Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki, hogy...

Miért hiszi mindenki, hogy magántanulónak lenni olyan könnyű?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok magántanuló, pszichés problémák miatt. Többször voltam pszichológusnál, legközelebb február 15.-én megyek, mert egyre feltűnőbb, hogy (talán!!!) képtelen vagyok szocializálódni. Nincsenek barátaim sem, interneten van néhány ember, akikkel beszélgetek, mondhatni barátaim. Amikor még együtt voltam a barátommal, akkor ez a szocializálódási probléma enyhébb volt, mert miatta társaságba jártam. Valahogy biztonságban éreztem magam, ha mellettem volt. Most, hogy már szakítottunk, nem sokat járok az utcára, inkább a gép előtt ülök, meg csinálom a tennivalóimat. Anyám egésznap dolgozik, nekem kell takarítanom, főznöm, mosnom, ápolni a beteg nagyanyámat, bevásárolni. Többen azt hiszik, hogy ez nagyon jó dolog, csak ülök itthon egész nap, nem kell semmit sem csinálnom...stb. Ez miért van? Attól, hogy magántanuló vagyok, nekem is ugyanúgy tanulnom kell, számot kell adnom a tudásomról. Miért általánosítanak ennyire az emberek, és látnak meg bennem egy naplopó ingyenélő embert?


17/L


2011. jan. 20. 09:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

én megértelek

én ugyanígy vagyok mint te csak én azért mert levelezős vagyok

ugyanugy nehéz ez is de sokan lenézik hogy semmit nem csinálok egész nap, nem kell bejárnom stb

engem már nem érdekel, ne foglalkozz azokkal akik benne sincsenek a dologban és magyaráznak

kivülről könnyebb pof@zni...

20L

2011. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem marha nehéz. Húgom az volt és mindegyik félévben voltak olyan tárgyak amiböl megbukott ezért évet kellett ismételnie. Aztán mondtam neki micsoda hülyeséget csinált amikor magántanuló lett. Én levelezön jártam ki a középsulit, mert nem volt kedvem rendszeresen bejárni. Ö is kedvet kapott így levelezön meg tudta csinálni. 2 hetente van suli szombat délelött. Ezt ki lehetett bírni és fél éves számonkérés helyett negyedévesek vannak, ami egyszerre mégsem akkora anyag.

Szerintem ne törödj azokkal akik ilyet állítanak, azoknak fogalmuk sincs arról, hogy ez mivel jár.

Egyébként dícséretes hogy ennyi mindent csinálsz otthon, én semmit nem voltam hajlandó csinálni amíg férjhez nem mentem. Aztán kedvet kaptam és szívesen csinálom.

Nehéz feladatra vállalkoztál az biztos. Kitartást, fog az menni!:)

2011. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

A többségnek az iskola=tanulás, magántanuló=lógás.

Szerintem egy magántanulónak nehezebb, hiszen magának kell beosztania az idejét és egyedül felkészülnie. Az iskola sokkal kötöttebb, a gyakoribb számonkérés miatt nyilván feszültebbé teszi a tanulókat, viszont könnyebb nekik a tanári magyarázatok miatt megtanulni az anyagot.

Ugyanazok a követelmények a vizsgáknál, szóval én nem irigylem őket, sőt...

2011. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is levelezőn csinálom a középsulit, de nekem pl. baromi könnyű, mert tényleg nincs más dolgom, semmi drámai okom nem volt arra hogy ezt válasszam. Takarítani szoktam, naponta mondjuk egy órát, ezen kívül pedig igen, egész nap itthon ülök és azt csinálok amit akarok. Szóval azért valahol megértem azokat is akik szerint könnyű dolog, mert nekem is az. De való igaz hogy nem kellene általánosítani, pláne ha fogalmuk sincs miért tanulsz otthon. Szerintem attól hogy valaki otthon tanul nem lesz automatikusan jó dolga..
2011. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem az a baj, hogy magántanuló vagy. Sőt, az dicséretes, hogy te végzed az otthoni munkákat.


A baj viszont az, hogy a szocializálódási problémádat egyedül és csakis kizárólag TE tudod megoldani. A pszchodoki is max csak rávezet arra, hogy kimondj magadnak dolgokat. Továbbá, ha rendben lennél önmagaddal, az se zavarna, ha naplopónak tartanak a magántanulóság miatt.

Így tehát én azt javaslom, ha megengeded, hogy szakíts időt és energiát arra, hogy megvizsgáld, mit miért gondolsz, amit problémának tartasz. Merd átérezni és megnevezni az érzéseket, és merj változtatni annak érdekében, hogy megoldódjanak!

Az életeddel Te rendelkezel.

peace

2011. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

Én nem értek egyet!

Elég 1-2 nappal a vizsgák előtt tanulni, hogy ne bukjál meg, ha jobb jegyet akarsz, ahhoz elég 1 hét.

Na jó, azért az érettségire felkészülök. :)

Egy magántanuló...

2011. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

*A baj viszont az, hogy a szocializálódási problémádat egyedül és csakis kizárólag TE tudod megoldani.


Ez NEM igaz. Ez betegség. Ha hasonlítani akarnám valamihez, kb. mint a depresszó vagy pánikbetegség. Aki ezt nem látja be, és azt hiszi, beszélgetéssel meg akarattal le lehet küzdeni, az egyszerűen nem vesz tudomást tényekről, ez meg egyenlő a butasággal. Aki meg azt állítja, hogy magától megoldotta a hasonló problémáit, az meg sosem volt igazán beteg.

Kérdező, hozzáteheted a magad részét, hozzá is kell tenni, ha azt akarod, hogy javuljon a helyzet, de igenis szükség van kezelésre, szakemberre.


Magántanulónak lenni pedig nem kiváltság, hanem lehetőség. Lehetőség problémák megoldására, pl. ha ilyesmi miatt képtelen vagy bejárni vagy pl. sportoló vagy zenész vagy, és nem összeegyeztethető a kettő.

De ha valaki piszkál, mondd neki nyugodtan, hogy szívesen cserélnél vele (te egészsges leszel és jársz helyette suliba, ő meg ülhet otthon helyetted), és hogy előtte is ott a lehetőség, hogy magántanuló legyen.

2011. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem egyértelmű, hogy könnyű, vagy nehéz-e. Nagyrészt attól függ, hogy az ember miért magántanuló. A Te esetedben elég nehéz, hiszen otthon is egész nap le vagy foglalva, míg egy másik válaszlónak könnyű, ahogyan írta is.

Szerintem nekem sem volt egyszerű, mert én a fiam születése miatt lettem az, így szintén le voltam foglalva éjjel-nappal.

Viszonyt tény, hogy egy magántanuló akkor tanul, amikor akar, és általában nem kell hajnalban kelnie, nincs egész nap rákényszerítve, hogy óráról órára járjon, ez kész nyaralás egy átlagos tanulónak.

L/19

2011. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

9,26 újra

Ja, és NE pszichológushoz járkálj! Pszichiáter minél előbb!!

2011. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

én szinte egész életemben magántanuló voltam (általános, közép), mert kerekes-székes vagyok és akkoriban még nem voltak akadálymentesek a sulik. nagyon nehéz, sokkal nehezebb, mint amikor folyamatos a kontroll.

amikor estin végeztem egy tanfolyamot és bejártam heti kétszer, mert oda betudtam, sokkal könnyebb volt felkészülni a vizsgákra!


én megértelek! remélem sikerül a betegségedet legyőznöd! kitartás! :)


üdv!


26/l

2011. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!