Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért romlik meg egy házasság...

Miért romlik meg egy házasság a baba megszületése után?

Figyelt kérdés
9 hetes a kisbabám, és a születése óta a férjemmel egyre csak romlik a viszonyunk... Az előtt sose veszekedtünk, most szinte minden naposak a viták... Tudom a szex... Ugye szülés után 6 hétig tilos, de én már előtte is bevállaltam, csakhogy ne legyen annyira feszült, de nem segített...Olyan súlyos veszekedéseken vagyunk már túl, és akkorák a lelki sebeim, hogy nem tudom begyógyítani őket... mit tegyek? Maradjunk együtt a baba miatt? Mert úgy érzem, lassan már helyrehozhatatlan a kapcsolatunk. Amúgy szeretem, de őszintén kimondva, a babánk az Ő szemében tönkre tette az életünket, nekem viszont a mindenem a gyerekem, az életem, és nem érdekel a férjem, ha a gyerekemről van szó, az ő kedvéért nem fogom 1 pillanatig sem hanyagolni...
2011. jan. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 21/49 anonim válasza:
0%
14.58-as vagyok, hát hogy kérdésedre válaszolja az egy hülye! én sosem tenném! ugyan a párom is felnőhetne már és észrevehetné hogy elsősorban apa lett!!! ő nyugodtan videózna egy síró pici mellett????
2011. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
14:58-as hozzászólásában van egy mondat, ami nagyon nagy igazság: "nekem is első lett a gyerekem ahogy megszületett de az én párom szerint ez a normális egy anyánál!" Ebben a mondatban szerintem szinte minden benne van!!!!!
2011. jan. 20. 15:04
 23/49 anonim válasza:
70%
ne haragudj de aki azt írod hogy ennek szültél? honnét tudhatná előre hogy ilyen apa lesz a párja? ha mindketten sőt a férfi még jobban akarta a babát??? ez nincs ráírva senkire! miért a nő a hibás? egyszer azért mert rossz feleség aztán meg azért mert rosszul szült? jaj :-(
2011. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
62%

szülés után miért , vagy miben lesz más a szex? Kíváncsi vagyok, még nem szültem.


A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:43


Na kérem szépen, ott a válasz a kérdésben... nem azért szexel a feleség, mert élvezi, hanem hogy ne legyen feszült a férje, nem is érdekli a férfi, csak a gyerek, és már nem belé szerelmes, hanem a babába.


Nekem se esne jól, ha a férjem ilyeneket gondolna rólam, csak kényszerből szexelne, nem törődne velem, csak a gyerekbe lenne belebújva, ha kell, ha nem.

Ezek nem egy szerelmes nő szavai.


Innentől a házasságról nincs mit mondani.


A jó kapcsolat nem csak úgy van magától, azért tenni kell, harcolni és küzdeni kell érte. Fenn kell tartani a szerelmet, a vágyat, és a békességet is.

Ez pedig mindkét fél feladata.

Nem lehet azzal sem takarózni, hogy ott a baba. Ez nekem csak kibúvónak tűnik, ne kelljen a férjjel törődni.


Nem tudom, milyen volt ez a kapcsolat előtte, de a férj mindenképp azt siratja, hogy eddig volt egy gondoskodó, szexi, kívánatos felesége, aki szerette, elkényeztette, és most ezt elvesztette. Se szex, se szerelem, se kényeztetés, megszűnt nő lenni, és maradt az anya.

2011. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
15:02 szerinted, én tudtam, hogy ez lesz? A baj az, hogy próbál megértést szimulálni. Például tegnap: Elterveztük, hogy összebújunk este, és beszélgetünk, mi után a pici elaludt, csakhogy a babánk úgy döntött alvás helyett inkább tart nekünk egy kis műsort... Már láttam a férjem fején, hogy ki van akadva, de megértően mondta, hogy megért, és foglalkozzak, csak a picivel! Én ringattam, nyugtattam, ő meg addig elaludt, és ezért cserébe másnap, olyan hisztit kapok mindenért, hogy a hajam kihullik!
2011. jan. 20. 15:08
 26/49 anonim ***** válasza:
83%

Azért arra kíváncsi lennék, hogy az ide válaszolóknak van-e gyerekük. Ha nincs, elmesélem, hogyan működnek ezek a dolgok.

Egy baba valóban nem teszi tönkre normális esetben a házasságot, de kivétel nélkül mindig nagy feszültségforrás. Eddig volt két szabad ember, most meg ott van egy pici, kiszolgáltatott lény, aki fenekestül felforgat mindent. Nincs többé elmászkálás, hatalmasra duzzadnak a kiadások, anyuka be van zárva a négy fal közé, ilyen időben még sétálni sem nagyon lehet. Egy 9 hetes baba pedig még nagyon pici, állandóan csak sír, és hogy ez milyen idegesítő, csak az tudja, aki már maga is átélte.

Könnyű mondani, hogy ne hanyagolja el a férjét, ha egyszer a kisbaba beosztja az egész napját. És azt is nehezen hiszik el a gyermektelenek, hogy amíg egy nő intenzíven szoptat, bizony, csökken a nemi vágya, ennek hormonális okai vannak, nem az, hogy lesz.rja a férjét. Persze kompromisszumokat kell kötni ebben is, és nem mindig elutasítani a férj közeledését (de itt nem is erről van szó), de azért a férj sem árt, ha egy kis megértést tanúsít.

Igen, az én férjemnek is voltak olyan megnyilvánulásai az elején, hogy szeretkezzünk, tök mindegy, hogy épp sír... Pedig ő alapból teljesen normális. És igen, a gyerek az első. Lehet itt filózni, hogy márpedig az első a házastárs, de amikor az én gyerekem volt ekkora, fel sem merült, hogy előbb őt etessem-e meg, vagy a férjemnek készítsek vacsit például. Később persze okozatosan meg kell tanítani, hogy nem körülötte forog a világ, de a trenírozást nem 9 hetesen kell kezdeni.

2011. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
70%
Hát basszus csak látom,hoyg a férjem milyen.Hogy mennyire tud felelőséget vállni dolgokért...
2011. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
60%

Többnyire azért romlik meg a házasság szülés után,mert sok nő a szülés után elfeledkezik magáról. Minden pillanatot a gyerkőcnek szentel,s elfelejt nőnek lenni. Sok olyan anyukát ismerek aki szülés után meghízott, már nem ad magára,igénytelenül néz ki,s ha valaki megszólja,akkor az egészet lerendezi azzal,hogy a baba mellett nincs ideje semmire. Ennek nem szabadna így lennie. Nyilván, a gyermek az első,tudom,mert én is anya vagyok. De nekem senki ne mondja azt, hogy nem lehet úgy beosztani az időt,hogy abba ne férjen bele a férj,no meg persze saját magam. Nekem mindig van időm magamra és a férjem re is.Attól, hogy anya lettem,még nem kell úgy kinéznem, mint egy szumó birkózó,és a szexnek sem kell harangozás jellegűnek lennie. Intimtorna és egy kis mozgás segítségével néhány hét alatt simán formába hozhatjuk magunkat...Hat hétig nincs szex, nyilvánvaló,ez egy nehéz időszak a férj számára,de az a nő,aki tényleg szereti az urát,bevet más praktikákat,például a száját. Így a férfi is érzi azt, hogy törődve van vele,nem mellékes a gyerek mellett. Szerintem ez így lenne a normális. Persze nem vagyunk egyformák.

Úgy gondolom,hogy kompromisszumokon alapszik az egész,amit sokan elfelejtenek,aztán meg sírnak,hogy a férjük nem kívánja őket,megcsalja,elhagyja.

A baba egy isteni áldás,együtt kellene örülni neki,a nehéz időszakban pedig támogatni egymást, nem pedig megfutamodni az első veszekedések alkalmával.

Próbálj meg beszélni az uraddal,kérdezed meg mi bántja,min kellene változtatnod. Aztán te is mondd el,hogy mi bánt,ő miben változtasson. Kommunikáció!!!

2011. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, a férjed mennyit foglalkozik a picivel, de lehet, hogy többet kellene. Ha mindig csak te látod el, akkor lehet, hogy jogosan féltékeny, hisz te az ő felesége is vagy, a kicsi pedig az ő babája is. Vedd bele a gyerekgonodzásba, hogy ne érezze magát kirekesztve, hogy érezze, hogy nem NEKED született gyereked, hanem NEKTEK.
2011. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
91%
Ja, nem tudom, válaszolt-e már valaki, de szülés után azért más a szex, mert csomó ideig fáj a gátseb, meg a szoptatás miatt a nemi vágy is nehezebben jön meg. Én 9 hónapja szültem, de még mindig síkosítót kell használnunk, mert hiába szeretném, a fizikai része valahogy nehézkesebb.
2011. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!