Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért probléma az édesapámnak,...

Miért probléma az édesapámnak, ha én szeretnénk diákmunkát vállalni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, főiskolára járok. A szüleim anyagilag támogatnak engem. Nem élünk fényűző életet, de kifizetik a kollégiumot, az utazásomat, heti 2000 Ft-ot adnak, hozhatok otthonról ételt. Az ösztöndíjamat én osztom be, nem kérnek belőle egy fillért sem. A nagyrészét félreteszem, illetve ruhát, tanszert, karácsonyi szülinapi ajándékokat veszek belőle. Belerázódtam már a felsőoktatásba, és úgy döntöttem, hogy vállalnék iskola mellett munkát, illetve vizsgaidőszakok végén többet is, mert a vizsgáimat mindig előbb le tudom, és marad 2-3 hét szünetem. Ezt a pénzt félreraknám, illetve a barátommal gondolkodunk az összeköltözésen, akkor pedig az albérletbe szállnék be vele. Édesapámnak csak annyit mondtam, hogy dolgoznék, hogy tudjak félrerakni. Ő viszont csak grimaszolt, meg azt hajtogatja, hogy mi szükség van erre. Hülyeség az egész, majd átvágnak, meg a tanulmányaim rovására fog menni, meg ilyenek. Van még energiám, időm, és azt hasznosan szeretném eltölteni. Meg szerintem később jól fog jönni az a kis pénz pluszba. De édesapám nem akarja ezt az egészet. Mivel győzhetném meg, hogy ez az egész jó dolog? És különben is, ha mégsem tetszik, akkor meg abbahagyom. És egyáltalán miért probléma, ha szeretnék egy is plusz pénzt magamnak? Ő három helyen is dolgozik.
2011. jan. 20. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak aggódik, hogy nem használni, hanem ártani fog. Igyekezz meggyőzni, de egyébként felnőtt vagy, önállóan is dönthetsz. Ha biztos vagy a sikerben, vágj bele, és majd menet közben bizonyítasz a szülőknek.


Még anniyt, hogy "a vizsgáimat mindig előbb le tudom, és marad 2-3 hét szünetem"


Ezzel vigyázz, mert ez nem lesz mindig így, nagy rá az esély... :)

2011. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém sem lelkesedett sose, mikor felhoztam. Szerintem kellemetlen volt neki, hogy a még tanuló gyerekének el kell menni dolgozni, mert ő képtelen megadni neki annyit, amennyit kell. Na de hát nem lehet mindenki milliomos... engem nem zavart.
2011. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó dolog a diákmunka! Főiskolai éveim alatt sokat dolgoztam ilyen módon.
2011. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert pontosan tudja, hogy ha nem dolgoznál, akkor is el tudnád tölteni azt az időt hasznosan, tanulhatnál pl. egyéb dolgokat is.

Nekem sem engedték, hogy dolgozzak, de aztán most muszáj, mert teljesen csődbe mentek a szüleim és egy fillért sem tudnak adni. Eredmény: hullafáradt vagyok, sokszor szinte elalszom órákon, és iszonyú nehéz megcsinálni így az egyetemet.

Apukád pontosan tudja, hogy milyen nehéz többfelé szakadni. Ezért nem akarja. Mert hosszú távon jobban jársz, ha az alatt a 2-3 hét alatt részt veszel mondjuk egy intenzív nyelvtanfolyamon, vagy ha erre nincs pénzed, akkor csak magadtól tanulsz.

2011. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Apukád még félt, gyereknek lát, nem akar elengedni, nem fogadja el, hogy már felnőttél, és felelős vagy saját magadért. Pedig ha egyetemre jársz, akkor ez már így van. Nagyon szép dolog, hogy a szüleid támogatnak, viszont döntened ezekben a kérdésekben már neked kell. Ha akarod beszámolsz róla, ha nem, akkor ez sem kötelező. Kezdd el így nézni a világot és kinyílik az neked! :)
2011. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem apukád nem teljesen látja át, hogy mit takar mostanság a diákmunka. Neki még az van előtte, h az ő gyerekkorában címerezést, és hasonló mezőgazdasági munkát kaptak a fiatalok, ha egy kis zsebpénz akartak keresni.

A legjobb lenne, ha elmesélnéd neki, h hogy is működik az egész. Hogy van a diákszövetkezet, és ők egy csomó lehetőséget ajánlanak (jó esetben), és te választhatod ki, hogy melyik tetszik stb És hangsúlyozd, hogy csak annyi munkát fogsz vállalni, ami nem megy a tanulás, vagy a pihenés rovására.

2011. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Két majdnem felnőtt gyermekem van. Mindig támogattam a diákmunka vállalásukat, sőt ösztönöztem azt. Az okok: viszonylag nagyobb felelősség vállalás nélkül ismerkedsz a felnőtt világgal,

munkatapasztalatot szerzel,

ha nem bírod nem tudod az adott munkát elvégezni viszonylag könnyen próbálkozhatsz mással,

más jellegű közösségbe is bekerülsz,

megtanulod az idődet még jobban beosztani,

megtanulod mit jelent pénzt keresni,

mennyit kell érte dolgozni, milyen könnyű elkölteni, stb..

Szóval én nagyon hasznosnak tartom, és ha nem sikerü, az is egy nagy tanulsága lehet az életednek.

2011. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!