Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Képes leszek felejteni?

Képes leszek felejteni?

Figyelt kérdés
A történetem hosszú és fájdalmas,de megpróbálom röviden leírni.A férjem rájött ,hogy már csak megszokásból van velem ezért tavaly elhagyott.Vannak még irántam érzései de nem biztos bennük.De még mindig egy házban lakunk.Nehéz ez a helyzet mert én még szeretem.Hogyan tudnám elfogadni és elengedni.Lehetséges ez?Vagy adjak neki időt átgondolni a dolgokat.Vagy közös gyerek 3.Nem tudom mit tegyek hogy könnyebb legyen.Fáj nagyon az élet.
2011. febr. 4. 08:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én 28 éves vagyok Ő 30.A gyerekek 8,5,és 18 hó.Próbálok ismerkedni de nem nagy sikerrel eddig.
2011. febr. 4. 10:21
 12/18 anonim ***** válasza:

Adj időt neki! Ahogy írod, még ő sem biztos benne. Lehet, hogy ez csak egy átmeneti, nagyobb hullámvölgy nála.


Persze az sem kizárt, hogy tényleg nincs visszaút. Ebben az esetben mindenképpen mihamarabb költözzetek külön, mert ha minden nap látod, nem lesz könnyű elfelejteni.


Sokan mondják, hogy az idő mindent megold, de csak akkor, ha adunk is esélyt rá. Akard is elengedni és ne csak azért, mert muszáj. Tudatosítsd magadban, hogy az életednek ez a szakasza végképp lezárult és indíts (amennyire lehet) tiszta lappal, még ha fáj is.

2011. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28 évesen simán találsz te még majd több pasit is az életben... nagyon fiatal vagy
2011. febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
:( Ez így kemény. A gyerekek miatt akkor is sokszor kéne vele találkoznod, ha nem lakna otthon. Így ismerkedni sem könnyű és felesleges is, ha szereted. Próbáld meg továbbra is pozitívban tartani az érzelmeidet felé, mert jóban kell, hogy maradjatok a gyerekek miatt és a féltékenység és a csalódás még téged is nagyon megkínozna ráadásul. Arra gondolj, hogy neki sem könnyű és hogy előfordul, hogy besokall az ember és nem bírja tovább tartani a kapcsolatot. Ha tudsz megértő lenni, akkor egyrészt könnyebb lesz a lelked másrészt le fog borulni a nagyszerűséged előtt és még az is lehet, hogy visszajön magától. :) Ha harcolsz ellene, szelet fújsz a vitorláiba. :)
2011. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
"Vannak irántam érzései,de nem biztos bennük."Erre három gyerek után jön rá a férjed?Nagyon sajnállak és ne bánkódj miatta.Elhiszem,hogy nehéz,mert még mindig szereted.Fel a fejjel én nagyon-nagyon szorítok Neked!
2011. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
3 gyerek után elhagy, mert unalmas a kapcsolat? Ne haragudj, de ez felháborító! Szemét a férjed. Mit gondol, máshol örökké lángol a szerelem? Vállalt 3 gyereket, abból nem lehet lelépni, mert uncsi! Téged meg sajnállak, mert 3 gyerek mellett nemigen lesz új társad, legalábbis v. még 10 évig...A férjed egy önző dög.
2011. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nálam is így volt, pár év után szétmentünk a párommal, ugyanez a szitu. Ami viszont más, én nem mertem 3 gyereket bevállalni, és ennek utólag nagyon örülök, egy gyerekkel sokkal könnyebb a felejtés!

Gondold végig, mi lenne ha csak egy idősebb gyerek lenne és nem lenne a két kisebb, akkor könnyebb volna számodra a felejtés? Mert ha igen, akkor lehet, hogy a gyermekek miatt érzett aggodalmad köt még hozzá....

Szerintem bátor voltál, hogy mertél 3 gyereket szülni, én nem mertem, pedig lehetett volna! Ezt az egyet is elég nehéz egyedül nevelni, pedig már nem csecsemő, és őszintén szólva még egyet nem vállalnák be egy férfi kevéért sem, pedig 30 éves vagyok, és még lehetne...

2011. febr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de 3 gyerekkel nagyon nehéz lesz új partnert találnod, nekem van egy régi barátnőm, gyönyörű szép 30 éves (mint egy fotómodell)arc, haj, alak tökéletes, de van 2 kis gyereke és csak sírt, hogy nem kell így a férfiaknak amint megtudják, hogy van 2 kicsi gyereke már nem hívják többet, de ami durva volt, a szemébe is megmondák, hogy nem merik vállalni a 2 gyereket, ez már túl sok, egy még elment volna...nem ő vele van a gond, hanem mert egy gyermektelen hölgyet képzelt el maga mellé....

Ez a régi barátnőm 3 éve szakított a volt férjével, és azóta volt 5 rövid távú kapcsolata, most tart a 6.nál...már azt csinálja, hogy nem meri rögtön megmondani, hogy gyerekei vannak, hanem később finoman "rávezeti" az igazságra, hátha így megértőbb lesz vele a férfi, ha jobban megismeri.

Nagyon nehéz lesz neked 3 gyerekkel egyedül a mai világban, mind a munkahelyen, mind egy új kapcsolatban,mert ez a mai világ elég családellenes, azok tudnak jól boldogulni, akik szinglik maradnak vagy csak 1 gyereket vállalnak

2011. febr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!