Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beteg cagyok hasmenés láz és...

Beteg cagyok hasmenés láz és a férjem inkább haverozik majd hív. Olyan rosszul esik miért bánik velem igy?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 17:29
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, hogy már büdös van a lakásban tőled, és nem bírta.Elment kiszellőztetni a fejét.Kövezzétek meg.
2011. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
de orvos. és úgy érzem semmibe vesz
2011. jan. 12. 17:51
 23/53 anonim ***** válasza:
48%

Ha az ember tényleg-borzasztóan-félhalálosan beteg, akkor igen, elvárható hogy a másik otthon maradjon. Enyhébb tünetek mellett viszont szerintem jobb az embernek egyedül.. én legalábbis ha rosszul érzem magam, nem kívánom a társaságot. Épp eléggé lefoglal a saját bajom, a páromra figyelni úgysem tudok, legfeljebb kínozom a hisztimmel. Ha pedig az ember már egy pohár vizet sem tud magának hozni, akkor kórházban a helye..

Én azt nem tartom normálisnak, hogy a férfiak egy szúnyogcsípéstől képesek agonizálni napokig, meg elvárják a pátyolgatást-ápolgatást.. Természetesen nekik is kijár a törődés, amennyiben tényleg betegek. De egy nő sokkal szívesebben marad otthon és anyáskodik enyhébb bajok mellett is a beteg felett.. Talán éppen ezért nehezebb elfogadni, hogy fordított helyzetben ez nem olyan egyértelmű..

26N

2011. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy mint orvosnak, nincs kedve otthon is betegekkel foglalkozni. Meg lehet érteni. Ne hisztizz, inkább fossál.
2011. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az egész abból fakadhat, hogy a ti családotokban az volt a szokás, hogy körülálljuk a betegágyat, az ő családjukban meg hogy hagyjuk pihenni a beteget, és még nem alakítottátok ki a ti új családotok betegápolási szokását. Biztos nagyon fiatalok vagytok. Te elvársz valamit, amiről ő nem is tud, ő meg megad neked valamit(nyugalom, egyedüllét) amit te észre sem veszel- mert másra szocializálódtál.

Szerintem ha megbeszéled vele, biztos, hogy találtok mindkettőtöknek jó megoldást.

Szerintem ő csak elüti az időt, amíg arra vár, hogy meggyógyulj.

A mellett, a betegápolás hagyományosan női tevékenység. Téged otthon ápolt anyukád, mert gyermek voltál. Most már asszony vagy, ez más helyzet, mi már csak próbálunk mielőbb jobban lenni és kész.

A hagyományos férfiszerep: dolgozni járni, pénzt keresni. És ő gondolom nem akar ágynak esni, amikor már te úgyis beteg vagy. És ne jöjjön nekem senki a XXI sz-dal, meg az emancipációval, ez nem igazságtalanság. Egyszerűen a betegápoláshoz jobban fekszik a nőknek, ügyesbbek benne, és ez így jó. A férfiak nagyon elesettek, ha betegek, de ha te vagy beteg, fel tudnak vidámítani egy vicces mondattal, vagy elterelik a figyelmedet a betegségről - majd meglátod, ha hazajön! Az ilyen teáztatás - párnarázásban nem olyan jók. Nembaj az. Nem egy nővel élsz.Szerencsére.


Én nő vagyok.



Mikor ápoltad , biztos, hogy neki is a has ment? Mit tudtál neki segíteni?

2011. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
35%
egyébként ha tudsz gépezni és itt válaszolgatni, akkor biztos, hogy nem vagy olyan beteg, hogy pátyolgatni kelljen. hiszti megint.
2011. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
31%

Túlérzékeny vagy, biztos a betegség miatt. Ha orvos, akkor fel tudja mérni, hogy van-e ápolásra szükséged, vagy sem. Ráadásul neki akkor a betegség nem érzelmi ügy, csak egy munkadarab. Szerintem most hagyd, foglald el magad, ne lovald bele magad a rossz érzésbe. Majd meglátod, ha hazajön, minden más lesz. Lehet, hogy hoz valamit(pl. gyümölcslevet)

Nem vagy súlyos beteg, ne hagyd el magad! A hasmenés kellemetlen, de magától gyógyul, és két roham közt valami viccesebbel is töltheted az időt, minthogy magadat sajnáld. Miért nem festessz valamit? Mikor csináltál ilyesmit utoljára?

Hadd barátozzon a férjed, ne félj, veled is lesz eleget!Nem kell őt ketrecbe zárni.

Nyilván ő sokkal objektívebben tekint a betegségedre, szerintem meg sem fordul a fejében, hogy te ápolásra vágysz - mivel ez érzelmi igény most nálad , valójában a betegség nem igényel ápolást. A szívedbe nem lát, akárhogy szeret, majd ha hazaér, elmondod, hogy rossz volt nélküle, és vártad már.

2011. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
4%
Nem nővér.
2011. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
33%
17:52 olyan jót írt, ki pontozta le?
2011. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
28%
Imodium, Rubofen, Való Világ
2011. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!