Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit már elegem van apukámbó...

Kicsit már elegem van apukámból. Anya már nem él. Mit csináljak? Bov. Lent

Figyelt kérdés
Soha sem volt nagyon jó a kapcsolatom apámmal.Anyu meghalt 3 éve.Én,bátyám aki 24 éves és apa igy élünk.Egyre "rosszabb"a viszonyunk apával.Van barátom 1 éve 4 hónapja jol megvagyunk.Tesóm dolgozik,én is apa kapja jo kis nyugdiját katona volt.KB 3 hete itthon vgyok mert nincs munka.Apa nagyon csunyán néz rém.Gondolom azért mert itthon ülok.Nem én tehetek róla.Ha átmegyek a barátomhoz ésa ott alszok hazajovok koszonok és orra alá dünyog vmit.Sokszor ugy érzem nem vagyunk egy hullámhosszon.Adtam neki pénzt h letudja vizsgáztatni a kocsit.1 éve mondogatta már nekünk h uj ajtó kell,mert a régi nem szigetel.Megvettük az ajtót abba is adtam bele.Ugy veszem észre h ez sem elég neki.Nyitott vgyik sok mindenre,érdekel külvilág,más emberek,de ugy veszem észre hogy apa csak azt akarja h mi hárman tesóm+én+apa legyünk.Ne barátkozzunk ne menyünk bulizni meg ilyenek.Ma kicsit tobb lett a telefonszámla mint amennyi szokott.Azért mert odaadtam az osszes pénzemet apának és hát a házi telefonról kellet telefonálnom sokszor azért lett olyan sok és mondta "hogy-hogy ilyen sok lett a számla??"Mérgess lett."Ki fogja kifizetni??"-mondja, mondom a felét fizetem és hát mérges lett.De próbálok segiteni pénzileg amiben tudok,de az osszeset nem akarom oda adni.Nem szeretek már apával beszélgetni,mert ha más a nézopontom egy bizonyos dologrol akkor egybol mérges lesz,feszült.Barátom tesoja kint dolgozik külfoldon,mondta h tudna melót nekünk is kint.Olyan jó lenne már elkoltozni.Mikor oda vagyok barátomnál olyan jól érzem magam.Szeretnek-szeretem családját,de mihelyt hazajovok elfog "félelem".Nem merek bele vágni,mert akkor ki csinálja meg a házi munkát.Kicsit ugy érzem mintha rabságban lennék.Hogy lehetne a helyzeten javitani???23 éves lány
2011. jan. 18. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg lelépni, elköltözni
2011. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,nem maradhatsz otthon örök életedre csak azért mert ki végzi el otthon a házi munkát?!


A testvéreddel úgysem lesz semmi gond,és édesapád is tud gondoskodni magáról,csak most ez így kényelmes,hogy te otthon vagy.Ha van számotokra egy jó lehetőség és szívesen mennétek,akkor menj!Mikor ha nem most?!fiatalok vagytok,ilyenkor kell próbálkozni,lehetőségeket keresni.


És tényleg ne aggódj,édesapád tud magáról gondoskodni,másrészről nem lesz egyedül,mert a bátyád is még otthon van.Egyébként egyszer ő is el fog menni..Ennek ez a rendje.

2011. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagy, miért nem költözöl el? Hasonló helyzetben járunk, nekem se él már az Anyukám, apám meg az őrületbe kerget, én 19 éves vagyok. Mivel tanulok, így nehéz elköltöznöm, de nyáron megteszem, mert nem akarom, hogy az apám tönkretegyen.

Szerintem menj el külföldre, sok szerencsét!

2011. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg érte de nem vagyok jó véleménnyel a katonatisztekről,általában azt a stílust szokták meg hogy parancsolnak másoknak és ha haza mennek vagy esetedben nyugdíjba vonulnak akkor se tudnak megváltozni.

Szerintem az is közrejátszhat a viselkedésében hogy fél hogy magára fog maradni ha ti kiröpültök a családi házból.

De ez elkerülhetetlen,ez a Te életed apád nem szólhat ebbe bele.

Minél előbb próbálj meg elköltözni otthonról mert később sokkal nehezebb lesz,nem kell kiszolgálnod őt.

Talán segítene a dolgon ha találna egy új párt magának,mert a magány nagyon rossz dolog,mert félő hogy előbb-utóbb az alkoholhoz fog nyúlni.

Tapasztalatból mondom ezt mert 19 évvel ezelőtt én is 22 éves koromban veszítettem el az édesanyámat,és nem voltak könnyűek az azt követő évek,ráadásul a testvérem is fiú.

Ma már saját családom van.

2011. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!