Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszeretnék menni dolgozni de...

Elszeretnék menni dolgozni de csak 17 éves vagyok az allábbi helyzetben, ötletek?

Figyelt kérdés
Magántanuló vagyok 17 éves fiu és keresek diákmunkát lehetöleg nappalit de jó éjszakai is , csak ne nyári legyen. Tehát mostanában kellene. Egyeltalán alkalmaznak most diákokat évközben és 17 évesen ? Kellene a pénz mert vannak családi problémák.
2011. jan. 28. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

megye?


persze hogy tudsz dolgozni,szövetkezetbe menj

2011. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Budapest , és dolgozhatok mint magántanuló diák (mert ugye az vagyok) tehát alkalmaznak nappali munkára akár hétközben is ? vagy esetleg létezik csak hétvégéi munka ? az lenne a legjobb (mert ugye hétköznap ált tanulok)
2011. jan. 28. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Hali!


Diákként <18 csak úgy tudsz dolgozni, ha nappali tagozatos jogviszonnyal rendelkezel, s regisztrálsz e célból legalább egy iskolaszövetkezetnél. Az iskoládtól kérned kell egy ún. "iskolalátogatási igazolást", amit majd be kell mutatnod. Ezt a gazdasági irodában kell kérned, és "munkavállaláshoz" kell, ennek a szövegnek rajta kell szerepelnie.

Ha ez megvan, nyitnod kell egy bankszámlát a saját nevedre, (ez a legbiztosabb,) és rendelkezned kell telefonos elérhetőséggel, ahol bármikor el tudnak érni. Mindezek hiányában manapság ne is álmodj legális diákmelóról!


Az első időszakban mindent vállalj el, amit csak le7, ne nagyon válogass, kelts jó benyomást, lássák, hogy megbíz6nak benned. Aztán utána, mikor már ismernek, így fognak később rádosztani ennél akár jóóval komolyabb melókat is. Én így kerestem legalább 10-12 éven át pénzt diákként, és a feletteseim mindig meg voltak velem elégedve, s szívesen osztottak rám komolyabb megbízatásokat is, amely számomra is komolyabb szakmai kihívást jelentett.


Ez az első lépcsőfok, amit megte7sz önmagadért! :-o


Remélem tudtam segíteni. :-)

Bármi kérdésed van, csak tedd fel bátran! ;-)

Üdv: EE

2011. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi , hát nemtudom én most nézzegetem de nem nagyon találok olyat aki 18 év allatiakat is alkalmazna ,és a munkák zöme rakodásra meg csomagolásra szól illetve telefonos ügyintézésre , de ezekböl csak 18 év felletieket találtam , meg 400-600 ft/óra bérért :S Mondjuk ez utobbi nem lenne rossz mármint telefonos munka csak olyat meg nem találtam 18 év allat (söt semilyet nem találtam :))
2011. jan. 28. 12:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel a diákszövetkezetekre, a kereső ki fog dobni egy nagy rakással.. Én általában a Müisz-nél dolgoztam, ott voltak talán legmagasabbak a fizetések, és sokféle munkájuk volt. Ha felhívod őket telefonon, biztos tudnak mondani egy-két melót, amit 18 alatt is végezhetsz..
2011. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amugy ez a 500 ft orabér nem kevés ? az még 60 ezer sincs egy hónapban :S A minimálbér pedig 78 ezer asszem.
2011. jan. 28. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj!


400-600,-- Ft-os órabér, mit akarsz?? Mo. kböző részein ez a 2-3xosa, mint amit ott megkeresnél! Úgy tudom, Hajdú-Biharban még van, ahol 270,--Ftos órabérben is fizetnek diákokat is, meg nem diákokat is. A Nyugat-Mo-i régióban a fizetések ugyan nem érik el mindenhol ezt, de vmi hasonlóak, mint az általad leírottak.


Mondom, az elején ne válogass! Vállalj el, amit tudsz és akarsz! Tökmindegy mit. A többi meg majd jön magától is... :-o


Üdv: EE

2011. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

>... Ja igen, s azt meg ne várd el, hogy a nettó minimálbérre valót megkeres7ed... (br. 110.000,-Ft), mert ki kell, hogy ábrándítsalak. Ez zsebpénznek azonban nem is olyan rossz, igaz, sajna sokak másképpen nem tudják családjukat segíteni. De azért ez sem olyan rossz...


Amiket én kipróbáltam már... az a MELÓ-DIÁK, ill. a PANNON-WORK volt,... itt szereztem a legpozitívabb tapasztalataimat (főleg utóbbi helyen). igaz, ezeknél ált. van egy alig 1-2 ezres regisztrációs díj, de azt kilépéskor visszakapod majd.


Sok szerencsét! ;-)

Üdv: EE

2011. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a Fürge diákot ajánlom, már több éve melózok velük.
2011. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az 500 forintos órabér szerintem átlagos.. de vannak jobban fizető melók is, bár többségéhez nyelvtudásra vagy programozói tanulmányokra van szükség..

Egyébként vedd figyelembe, hogy diákként nem sok levonás van a béredből, mert nappalisként nem kell fizetned járulékokat. (A suli fizeti utánad)

Persze ne számíts arra, hogy havi 60-80-nál többet keresel majd vele, de ez legalább biztos! A szövetkezet ugyanis elvileg biztosítja, hogy tényleg ki legyél fizetve..

2011. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!