Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Képes leszek felejteni?

Képes leszek felejteni?

Figyelt kérdés
A történetem hosszú és fájdalmas,de megpróbálom röviden leírni.A férjem rájött ,hogy már csak megszokásból van velem ezért tavaly elhagyott.Vannak még irántam érzései de nem biztos bennük.De még mindig egy házban lakunk.Nehéz ez a helyzet mert én még szeretem.Hogyan tudnám elfogadni és elengedni.Lehetséges ez?Vagy adjak neki időt átgondolni a dolgokat.Vagy közös gyerek 3.Nem tudom mit tegyek hogy könnyebb legyen.Fáj nagyon az élet.
2011. febr. 4. 08:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Képes leszel. Idő kell hozzá. A fájdalmat át kell élni, a veszteséget elgyászolni. Amíg egy fedél alatt éltek, addig ez nehéz. Ha férjed már elhagyott, akkor külön kell mennetek, mert ez egyik félnek sem jó.


A fájdalom az élet része. Nem szabad félni tőle. Aki átélt már mély fájdalmat, veszteséget, az utána sokkal jobban tud örülni, képes értékelni az életét. Sőt, nincs is erre más valódi módszer, csak ez. A megtapasztalás. Erről eszembe jutott egy rövid párbeszéd egy terapeuta és kliense között: K: "Szeretnék úgy élni, mint hal a vízben!" T: "De Te nem vagy hal. Ember vagy." Ennyi.

2011. febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha együtt éltek, úgy elég nehéz felejteni.Miért éltek együtt?Ez kínzás mindkettőtöknek.Mit csináltok otthon együtt?Te vezeted a háztartást meg ilyenek?

Mert lehet neki ez így jó, h. nem érzi azt a nagy lekötttséget, mégsincs egyedül...

2011. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azért élünk együtt mert sajnos nincs hova mennie.Jól elvagyunk, nincsenek viták meg ilyesmi,nem is voltak közöttünk.Ő dolgozik én vezetem a háztartást.De mihelyt adódik lehetőség költözik.Ez megbeszéltük.
2011. febr. 4. 08:59
 4/18 anonim ***** válasza:
Soha nem leszel képes felejteni, de túl leszel rajta.
2011. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem erőltesd a kapcsolatot. Ha ilyen a hozzáállása kettőtök viszonyához, ne alázkodj meg előtte, azzal biztosan nem érsz el semmit. Ha csak sajnálatból maradna veled, abban nem sok köszönet lenne. Hogy még egy gyereket próbálj emiatt vállalni, az még nagyobb őrültség lenne.

Legyen tartásod, ne mutasd előtte az elkeseredésed. Sőt, igyekezz több időt szánni saját magadra, adj többet a külsődre, ha teheted menj fodrászhoz, kozmetikushoz, vegyél csinos ruhákat, kacérkodj egy kicsit és emellett éreztesd azt is, hogy ezt nem feltétlenül csak miatta teszed. Ha ilyen módon még féltékennyé tudod tenni, akkor talán még valóban érez irántad vonzalmat. Ha mégsem, ezzel akkor sem veszítesz semmit, neked is tovább kell lépned, és ezek a dolgok ehhez is szükségesek. A felejtéshez pedig idő kell, és persze külön élés.

Még annyit, hogy szerintem egyedül az okból, hogy valaki rájön, csak megszokásból van a másik mellett, nem fogja elhagyni, különösen akkor nem, ha még nincs is hova mennie. Valószínű egy másik nő is van a dologban.

Megszokásból sokan élnek együtt, ha egyébként minden más rendben van a kapcsolatban.

2011. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de szerintem is masik no van a dologban. Ez altalaban igy szokott lenni, bar lehet hogy a ti esetetek kivetel, de oszinten szolva nem gondolom. Ha megszokas lenne, akkor meg tett volna ra kiserletet, hogy megmentse a kapcsolatot, mert egy " megszokas" mindenkeppen azert, foleg 3 gyerek utan osszetartozast, es ha szerelmet nem is, de szeretetet jelent. Elegge megalazo teged ebben a helyzetben sokaig tartani, max 1 honapot adjal neki, kereshet alberletet, vagy akarmi, es tedd ki a szuret. Beteg leszel a sokaig tarto lelki gyotrelemtol. Ha o mar " leirt" teged, nincs mit tenni, minden befejezes egy uj kezdet is. En a helyedben nekiallnek puhatolozni a masik not illetoen. Lehet hogy a kolleganoje?
2011. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Van másik nő.De nem szerelmes csak ismerkednek még nem is találkoztak,csak egyszer.A nő is házas vagyis válófélben van.De nem tudja a volt férjem hogy merjen e egy újabb kapcsolatba belemenni ahol szintén van 2 gyerek.Nem tudom mit akar valójában.
2011. febr. 4. 09:44
 8/18 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nagyon naiv és hiszékeny vagy a férjeddel kapcsolatban.
2011. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igy van ,de 11 évet nem könnyü elengedni.
2011. febr. 4. 09:57
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el. Már nem szeret téged, nem kellesz neki. Hány éves vagy? Nekem egy 6 éves kapcsolatom ért véget, azt hittem belehalok... igaz gyerek nincs. propó, ők mennyi idősek?


Ja és szerintem helytelen, hogy együtt éltek. Ha már nem szeret, húzzon el. Albérlet mindig van. Te pedig csinosítsd ki magad, járj jógázni, futni, foglalkozz a gyerekekkel, főzzél finomakat. Nem lenne rossz ötlet a társkereső oldal sem. Ha alkalmi kapcsolatot találsz csak, akkoris megéri, ilyenkor jön rá az ember, hogy vannak még jó pasik. A szex könnyebben feledteti a régi nagy szerelmünket (saját többszörös tapasztalatom).

2011. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!