Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgoznátok fel, ha...

Hogyan dolgoznátok fel, ha úgy éreznétek, hogy a párotok és annak családja jobban szereti az előző családját (feleség+gyerek), mint titeket? (szintén van gyerek)

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 12:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Teljesen független voltam a válásuktól, nem miattam váltak el. A válás után 5 évvel ismerkedtünk meg.

Amit nem tudok feldolgozni az az, hogy a régi feleséget mindenki segíti és sajnálja, pedig van új kapcsolata. A gyerek sokat van nálunk, nagyon szeretjük, bár vannak rossz napjai. (Ilyenkor azt mondja, hogy nem szeret engem és megüt, megrúg, vagy belémharap, bántja a testvérét is.) De a gyerekre nem haragszom ezekért, hiszen gyerek még.

Ami bánt, hogy házat bérelnek a régi feleségnek, pedig nem vele lakik a gyerek, csak azért kell neki, mert akkor a heti egy napot, amit az anyjával tölt a gyerek, hova menjen...Karácsonykor, Újévkor, szülinap hívják, meg hasonlók.

Nekem a gyerekemet sem köszöntötték fel soha, nemhogy engem. Amikor kórházban voltunk, nem kérdezték, hogy hogy vagyunk.

Párom teljesen egyetért a viselkedésükkel.

2011. febr. 3. 13:23
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha te tetted tönkre a régi házasságot, ez természetes, és meg is érdemled. Ha nem, akkor pech, talán majd változik idővel. Szerintem , ha már a szerelemnek vége, tönkre is tud tenni egy kapcsolatot az, ha a család nem fogadja be az új párt.
2011. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha jó a viszonyuk meg minden,szóval nincs uálat,akkor természetes h. gondoskodik a párod a gyereke anyjával is.A gyerek anyjának viszont hozzád semmi köze és nem kötelessége szeretni téged, kérdés az is h. az ő új párja mit szól ahoz h. a te párod így törődik a volt feleségével.
2011. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak túlkompenzálja az egészet a férjed is és a családja is, hiszen sajnálják a gyereket, hogy neki nem olyan jó. A valóságban pedig ez nem is igaz. Csak a lelkiismeretfurdalásuk miatt esnek túlzásokba, amit te pedig így érzékelsz.
2011. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
"Párom teljesen egyetért a viselkedésükkel." Hát ez elég sajnálatos...akkor valami kettőtök között sem okés szerintem. Nem normális az ha ő is úgy bánik veled.
2011. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

12:48 vagyok.

Örülök, hogy nem volt közöd a válásukhoz. Tudod mi érdekelne? Eleinte is ilyen volt a párod? Mármint a kapcsolat kezdetén, ill. a közös gyereketek születése előtt. Terveztétek a gyereket? Hogyan reagált a terhességre? Azért kérdezem, mert ez sokat elárulna a kapcsolatotokról.

2011. febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez rettentő furcsa. Egyszer volt egy olyan helyzet, amikor anyós előbb beszélt, mint gondolkodott. Férjem mondta, hogy menne moziba, én húzódoztam, mondván nehezen ülök végig 90 percet egyhuzamban. Anyós mondta, hogy "jé, pont olyan vagy mint a Mari (előző feleség)". Nagyon csúnyán nézhettem, ő is gyorsan a szája elé kapta a kezét.

Nem rossz szándékkal mondta, lehet, hogy más szokásnál egy szomszédot hozott volna fel példának, csak nem gondolta végig, mint mond.

Soha többet nem került szóba, tisztában van vele, hogy nekem semmilyen összehasonlítás nem esik jól, pláne úgy, hogy évekig zaklatott minket az exnej, mert csípte a szemét, hogy a válás után a férje nem maradt egyedül. (Nem miattam váltak el, férjem akart válni az ex viselkedése miatt.)

Szóval finoman szólva is nagy illetlenségnek tartom a családod részéről a dolgot. A legdurvább az, hogy a férjed is egyetért... akkor miért vált el az előző feleségétől??

2011. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Mindketten akartuk a gyereket, tervezett volt, amikor megtudta örült. Viszont amikor a volt feleség megtudta, akkor azzal jött, hogy vetessük el. A férjem szólt nekem, de úgy, hogy nem mondta, hogy a régi feleség akarja, hanem úgy hogy ő nem akarja a gyereket. A mai napig nem tudtam ezt sem feldolgozni, hogy akkor a régi feleségének az akaratát így mondta el. (mármint hogy ő nem is akarta ezt a gyereket, és menjek vetessem el)
2011. febr. 3. 20:30
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Naiv vagy kérdező nincs olyan férfi aki a régi csaja miatt vetetné el a gyerekét azért mondta mert ő nem akkarta a gyereket a családjának is azt sugalja hogy a gyerek miatt vagytok együtt ezért nem kedvelnek. Az ex csak egy bünbak akire mindent rá kenhet.
2011. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, de most már 3 éves a gyerek, és imádja. Csak éppen az előző házasságából született gyerekének és a volt feleségének mindent megvesz, miközben alig tudjuk fizetni a számlákat, pedig nagyon sokat dolgozunk.
2011. márc. 12. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!