Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudott az anyám hozzámenn...

Hogy tudott az anyám hozzámenni egy ilyen emberhez?

Figyelt kérdés
Anyukám egy diplomás ember, az apám pedig egy 8 általánossal rendelkező segédmunkás, aki egy értelmes mondatot sem tud elmondani és beleokoskodik mindenbe mert nem ért semmihez és ezzel akar kompenzálni.Folyton veszekedés van, nem jönnek ki, és valahogy mindig én vagyok az akin levezetik a feszültséget, ezt már unom.Nem értem hogy tudott egy ilyen emberhez feleségül menni?Inkább egy orvoshoz kellett volna, vagy jogászhoz.
2011. jan. 13. 16:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem az a baj, hogy nyolc általánosa van, hanem a többi, hogy nem képes összerakni egy értelmes mondatod, és ez primitív káromkodással, veszekedéssel pótolja. Tényleg nem valók egymáshoz.
2011. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen, nem a 8 általános a baj, hanem hogy műveletlen, 3 éves koromig alkoholista volt.

Ez a baj, hogy egy értelmes, okos nő hozzá megy egy piás rosszfiúhoz akire nem számíthat a családja.

2011. jan. 13. 16:25
 13/20 A kérdező kommentje:

Ti milyen jogon írtok olyat, hogy meg sem születtem volna? Mi ez kérem?

Engem nem zavar ha a feleségemnek 8 általánosa lesz, HA mellette normális, meg tud fogalmazni egy mondatot, lehet vele beszélgetni.

2011. jan. 13. 16:27
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
az, hogy anyád és apád nem jön ki és veszekednek, nem biztos, hogy másképp lenne akkor sem, ha egy orvos/ ügyvéd lenne az apád. amikor összeházasodtak nyilván nem így mentek a napok, pedig apádnak akkoris csak 8 általánosa volt.
2011. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, segédmunkáshoz én se mennék hozzá, viszont szerintem örülj, hogy te nem lettél olyan, mint apád. Ne foglalkozz vele és javasold anyukádnak, hogy hagyja ott.
2011. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a kérdezőnek is részben van igaza, meg a válaszadók többségének (akik szidják a kérdezőt) is.


A kérdezővel az a baj, hogy tényleg úgy ír, mintha olyan sokat számítana a 8 általános meg a diploma. Értem én hogy nem ez a fő probléma, de te tényleg úgy írtad, mintha szerinted a végzettségen múlna minden, amit az utolsó mondatod is bizonyít. Egy orvos vagy egy jogász lehet emberileg sokkal megvetendőbb, mint egy segédmunkás.


Válaszadók, te meg nézzétek meg a kérdés másik felét is, nem csak a 8 általánossal van a baj a kérdező szerint, hanem "egy értelmes mondatot sem tud elmondani és beleokoskodik mindenbe mert nem ért semmihez és ezzel akar kompenzálni.Folyton veszekedés van". Ez azért már elég kellemetlen szerintem. Lehet egy ember teljesen értelmes és intelligens mindenféle végzettség nélkül, de ha ilyen tulajdonságai vannak, az tényleg okozhat feszültségeket.


Kérdező! Megértem, hogy nem tetszik az otthoni helyzet, de legközelebb ne a végzettséggel érvelj, mert az tényleg nem számít. Van nekem bunkó, törvényszegő, gyerekutáló, pénzéhes orvos ismerősöm, és van egy csomó értelmes, jóeszű, udvarias szakmunkás ismerősöm is.

A veszekedés meg nem biztos, hogy csak apukádon múlik. Lehet, hogy anyukád is beszólogat neki a 8 általános miatt, és te is ezért nézed le a végzettsége miatt? Attól hogy anyukád diplomás, lehet, hogy egy csomó vitatott kérdésben apukádnak van igaza.

2011. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%
Mennyi képmutató van itt is,nem olyan rég egy pasi szakitani akart a buta barátnőjével ,és ott egy csomoan szidták a 8 általán végzettségűeket meg a segédmunkásokat,pedig diplomásban is van szar ember rengeteg...
2011. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%

Pont úgy írsz,mintha a te IQ-d 180 lenne . Akkor is az apád, nem kell lenézni. Az ény anyukám is alkoholista lett öreg korára, meg megzakkant az élet nehézségeitől, de szívét lelkét kitette értem. És akkor is az anyám.

A diplomás anyukáról meg csak annyit, hogy nem biztos, hogy egy másik szuper diplomás pasi be tudná a szöget verni a falatokba. Legalább egy részben férfi van a háznál.Ne legyél lenéző, mert még te is beleeshetsz egy iskolázatlan nőbe.

2011. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
35%

Milyen bunkó válaszok ezek, most őszintén!

Nézzetek magatokba! Aki benne van ebbe a cipőbe az egészen másként gondolkodik!

Méghogy nem számítanak a különbözőségek! Aki ezt állítja, az becsapja saját magát! Mindig előjönnek ezek a veszekedések során. Szerintetek mit vág a 8 ált. -t végzett a diplomás fejéhez először veszekedés alkalmával?

Nem lehet mindenkinek főiskolai végzettsége! Mindig is kisebbségérzete lesz a nővel szemben. Hiba ilyen pasihoz hozzámenni, csak egy szerelmes nő ritkán dönt racionálisan.

Hülye volt anyád, és szerelmes! Valószinűleg ezerszer megbánta már!

Nem azt mondom, hogy egy elemit végzettnek nem lehetnek emberi értékei, de én épp ebben a cipőben járok, és sokszor érzem azt, hogy borzasztó érzés, amiért mára semmi közös nem maradt bennünk. Az én párom soha életében nem olvasott el egy könyvet sem, nekem pedig még írói ambícióim is vannak. Akármilyen jó ember is, a amikor rádöbbenek, milyen tudatlan, akkor az a dolog is elér az agyamig, hogy sosem fogok tudni felnézni rá.

Olyan is volt, hogy a diplomás barátaim előtt szégyenkeztem a tudatlansága miatt. Az a legrosszabb az egészben, hogy kérkedik is a műveletlenségével, úgyhogy én:

Megértelek, teljes mértékben!

Egyszer elmúlik a szerelem, és ami utána marad, abból nem feltétlenül tud életben maradni egy kapcsolat! Ezért kellene a közös érdeklődés, stb...

2011. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kisebb rendűnek érzi magát az apám ez igaz, főleg, hogy anyukám 2szer annyit keres mint ő.
2011. jan. 13. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!