Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják manapság a...

Miért nem tudják manapság a fiatalok eldönteni összebútorozás nélköl, h akarják-e a másikat egy életre?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 19:42
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

19:54 Egyetértek.

Következő: hát igen. Nem mindenkit vertek, csak ezt divat mondani.

2011. jan. 19. 20:08
 22/43 anonim ***** válasza:
Tudjátok a nagymamám aki szerette a férjeit, mind a kettőt, mert hogy elvált, igen pedig 1920-ban született, szóval nem 30-40 éve házasodott elősször, hanem majdnem 70 éve, hogy milyen jó dolog az, hogy nekünk már össze lehet költözni a házasság előtt és egyébként is kíváncsi volt az összeköltözés előtt minden komoly szerelmemre. Nem hiszem, hogy mindeig azt kellene gondolni, hogy régen jobb volt, vagy rosszabb, mert valószínűleg egyik sem.
2011. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Nem is az, hogy divat, de mindenki elrettentő példaként említi a régi világot, mintha nem lett volna azokban az időkben boldogság és ez egy annyira elterjedt általános jelenség lett volna, hogy kb. minden második házasságban előfordult volna. A dédszüleim is tisztelték egymást! Soha egyiküknek sem jutott eszébe kiabálni sem, nemhogy kezet emelni a másikra. Biztos voltak olyan emberek, akik akkor is ezt csinálták (megjegyzem ki nem állom azokat az embereket, akik verekszenek), de ugyanúgy ma is vannak olyan családok ahol sajnos előfordul ez, ez nem kortól függ és nem hinném,hogy régen gyakoribb jelenség lett volna, mint manapság.
2011. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
19:52 Azért írtam oda, hogy nem az 18OO-as évekre gondolok, amikor ciki és tilos volt válni, hanem a mai 6O körüli korosztályra. Akik már nem HTB-k és nyugodtan válhatnak, mint a 21. század emberei.
2011. jan. 19. 20:24
 25/43 anonim ***** válasza:
Mi nem élünk együtt,de el tudom dönteni,hogy én egy egész életre akarom őt! Bár azt tegyük hozzá,hogy nagyon sokat van nálam,sokszor alszik itt.Egy egyetemre járunk és előfordul,hogy egy egész héten keresztül nálam van. Tudom,hogy miről,hogy vélekedik,látom otthon a szobáját,látom miképpen segít otthon és segít nekem is mikor itt vagyunk. Nem kell nekem "hivatalos" 1-2 év együtt élés..
2011. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Statisztikák szerint az olyan házasságokban, amiket összebútorozás előzött meg, gyakoribb a válás. Nem sokkal, kicsivel, de semmiképp sem hosszabbítja meg a házasságot!
2011. jan. 19. 20:38
 27/43 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, igazad van !

Én fiatal vagyok még (huszonévek eleje) de egyetértek veled...

Mostanában mindenki a kiélést hangsúlyozza, meg azt, hogy összeköltözés nélkül nincsen jó házasság...vagy éppenséggel nem tudnak dönteni anélkül...


A mi kapcsolatunk olyan szinten volt 3 év után, hogy a fejemet tettem volna, hogy együtt szeretnék élni a párommal. Annyira ismertük egymást, hogy az együttélés sem okoz nehézséget, és nem fogok várni éveket hogy "lakva" megismerjem, ismerem én Őt anélkül is:D de tényleg. Ez csak a mai világ hóbortja...a ló előzi meg a szekeret...

Szerintem akik összeillenek és igazán ismerik egymást eltudják dönteni, hogy együtt szeretnének-e élni egész életükben hosszabb távú együttélés nélkül is...

2011. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem értem. Mi az, amit lakva ismerünk meg? Mit nem ismerünk több éves együtt járás után, amit lakva viszont igen?
2011. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

* akarom mondani a szekér a lovat:D

(2. vizsgámon túl kicsit félrebeszélek már...)

2011. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Nem tudom, 3,5 éve vagyunk házasok, de semmi meglepetést nem tartogatott az összeköltözés esküvő után. Teljesen egyetértek veled.
2011. jan. 19. 20:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!