kommentje:

15:07


Még nem költöztem el, 1-2 hónap múlva esedékes. Levelező tagozaton tanulok jogi asszisztensnek.(felsőfokú szakképzés)

Egy kisebb építőipari cégnél vagyok titkárnő, mellette pedig masszírozok, meg beugrós pultos is vagyok. :) A párommal szeretnénk összeköltözni,neki van saját lakása,odamennénk,de még folyik a felújítás,addig nem tudunk beköltözni. Sok szerencsét és kitartást kívánok neked is a változtatásokhoz! ;)

2011. jan. 12. 20:07
 23/25 A kérdező kommentje:

15:19


Lány vagyok. Csak nem a verekedés miatt kérdezed? :)

2011. jan. 12. 20:08
 24/25 anonim ***** válasza:
de...:D kíváncsi lennék h oktatsz xD:D
2011. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

20:50


Sejtettem... :) Fradisták közt az ember lányai is tanul egyet s mást. Ha valamit igazán megtanultam, nos akkor az a szeretet a csapat iránt és a verekedés. Nem vagyok rá büszke, hiszen gyengébbik nem vagyok,ezért úgyis kell viselkedjek. Viszont, ha bántanak meg tudom magam védeni,jöhet rám bárki... :) De az is lehet, hogy csak vakmerő vagyok... :)

2011. jan. 12. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!