Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek elviselni, ha egy másik ember nem úgy él, mint ők?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a gyermekvállalásra vagy gyerek nem vállalására,közös vagy külön kassza,házasodni,vagy sem stb.? Például a gyerekesek leszólják azokat,akik nem szeretnének gyereket,vagy akik közös kasszán vannak azokat,akik külön.
2011. jan. 13. 11:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
50%
Az egymás nézeteinek, viselkedésének, gondolkodásának nem lefogadása meglehetősen széles rétegeket érint. Pl itt van mindjárt néhány hatalmas terület.: Etnikai, vallási, politikai vonalon is képtelenek az emberek a toleranciára, elfogadásra. Az emberek többsége képes egymás torkának esni a vélt/valós igazuk miatt pusztán azért, mert azt képzelik, kizárólag ők gondolkodnak jól, ők járnak a helyes úton, csak egy igazság létezik, az övék. Szűk látókörűek. Az empátia és a tolerancia sajnos csak nagyon kevés emberben van meg.
2011. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
85%

Olyan ez mint a bulvárlapok. Az is azért jó, mert más kárán lehet csámcsogni. Legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne irigység. Itt meg még jobb is, mert még be is lehet szólni, hogy megérdemled, h*lye vagy, rosszul csinálod, úgy kell neked, stb.

Úgy érzem van némi különbség a vélemény és a leszólás (lenézés??) között. Más az, ha megírom a véleményem valakinek valamiről, és más az ha elítélem, lenézem miatta.

Utóbbit miért is kell? Nem tudom. Miért fáj valakinek, hogy más másképp csinálja?! Én pl. nem akarok gyereket. Folyton beszólnak érte (nem csak itt). Felőlem meg ők szülhetnek akár százat is, ha nekik az jólesik. Miért zavarjon ez engem?!

2011. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Azta , itt páran milyen nagy lendülettel írnak a toleranciáról! Leesek a székről. A mindennapokban hol vagytok?

Ez a világ már csak ilyen. Itt lehet szépeket írni, odakint meg a "saját szemünkben a gerendát..." effektus.

2011. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
12:11-es,írtam,hogy a kérdést oda-vissza gondolom. De nekem például nincs gyerekem,és azt hiszem nem is szeretnék,de sosem szólom le azt akinek van,pláne,mert nekem is van két tsetvérem,és imádtam,hogy 3-an vagyunk,és becsülöm, tisztelem azokat,akik a mai világban bevállalnak több gyereket is!
2011. jan. 13. 12:47
 25/27 anonim ***** válasza:

Minden szituáció más és más, mások a körülmények, az apró részletek, amit egyszerűen képtelenség megismerni, még sokszor annak is, aki benne van, de azokból a dolgokból, amik látszanak kénytelenek az emberek ítélni. Ráadásul csakis olyan (kiragadott) érvek alapján, amit a környezetük, akikkel megosztják a véleményüket is elismer, közös érv, tehát muszáj egy adott kisebb-nagyobb közösségen belül elfogadottnak lennie, mert akkor a véleméy közlőjére néznének igencsak ferde szemmel.

Ezért kellenek, ezért vannak az általánosítások!

2011. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ez egy bugyuta kérdés. Egyébként mert minden ember más és máshogyan vélekedik nyomorult kis életéről és a körülöte lévő embertársai életéről
2011. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
77%
"Azta , itt páran milyen nagy lendülettel írnak a toleranciáról! Leesek a székről. A mindennapokban hol vagytok? " Nem tudom, mekkora lendülettel írtam a toleranciáról, de a mindennapokban ott vagyok, ahol élek :) Aki szintén itt él, az láthat a mindennapokban, maximum te nem vagy közöttük :) Én eléggé toleráns embernek tartom magam, és általában mások is annak tartanak, szóval szerintem nem csak beszélni tudok róla, hanem valóban így szemlélem a világot, és eszerint cselekszem. De nyilván ez sem tetszik mindenkinek, hiszen az én mentalitásomra is kaptam már beszólásokat. De most mit mondjak erre, olyan ember nincs a világon, akit mindenki szeret. Mint ahogy olyan elvet sem hallottam még, amivel a világon mindenki egyetértett volna.
2011. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!