Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám ki akar...

Mit tegyek? Anyám ki akar tenni a lakásból, ahol egyedül élek?

Figyelt kérdés

Nagyim szegény meghalt és anyám meg testvére máris veszekednek az örökségen!A testvér külföldön él.De most hazajönne a temetésre és nyilván ott akar aludni a nagyi házában,ami most már értelemszerűen fele anyué,fele a testvéréé.De anyám nem akarja beengedni oda,engem kér hogy költözzek oda és ne engedjem be a nőt.Én szintén nagyi egy lakásában élek,csak egy jóval kisebben.Szeretek itt élni,és mivel nem tul jó a kapcsim anyukámmal,külön is szeretnék maradni tőle.Viszont ha beköltöznék a nagyobb lakásba,naponta átjárna hozzám meg nem hagyna nekem nyugtot.Sík ideg vagyok már,ja és azt nem is mondtam,hogy az én is lakásomat akarja odaadni a tesójának,amibe most lakok!!!Csak az a gáz h papiron az is az övéké 50-50 %... Mit csináljak,valakinek van ötlete?

Egy egyetemista lány


2011. febr. 4. 17:35
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
anyám egy 3.lakásban él az öcsémmel együtt.
2011. febr. 4. 17:38
 2/27 anonim ***** válasza:
18%
Örülj neki, hogy van hol laknod.
2011. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
Egyik lakáshoz sincs hivatalosan közöd, nincs benne tulajdonrészed. Tehát nincs beleszólásod, hogy a tulajdonos kinek engedi meg, hogy benne lakjon.
2011. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Amiben laksz, nem a te lakásod. Beszélj anyukáddal, hogy ne kérjen tőled ilyen szívességet, kérd meg, hogy hagyjon ki téged a testvérével való vitatkozásból.
2011. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

"Én szintén nagyi egy lakásában élek," "ja és azt nem is mondtam,hogy az én is lakásomat akarja odaadni a tesójának,amibe most lakok!!!"


Nos, a nagymamád örökösei a gyermekei, tehát a lakást nem te öröklöd, hanem anyukád és a testvére. Mindkét testvér 50%-ban örököl, tehát a 3 lakás 50-50-50 arányban a testvéreké lesz. Ha a "te" lakásod értéke kiválthatja a 3 lakás értékének felét, azzal anyukád "kifizetheti" a testvérét - aki ezt nem köteles még véletlenül se elfogadni.

Amúgy meg ha jól értelmezem a lakás nem a tíéd, szóval ne háborogj azon, hogy a tulajdonosához kerül...

2011. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%
Én maradnék a helyemen, ahol lakom, és mondanám anyámnak, hogy ez az ő, és a testvére párharca..oldják meg ketten..
2011. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
én próbálok vele beszélni,de kiabál,meg sem hallgat...
2011. febr. 4. 17:44
 8/27 anonim ***** válasza:
97%
A 17:42-nek sajnos igaza van, én ezért annyival egészíteném ki, hogy az őszinte és korrekt, egyenes beszéd lenne célravezető. Ha egyszerűen szépen megkérnéd anyudat, hogy hadd maradjon ez a helyzet, hisz a tanulmányaid folytatásához egy nyugodt hely mindenképpen pozitívan hozzájárul.
2011. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%
Irigylem a problémádat. Mármint azt a részét hogy nem akarsz egyik lakásból a másikba költözni, ami ráadásul nem is albérlet.
2011. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
15%
Sokkba kerül az egyetem?Úgy látszik fölöslegesen jársz oda.....
2011. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!