Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem újra az életet?

Hogyan kezdjem újra az életet?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: 9 éves kapcsolatunk tönkrement a gyermektelenség miatt. A férjemnél van a probléma. Igen, tudom van lombikprogram meg minden. Ezeken mind túl vagyunk már, sajnos sikertelenül.

Szeretjük egymást a mai napig. De megbeszéltük a dolgokat, és szeretnénk szépen elválni (már ha lehetséges az ilyen). De akármennyire is szeretem, nem vagyok hajlandó lemondani az élet legszebb csodájáról és öröméről. És Ő is annyira szeret engem, hogy elenged (azt hiszem ez a jó szó rá). Lelkileg és idegileg is belefáradtunk a sok próbálkozásba és megrázkódtatásba.

27 éves vagyok és állástalan. Nem lustaságból nem dolgozom ezt azért hozzátenném, hanem azért mert van egy csúnya ámde nem fertőző bőrbetegségem és esélyt se kapok sehol semmire. Vagyis kapnék, csak az ízületeim annyira vacakok, hogy a fizikai munka kizárva.

Ti mit tennétek? Hogyan kezdenétek az első lépéseket?

Van még egy csomó dolog, amit szerettem volna mondani, kérdezni. Csak nem igazán tudom összeszedni a gondolataimat.


2011. febr. 2. 22:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit sántít a dolog, ha a párodnak már van 3 felnőtt gyermeke...! Akkor nem feltétlenül miatta nem jön össze a babátok, hisz neki már van 3 - persze ők már felnőttek, és a kor is számít, de ha a lombik sem jött össze, az nem azon múlt, hogy mennyi spermája van a párodnak, hisz ott egy egészséges spermával termékenyítenek! - vagyis ha teherbe tudnál esni, akkor megtörtént volna :(

Ne hagyjátok, hogy ez közétek álljon, honnan tudod hogy találsz egy embert, akivel egyáltalán el tudod képzelni a jövőt??? Aki elfogad, és szeret, tisztel... ezek nélkül mit ér egy kapcsolat?

2011. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
10,26 a számból vetted ki a szót. Már le se kell írnom.
2011. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 6 lombikunk volt, a 6. lett sikeres. Meg se fordult a fejemben, h elhagyjam a férjemet, pedig nálunk is nála van a hiba. Inkább spermabank vagy örökbefogadás. De szerencsére nem lett rá szükség :-)
2011. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
75%

1O:26

Nincs igazad, mert nálunk is ugye a sperma a kevés, nálam minden rendben van, pedig minden lehetséges vvizsgálat megvolt. A doki mondta, hogy általában minden 3. lombik sikeres, de akinek kevés a spermája, ott általában magasabb %-ban sérültek a spermák genetikailag. Tehát a sikerarány is csak mondjuk 1O%-os.

2011. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:59


Kedves válaszoló!! :) Gratulálok a kitartásotokhoz!! Nagyon örülök, hogy meg sem fordult a fejedben, hogy elhagyd emiatt a férjed!! Ugyanis, ha ez a probléma el tud két embert választani, akkor nem is biztos, hogy együtt kéne maradniuk. Én sem hagynám ki az anyaságot, de ha nem esnék teherbe a férjemtől, nálunk is spermadonor, vagy az örökbefogadás jönne szóba... nem pedig a válás...

üdv. :) 23 éves kismama

2011. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves vagy :-) Neked is boldog babavárást!!
2011. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
36%

50 éves a párod, te pedig 27???

Ez iszonyú nagy korkülönbség! Nem is értem, hogy mentél bele ebbe a kapcsolatba. Bizony a 9 év az sok. De valóban szereted? Szerelmes vagy belé?


Így a korotokat tudván, és hogy a párodnak már vannak felnőtt gyerekei.... Így inkább tényleg az elválás lesz a legjobb. Fiatal vagy még! Mással sikerülhet!

Volt egyáltalán rajta kívül más férfi az életedben?

2011. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, előtte is volt kapcsolatom. Volt egy 2 éves kapcsolatom, amiben spontán módon teherbe estem. Csak annak a kapcsolatnak vége lett.


Az a helyzet, hogy már bánom, hogy meg mertem kérdezni, hogy ti mit tennétek a helyemben, hogyan kezdenétek újra.. mert senki sem a kérdésemre válaszol. És egyszerűen nem értitek hogy miről van szó! És nem arra vagyok kíváncsi, hogy mekkora a korkülönbség meg hogy én voltam a hülye hogy hozzámentem. Hozzámentem, mert azt hittem hogy ő lesz gyermekeik apja és mert szeretem. Egyébként meg ha nem lenne, csak 30 éves, akkor is fennállna a probléma.

Kaptam néhány lehurrogást....köszönöm szépen. Nem tudom szó szerint idézni, de valaki írta: megtudja hogy nem nemzőképes és elhagyom.... Nem tegnap tudta meg! Már 7 éves próbálgatás és lombik van a hátunk mögött!!

Annak a válaszolónak, akinek sikerült az örökbefogadás: gratulálok, tiszta szívemből! És kívánom hogy legyetek boldogok és egészségesek!!

Írta valaki azt is hogy igaz nem egy cipőben járunk, de el nem tudná képzeli, hogy elhagyja csak az anyaság miatt a párját! Neki is csak annyit, hogy én sem kívánom neki, hogy egy cipőben járjunk!

2011. febr. 3. 16:38
 29/36 anonim ***** válasza:
S ha nem túl indiszkrét a kérdésem, mi történt a spontán terhességed után?
2011. febr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

És én, akivel a sikertelen 5. lombikomig egy cipőben jártál? Nekem mit válaszolsz? Segítő céllal írtam a válaszomat és nem azon akadtam fenn, h a párod hány éves. Én is 27 vagyok amúgy.

Próbáld meg észrevenni a sgítő válaszokat is, ne csak a gonoszkodókat.

2011. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!