Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz gyerekkor-mekkora...

Nehéz gyerekkor-mekkora hátrány az életben?

Figyelt kérdés
kinek milyen tapasztalatai vannak?
2011. jan. 31. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nincs sok összefüggés, egy normális családból származó gyerek is lehet felnőttként rossz ember, vagy rossz gyerekből jó ember.Nem csak a család, a környezet is befolyásolja mások fejlődését.
2011. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ hogy az élet milyen területén. Bizonyos szempontból előnyös is lehet, de általánosságban elmondható hogy hátrány, mivel az emberben kialakulnak bizonyos dolgok. Itt kéne azért pontosan tudni hogy mit értünk nehéz gyerekkor alatt, mert ez egy igen tág fogalom. Ha elmondod mi van, talán tudok ennél konkrétabb választ is adni.
2011. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, és nem is úgy értem...sok jó ember nehéz gyerekkort kapott...de pl. párkapcsolat terén vagy az élet különböző területein, munkahely , emberekkel való viszony, ez hogy jelentkezik , ez érdekel...

Mert sztem igenis nehezebb a kapcsolatteremtés ilyen esetben...

2011. jan. 31. 10:52
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem biztos, hogy hátrány. Ha valaki már gyermekkorban ahhoz van hozzászokva, hogy mindenért meg kell küzdenie, semmit nem adnak a s*gge alá, akkor az életben is jobban boldogul, amikor szembejönnek az első nehézségek.

Szerintem.

2011. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Akinek nálam rosszabb gyerekkora volt az festi magát.

Alkoholista anya, apámat soha nem ismertem, szinte az utca nevelt, 15 évesen ismertem meg a férjemet, 17 évesen szültem a fiunkat, és akkor vett 180 fokos fordulatot az életem.Ma már csak egy rossz emlék minden, szerető családom van, biztos egzisztenciánk, ha volt is hátrányom, azt régen ledolgoztam, ma már semmi sem emlékeztet rá, hála az égnek.

2011. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz így válaszolni. Nem tudjuk mitől volt nehéz az a gyerekkor. Mivel kellett megküzdenie a gyereknek? Szülők hiánya, elhanyagolták? Szegénység? Esetleg magával a gyerekkel volt probléma, betegség, kezelhetetlenség, túlzott kamaszkori lázadás miatt problémák a családdal?

Nem mindegy.


Amúgy előny is lehet bizonyos szempontokból, korán megtanul küzdeni a dolgokért, jobban tudja majd értékelni a jót, szépet is maga körül, ha gyerekkorában nem volt benne része, ezért az értékek megőrzésére is jobban vigyáz. Ez történik pozitív esetben, de előfordulhat hogy annyira sérült a lelkivilága, hogy már meg sem próbál küzdeni a problémák ellen, hagyja hogy az élet sodorja magával lefelé. Hátrány továbbá, hogy ha nincsenek egy szép, meleg családi fészkes, gondtalan gyermekorról tapasztalatai, akkor nehezebben teremti ezt meg későbbi családjának.


Nagyon sok függ a környezeten, ahova felnőttként bekerül, na meg a saját személyiségén is. Nem lehet így általánosítani szerintem, mindenkire másképp hatnak bizonyos tényezők.

2011. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Rengeteg múlik az ember alaptermészetén is. Van, akit csak megerősítenek a viszontagságok, önállóbb, talpraesettebb lesz tőle, meg olyan is van, aki apróbb kellemetlenségek miatt is simán elcseszi az egész életét, játssza a meg nem értett mártírt.
2011. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem mindegy hogy a nehéz gyerekkor azt jelenti hogy alkoholista volt az apád és vert vagy azt h nem kaptál meg mindent és ezért úgyérzed a szüleid rosszak voltak veled. Még egyszer megkérdezem: MIT ÉRTESZ NEHÉZ GYEREKKOR ALATT???
2011. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
vagy ugy elik meg azokat hogy ok az eletben biztos nem fognak ugy viselkedni
2011. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Hála a szüleimnek nekem is naon rossz gyermek-korom volt de persze most hosszú lenne midnent leírni. Mindenesetre mindenképpen hátrány mert most leszek 30 éves és még midnig úgy mozgatnak mint vmi bábot. Folyton csak mondják a maguk igazát.

DE, végső soron fel lehet dolgozni mert évekig éltem úgy, h alig taliztam velük és most is el akarok költözni itthonról a cél, h végleg. Ha boldog az ember akkor 1 idő után elfelejti a régi rossz dolgokat, ez a jó hír.

Nálam betegség is jött pár éve az még jobban +akadályozott abban, h önálló l1ek és a szüleim ne irányítsanak. Még az is lehet, h a gyermekkrom miatt.

peace

2011. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!