Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldható meg ez a probléma?

Hogy oldható meg ez a probléma?

Figyelt kérdés

Te mit tennél, ha lenne valami a világon, amit nagyon szeretsz, talán mindennél jobban becsülsz, tisztelsz, értékelsz. És ezt a valamit a szerelmed, életed párja konkrétan sz*rba veszi. Ha teheti lekezelően beszél a dologról, vagy gyűlölködve. Akkor is, ha hallod, akkor is ha azt hiszi nem hallod. Tudja, hogy megbánt vele, de ez nem tartja vissza.

Te mit tennél?

A szakítást, mint opciót zárjuk ki.


2011. nov. 9. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy fogsz hasznos választ, mert nem tudjuk miről van szó. Azonban:


"mindennél jobban becsülsz, tisztelsz, értékelsz. "

Ebben a mondatban az is benne van, hogy a párodnál és a kapcsolatotoknál is többre értékeled azt a valamit. Ez gondolom nem túl jó érzés.

2011. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Ismertesd meg a pároddal ezt a valamit,magyarázd el neki számodra miért fontos. Hátha ő is megszereti,ha nem próbálja meg tiszteletben tartani a te véleményed!

Te is gondolkodj el azon, vajon ő miért utálja ennyire?

2011. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan miről van szó?

Műs területen is ennyire semmibe veszi az igényeidet?

2011. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Ember, nagyon rossz úton jársz! Minél inkább tiszteled, és becsülöd, minél jobban értékeled, ANNÁL NAGYOBB UTÁLATOT FOGSZ KIVÁLTANI, nagyon vigyázz! Amúgy pszichológiai magyarázata van: amiért küzdenünk kell (pl. megbecsülés) azt értékelni fogjuk, és fontos lesz számunkra. Amiért nem kell küzdenünk, az jelentéktelenné válik, és értéktelenné, gagyivá, és ÉBREDJ: Ki a fene akar egy nyáladzó bociszemekkel imádó, és engem istenítő kiskutyával élni, aki épp csak nem pisil be örömében, ha szólok vagy teszek valamit???? Ennek az embernek egyenlő társ kell, nem imádat!
2011. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elgondolkodnék mennyire fog megbecsülni engem, ha szar.ba sem veszi, ami nekem fontos. Ilyet el sem tudok képzelni. A szakítás kizárva, akkor elfutnék, hátha nem ér utól..
2011. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem a kérdésre válaszoltok.

Nem az én életemre kértem tanácsot, hanem hogy éljétek bele magatokat a szituációba és mondjátok el ti mit tennétek.


Egyébként pedig nem lehet a világon olyan dolog, ami fontosabb a párkapcsolatnál? Pont a mai világban, amikor jönnek mennek a társak? Ne lehetne fontosabb pl a karrier? Egy életcél, egy álom, egy hobbi?

Csak példákat mondok.


A lényeg, hogy mi van akkor, ha valami fontos az egyiknek, s azt a másik szinte gyűlüli? Melyik engedjen és miért?

2011. nov. 9. 19:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: amelyiknek nem tetszik, annak el kell fogadnia.

Még mindig nem tudom, miről van szó.

Most ez mégis milyen már? Egy normális párkapcsolatban ilyen nincsen. Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ahogy írtam: ha azt semmibe veszi, ami neked nagyon fontos, akkor a többi területen hogy állhat hozzád?

2011. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolat lényege, az állandó tolerancia, mivel nem vagyunk egyformák. Ha már az egyiknek engednie kell, ott már baj van. De, lehet fontos a karrier, a sport vagy bármi más. Csak a másikat válaszút elé állítani nem lehet. Az nem működik. Akkor boldogtalan leszel. Ha nem tudod megvalósítani magadat, álmaidat, sose lesz benned elégedettség. Ami még furcsa, hogy gyűlölködve beszél arról a bizonyos dologról. (ezt nem ismerjük). Ilyet nem lehet, ezt egyszerűen hosszú távon nem lehet művelni.

Pl. ha én esténként zumbázni akarok, és a másiknak ez totál hülyeség azzal megbánt engem. Nem lehet a másikat se korlátozni, se a mozgásterét beszorítani. Az a kapcsolat végét jelenti...

2011. nov. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a két halmaz (párod + A dolog)milyen viszonyban "érintkezik" egymással és veled. Ha A dologra fordított időt a párodtól veszed el, pl. a pénzetek is arra költöd, ha kitalál vmi időtöltést és Te mindig A dologgal foglalkozol inkább, akkor valahol érthető, ha gyűlöli. Ebben az esetben Neked kell elgondolkodnod a prioritásokon.


Ha nincs kapcsolatban vele áttételesen sem (sem időbeli, sem érzelmi, sem anyagi hátrányt nem szenved el miatta), akkor ezt a nulla hátrányt hangsúlyoznám neki, és érdekeltté tenném a dologban, miért is legyen közös cél, hogy A dolog jól sikerüljön.

2011. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Már ezzel a valamivel együtt fogadott el, vagy a valami később jött?

Kikérted a véleményét, mielőtt azt a valamit hazavitted, vagy elkezdted, vagy nem?

Említette neked még a legelején, hogy Ő ezt nem nagyon értékeli?


Nagyon nem mindegy. Lehet, hogy nem Te vagy az áldozat?

2011. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!