Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért romlik meg egy házasság...

Miért romlik meg egy házasság a baba megszületése után?

Figyelt kérdés
9 hetes a kisbabám, és a születése óta a férjemmel egyre csak romlik a viszonyunk... Az előtt sose veszekedtünk, most szinte minden naposak a viták... Tudom a szex... Ugye szülés után 6 hétig tilos, de én már előtte is bevállaltam, csakhogy ne legyen annyira feszült, de nem segített...Olyan súlyos veszekedéseken vagyunk már túl, és akkorák a lelki sebeim, hogy nem tudom begyógyítani őket... mit tegyek? Maradjunk együtt a baba miatt? Mert úgy érzem, lassan már helyrehozhatatlan a kapcsolatunk. Amúgy szeretem, de őszintén kimondva, a babánk az Ő szemében tönkre tette az életünket, nekem viszont a mindenem a gyerekem, az életem, és nem érdekel a férjem, ha a gyerekemről van szó, az ő kedvéért nem fogom 1 pillanatig sem hanyagolni...
2011. jan. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
A vajúdásnál bent volt, de nem tudtam természetes úton megszülni, így császár lett, oda már nem jöhetett... És aki azt írja, hogy "ilyen férfinak szültem gyereket" üzenem, és kívánom neki, hogy soha ne érezze meg milyen az, amikor hiszel valakit valamilyennek, aztán történik egy csoda, egy baba születése, és akkor kapd a legnagyobb pofonokat. Hogy a fenébe tudnám én előre, hogy ő hogy fogja viselni az újdonsült apaságot, mikor még Ő maga sem tudja, tudta, hogy hogy fog reagálni!?
2011. jan. 20. 15:12
 32/49 anonim ***** válasza:
5%
Ezért nincs helye az apának a szülésnél...
2011. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim válasza:
86%
nincs helye??? az én párom bent volt mindháromnál! nagyszerű apa és azt mondta sosem hagyta volna ki mert fantasztikus élmény!
2011. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy én nem vagyok hibás! De azt állítom, hogy csak én keresem a megoldást! Válaszok a kommentelőknek, remélem semmi nem marad ki:

1. Nem híztam el, sőt fogytam!

2. Ápolt vagyok, nem igénytelenedtem el, mondjuk ami tény az tény, 9 hét alatt, még nem jutottam el a fodrászhoz...

3. A szex minden formájában próbáltam kielégíteni.

4. Nálam van nemi vágy, bár a gyakorisága csökkent ennek a vágynak, de amikor együtt vagyunk én is élvezem.

5. Amikor adott esetben a baba sír, és a férjem meg csalódott, hogy ismét a feleség helyett, az anyuka bújik ki belőlem, ne gondolja már azt, hogy ez nekem öröm! Nagyon rossz, hogy mikor végre elszundít a baba, és bújnék, repülnék a férjemhez, már megint fordulhatok az ajtóból vissza, mert sír a baba! Ki az aki szerint ez nekünk olyan marha jó??? Én annak örülnék, hogyha a babám jót aludna, mert az neki is jó, és mi is együtt tudunk lenni! Ettől függetlenül boldogan foglalkozom vele, mert mikor odaérek és meglátom a kicsi arcát, elmúlik a keserűségem, de a férjemben meg benne marad... Itt a bibi... Minden alkalommal meg nem rángathatom magammal, hogy gyere sír a baba, nézd, hogy szoptatok, legalább addig is együtt vagyunk! nem.. ő nem erre vágyik...

2011. jan. 20. 15:24
 35/49 A kérdező kommentje:
Mit befolyásol, ha jelen volt a szülésnél? Mármint, azt már hallottam, hogy aki természetesen szül, és a férj meg telibe nézi a történést, még rosszul is elsülhet a jövőt illetően, na de vajúdásnál, és császárnál? Amikor utóbbinál ott sem volt? Ezt hogy érted?
2011. jan. 20. 15:25
 36/49 anonim ***** válasza:
45%

A férjed nem volt kész a "szülésre" akarom mondani, a baba születésére. Tudod azt kérded, hogy boldognak kéne-e lennetek, válaszom:IGEN. Mert hányan vannak akik gyerekre várnak, na ők boldogan futnának ha sír a gyerek, hogy elringassák.

Kicsit nekem is úgy tűnik a kérdés-válaszokból, hogy Te a gyereket magadnak szülted, és mióta megszületett megszűnt a világ körülötted, csak neki élsz...ez így szép és jó, de férjed, a párod maradt ettől még...Vele is kellene törődni, KETTEN kellene ellássátok a szülői feladatokat nyilván nem csak TE egyedül...

Sajnálom amiért a párodnak ilyen a felfogása, de úgy érzem Te is hibázol, mert a párod a Te hibáidat vetíti Rád vissza....

Keserűséggel nem lehet gyereket nevelni, ha én lennék a pici helyében nem örülnék neki, hogy miattam keseregnek a szüleim és folyton miattam veszekednek...


A házasság szerintem nem a gyerek születése miatt megy gallyra, szerintem ott a levegőben már van valami...a gyerek csak kiteszi a pontot. Ahogyan nálatok is...

2011. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
83%

Én írtam a "szaporítószervet".


Valaki írta, abban is van igazság, hogy most neked született gyereked, nem nektek.


OK, a férjed egy tapló, nem való apának, és kevés ilyen önző lényt ismerek. Na, ettől se lettél boldogabb...:(


De akkor sem KELL egy házasságnak tönkremennie. Még csak 9! hete vagytok szülők, és már nem vagytok egy család.

Szörnyű, de komolyan!


Nekünk két gyerek van, a nagyobb mentálisan fejlesztésre szorul, ADHD-s, hát ne tudd meg, min mentünk már keresztül, más házasság már ezerszer tönkrement volna, mi úgy érezzük, ha már más nincs, mi még itt vagyunk egymásnak támasznak.

Ehhez pedig két ember kell.

Ergo: kösd fel a rokolyát, mert mondhatunk mi itt neked akármilyen jótanácsot, a férjed ettől nem fog megváltozni. Vagy a sarkadra állsz, és rendbe szeded őt is, meg a házasságotokat is, vagy ez csak rosszabb lesz.

Elsőként: nem lehet addig eljutni, hogy valaki ordítozni tudjon csak a másikkal.


Másodsorban: a férjed azt fog veled megtenni, amit megtehet. Ha megteheti, hogy azért ordít veled, mert a síró babád elláttad, akkor meg is teszi. Egy elkényeztetett gyereknek szültél gyereket, most neveld fel?

A helyedben ultimátumot adnék neki: vagy felfogja, hogy apa lett, beszáll a pelenkázásba, fürdetésbe, elmosogat, és amíg a baba alszik, ráértek együtt videózni, vagy akkor mehet az anyjához vissza, hátha jót tesz neki, ha végre valaki felneveli. Kap két hónapot, vagy másik kilenc hónapot, hogy bebizonyítsa, érdemes rátok, vissza tudjon hódítani.

Ha erre se képes, megsértődik, hiszti lesz, akkor vess keresztet a házasságotokra, mert mindegy mennyit töltötök együtt, csak veszekedni fogtok.

Lehet, hogy indulatból írtad, amit írtál, de az szokott a legőszintébb vélemény lenni.

Nem az a lényeg, hogy mint cseléd meg kiszolgáló személyzet helyt állsz-e, hanem hogy "nő"ként. Az a másik kérdés, hogy eddig melyikként hagytad, hogy kezeljen.


A férjed ezt fogja várni folytatásként, és te ennek akarsz véget vetni. Most vagy az ő elvárásai változnak meg, és a viselkedése, vagy lelép a fenébe.


Ha hazaküldöd anyjához, talán már azért összekapja magát, mert az anyja előtt és meg a rokonok-ismerősök előtt kínos dolog felvállalni, hogy a friss kismama feleségétől elvárja, hogy kiszolgálja, minden kívánságra ugorjon, és ha nem, akkor hisztit csap. Ez nem felnőtt, ez egy óvodás.

2011. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt sajnállak nagyon, mert a kommentjeidből én azt szűröm le, hogy a férjed nem igazán mérte fel, hogy milyen dolog is apának lenni, hogy tőle is ugyanolyan lemondást és felelősséget jelent, mint az anyától. Legalábbis normálisan gondolkodó, felelősségteljes apától. De szerintem a férjed nem ilyen. De semmiképp ne add fel, azért 9 hét elteltével szerintem nem megy tönkre egy házasság. Bár az is igaz, ha csak az egyik fél tesz érte, az nem sokat ér. Én az első házasságomban voltam így, válás is lett a vége. A másodikba szültem a kislányomat, de a férjem él-hal érte, sokkal jobban össze vannak nőve Ők ketten, mint velem a lányzó. Hát ilyen apa is van! Úgyhogy én úgy gondolom a férjed nincs felkészülve arra, hogy mit jelent egy kisbaba, hogy fenekestül felforgatja az életét. Ilyenkor még nem lehet "programokat szervezni", mert a baba teljes anyát kíván. Addig türelemmel kellene lennie, sőt, amikor írtad, hogy nyugtattad a kicsit, addig a férjed meg aludt. Hát normális férj ebben is együttműködik és igyekszik nyugtatni ő is a babát, hátha elalszik előbb és akkor mehet a hancúr. Sajnos az később is sokszor lesz úgy, hogy a gyerek keresztülhúzza a számításotokat, mert éppen akkor nem akar aludni, amikor pedig nagyon szeretnél összebújni apával vagy csak pihenésre vágysz.... De ettől még normális esetben nem szabadna, hogy ez az egész válássá fajuljon. Mi is sokat vitatkoztunk, vitatkozunk a gyerek miatt, voltak olyan nehéz időszakok, hogy éjjel sírtam az elkeseredéstől, mert úgy éreztem, nem egy hullámhosszon vagyunk a férjemmel, de ha biztos alapokon van a kapcsolat és mindketten felelősségteljesen gondolkoztok, akkor ezeken átlendültök. Sok sikert kívánok hozzá, nem lesz egyszerű, itt a kulcs az,hogy a férjed mennyire partner ebben.
2011. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
88%
Nem olvastam a válaszokat de egy dolgot jegyeznék meg azzal kapcsolatban amiket írsz: a férjed dolgozik? Ha igen mennyit? Mert nekem ez fura, hogy ő miért nem segít be a baba körüli dolgokban? Foglalkozik egyáltalán a gyerekkel? Ő is ugyanúgy a szülője a gyereknek mint te, az egy dolog, hogy szoptatni csak te tudod, de mondjuk felvenni, foglalkozni vele, fürdetni, tisztába tenni stb mind a férjed is tudja/tudná csinálni. És akkor majd tisztában lenne vele hogy mivel is járna a gyerek és nem azon nyavalyogna, hogy te nem foglalkozol vele. Szóval én megmondanám kettőnké a gyerek nemcsak az enyém, foglalkozz vele te, én meg majd nyaggatlak miért nem megyünk inkább sétálni...
2011. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
90%

Én sem olvastam végig minden választ.

Müller Péter mondta egyszer, talán le is írta valamelyik könyvében, hogy a jó feleség és jó anya a gyerek születése után is kimutatja a férje irányában, hogy ő is első, csak másképpen, és ugyanolyan fontos számára, mint a gyerek. Ez a jó feleség dolga. Viszont hülye az a férfi, aki nincs tisztában azzal, hogy egy anya számára mindig, minden körülmények között a gyerek lesz az első attól a pillanattól kezdve, hogy világra jött.


Próbálj a férjeddel is foglalkozni, a gyerek az övé is, a ti közös gyereketek, egy kapcsolat eredménye. Ez a kapcsolat nem szakadhat meg a gyerek miatt. Részben te vagy a hibás, de a férjed is ugyanúgy, üljetek le megbeszélni. Érdeklődj iránta, a gondolatai, érzései iránt, és ne engedd mindig, hogy a gyerek félbeszakítson titeket bármiben is. Ezzel nem azt mondom, hogy hagyd, hadd bőgjön egész éjjel, vagy hagyd egyedül, hanem azt, hogy találd meg az egyensúlyt a gyerek és a társad között.


Sok sikert hozzá!

2011. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!