Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek hozzá a Nagybet...

Hogyan kezdjek hozzá a Nagybetűs Élethez?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 23 évesen, szeretnék végre elindulni az életben, önálló lenni. A szüleimmel élek, de itt nem lehet tovább kibírni. Abszolút ninncsenek olyan rokonaim vagy ismerőseim akikre támaszkodhatnék.

Várom az értelmes komennteket. Kíváncsi vagyok arra, hogy ti hogyan csináltátok vagy csinálnátok.


2011. jan. 27. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elmész dolgozni, aztán fizetsz egy kis albit.

És talán levelezőn tanulhatnál valamit.

2011. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pont ugyanazt akartam írni, mint az első válaszadó. Kezdj el munkát keresni, aztán vegyél ki egy albit, esetleg csak egy szobát, az olcsóbb, onnantól már menni fog.
2011. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha el akarod kezdeni a nagybetűs életet akkor ne azt nézd,hogy kire lehet támaszkodni.Csakis és kizárólag magadra számíthatsz ebben a rongyos életben.Menj dolgozni,egy pár hónapig gyűjtsd a lóvét hogy ha albérletbe elmész ne az legyen,hogy egyik hónapról a másikra élsz és azért melózol,hogy az albit kifizesd.

Sok sikert.

2011. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Lány vagy?Mert akkor könnyű a dolgod.
2011. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A munka keresés folyamatos, nincs olyan nap, hogy ne küldenék önéletrajzot valahová.

Asszem a belső bizonytalanság tetette fel velem ezt a kérdést... mivel ha én elindulok, nincs visszaút, nem szeretnék velük többet találkozni.

Már egy kcsit bánom, hogy megkérdeztem. De azért köszönöm, hogy válaszoltatok

2011. jan. 27. 13:16
 6/11 A kérdező kommentje:
A támaszkodást úgy értettem, hogyha példdául annyira padlóra kerülök anyagilag, ahonnan nincs lejjeb.
2011. jan. 27. 13:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálad ez már nem aktuális,de leírom,hogy kerületem el otthonról: 13,5 évesen a szüleim váltak és egy vita közben mondtam,hogy jó,akkor én megyek,Nem vették komolyan.Volt zsebpénzem(kb 8ezer) és a telefonomon pénz.Elindultam(bicajjal) egy kis falu felé(mi is falun laktunk egyébként) és egy tanyát találtam magamnak(azt gondoltam,majd valaki befogad arra az éjszakára,de nem kellett) 10 ezer volt az albérlet/hó.Voltak állatok is,a kövesút 3 kilométerre.Szép volt.De szerettem nagyon.Onnan jártam suliba és apukám segítségével hamar találtam melót is,az építőiparba,hát segédmunkásként.

Nem hagytam ott a sulit,bár 16 évesen át mentem estire,ott érettségiztem.

egy napom így nézett ki kb: reggel 3kor keltem,etettem,főztem fürödtem aztán 6 körüli busszal suliba.Délután órák után munka kettőtől(9.ben már elengedtek,ha úgy volt órám) este 9-10ig.Az utolsó busszal haza,aztán éjfél körül megint etetés,fürdés alvás.Reggel kezdtem elölről.

Amikor estire jártam,az csak heti 3 délután volt,akkor délelőtt dolgoztam.Az jobb volt sokkal.

17 évesen vettem egy autót,letettem a hivatásos jogsit.

18 évesen vettem egy szegedi házat hitelre(volt önerőm is)

de azt el kellett adni,mert ment fel nagyon a törlesztő,meg más gondok is voltak,de volt hol laknom legalább.(két évig fizettem)De nagyon fel lett újítva közben.

Most 21 évesen vettem a maradék pénzből egy nagy tanyát egy főút mellett,kifizettem a hitelt és letettem a teherautó jogsit is,ebben az évben pedig buszra hajtok,mert azzal tudok majd dolgozni.

Már van párkapcsolatom is,velem lakik a Drágám,egy-két éven belül szerintem házasodunk(velem lakott már az előző házamban is...)

Neked hasonlóan sok sikert kívánok és légy bátor,vállalj el mindenféle munkát(itt nem sexre meg egyéb "szolgáltatásra" gondolok,hanem normális munkaidős munkára)

21/L

2011. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelőnek: Hú csajszi, nem vagy akármi. Egyébként az én álmom mindig is egy tanya volt, és hogy piacozhassak, aztán, hogy egyszer majd legyen egy saját piacom a tanyám mellett :D :D :D

Az én dolgomat kissé nehezíti, hogy van egy puli szerű kiskutyám, és miatta nem költözhetek akárhova, első sorban rá kell gondollnom, vagyis ahol neki nem jó, vagy nem látják szívesen, oda én sem mehetek. Nem egyszerű egy ilyen helyett találni, ami még árba is megfelel.

De nem akarok nyavalyogni vagy sajnáltatni magam,mert tudok tenni magamért, jelen kétségbeesésemben tettem fel itt egy kérdést. Nem esik nehezemre a munka, már azon is gondolkodtam, hogy esetleg bevállalok egy harmadik állást is, ha úgy adódik.

Ha nem veszed tolakodásnak, szívesen beszélgetnék veled privátban.

2011. jan. 27. 13:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is lány vagyok.
2011. jan. 27. 13:44
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem is volt már olyan munkám, hogy hajnali négykor keltem, este hatra értem haza. Utána főzés, állatok ellátása stb. Annyira imádtam ezt a munkát, hogy miután megszűnt az az állásom, sokszor mindenféle ébresztő óra nélkül magamtól keltem fel 4-kor, és mindig nagyon szomorú volt a tudat, hogy nem is kell bemennem.
2011. jan. 27. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!