Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet igaz barátokat...

Hogy lehet igaz barátokat szerezni? Neked vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék igaz barátokat. Hogyan szerezzek? Nyitott vagyok stb. Mégsincs túl sok jó barátom. Kicsit néha magányosnak érzem magam.
2011. jan. 21. 19:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes kérdés.

Én szerencsés vagyok, mert nagyon jó barátaim vannak. Sajnos van, akitől eléggé elszakított a távolság (több régi barátnőm van külföldön, Ausztriában, Németországban, Amerikában), és jó, ha egy évben egyszer látjuk egymást.

De most is van olyan barátnőm, akivel úgy érzem, valóban igaz barátok vagyunk. Három közeli barátnőm van, egyikükkel viszonylag ritkán találkozom, de nagyon jókat szoktunk beszélgetni, a két másikkal hetente 1-2 alkalommal találkozunk és igyekszünk segíteni egymást, amiben lehet. Például az egyikük nálam lakott, amikor felmondták az albérletét, a másik rajtam keresztül talált munkát...


Szerintem ez személyiségtől is függ. Nekem egyáltalán nincsenek haverjaim. Nem vagyok képes fenntartani felszínes kapcsolatokat. És őszintén szólva nem is akarok. Szerintem ez látszik kifelé. Velem nem akarnak sokan haverkodni, csak néhányan komolyan barátkozni.


Lehet, hogy te pont az ellenkezőjét mutatod kifelé: haverkodjunk, de ne menjünk bele a dologba mélyebben. És ez tudat alatt taszítja a barátokat.

Persze ez csak tipp, nem vagyok pszichológus vagy ilyesmi, nem tudom :D

2011. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igaz barát...ez a szó nekem kb. olyan, mint a fehér holló.

A párom ugyan a legjobb barátom is egyben, de más különben nincsenek barátaim.

2011. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az nem úgy megy, hogy leadod a rendelést és jön.


Majd összefutsz vele. És igen nekem van. :)

2011. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!