Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi visz rá egy anyát, hogy...

Mi visz rá egy anyát, hogy örökbe adja a gyerekét, vagy árvaházba vigye vagy az újszülöttet megölje?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, interneten olvasom, hogy fiatal anyák eldobják maguktól a gyereküket. Szerintetek miért?
2009. febr. 9. 21:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
78%
a szégyen és gondolom haza nem vihette, mert a férje agyonutte volna a gyerekkel egyutt.ezt arról a norol írom /kulonben falusi/ akinek 4 gyereke mellett futó viszonyból szuletett egy kislánya és azt adta be az árvaházba.mi csak évek múlva tudtuk meg és nagyon megrendített minket. nem gondoltuk volna róla mivel a tobbi négyet nagyon szerette , de a házasságuk azóta tonkrement,elváltak mivel a férje egy részeges vadállat volt.ennek ellenére nem vette ki az árvaházból, nem is beszél róla és én sem merem megkérdezni tole.
2009. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Igaza van az utolsó előtti hozzászólónak, hogy ez nem gyilkosság. És akit p. 15 évesen megerőszakolnak, és teherbe esik? Annak épp elég trauma az életre sóló "élmény", nem kell neki az is, hogy naponta arra a bizonyos rossz dologra emlékezzen, mikor a babájára néz.

Azok akik pl. drogosak, vagy alkoholisták, azok is szüljék meg a gyerekeiket? Ha tudnám, hogy beteg lesz a gyerekem, én is az abortuszt választanám. Miért? Mert magamról tudom (testi fogyatékos vagyok.. jobb kezem 60%ban béna), hogy az emberek mennyire bántóan néznek, és ha összesúgnak az ember háta mögött, és ujjat mutogatnak rá, az valami borzalmas. És nem kívánok olyan gyerekkort a gyerekemnek, mint az enyém volt, hogy általánosban az alsó tagozatban minden nap sírva mentem haza, szünetekben sírtam, mert csúfoltak. Ki az az anya, aki ezek ellenére megszülne egy gyereket, csak hogy éljen?! És akinek egész életében ágyban kell feküdnie, szinte agyhalott? Neki miért jó, hogy él? Látja, hogy mások egészséges és vidám, neki pedig az a sors jutott, hogy egy ágyban fekve legyen éveken át?!

2009. febr. 10. 23:18
 23/27 anonim ***** válasza:
88%
Az abortusz egyáltalán nem elítélendő. Van pár ideológiailag megszállott, de az az ő bajuk. (Jó lepontozást, itt nincs tétje a pontoknak, fontosabb a vélemény nyilvánítás.) Szóval az abortusz még egy lehetőség, hogy az életedet rendezd. Ha megszületik a gyerek, akkor az már nagyobb probléma. Az sem végzetes, de mindenképpen egy életre kiható és nagyon nehéz döntés már, hogy úgy mit tegyél. Szóval akinek úgy alakul, éljen az abortusz lehetőségével. Nagyon nagyon sok esetben a természet abortálja a magzatot. Ez egy szelekció, hogy akkor szülessen utód, amikor az a legjobb mindenkinek.
2009. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

kedves válaszoló !orulok , hogy ez a véleményed.még ma is nagyon sokszor /a fejlett technika ellenére/ szuletnek olyan gyerekek is akik valóban testi-lelki nyomorultak és sokszor az élet számukra "kínszenvedés" s talán jobb lett volna nekik meg sem szuletni. olyan is van valóban aki ágyban fekszik szuletésétol /van aki még észnél sincs/ és még az o számára sincs /konyorulet/.hát ilyen gyereket szulni és aztán a kínjait végignézni....nos ehhez igazán nagy lelki ero vagy "nemtorodomség" kell.és most meg lehet vetni, mert olyasmit írok: valamikor a szociban ilyen gyerekeket , ha szuleik kérték elaltatták.én, ha nekem ilyen gyerekem szuletett volna én is megtettem volna ugyanezt.

és abban is nagyon igazad van kedves kérdezo, hogy ha van egy kis hibád, vagy valamiben kulonbozol az "átlagtól", nagyon kegyetlenek tudnak lenni.lehetsz bármilyen ugyes, csinálhatsz bármit, akkor is "jelzot" tesznek rád és lenéznek.én ugyanezt végig éltem és élem a kancsalságom miatt.bár már a tobbi velem egykorú sem lát rendesen, de akkor is szeretik lenézni , bántani a másikat .

2009. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen a "civilizált" ember. Nap mint nap megküzdök a bámuló szemek sokaságával, de nem érdekel. Egyszer találok olyat aki így is elfogad.
2009. febr. 12. 15:16
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
oszintén remélem , hogy találni fogsz magadnak egy arra méltó társat, meg is érdemled.nagyon értelmesen , nagyon inteligensen írsz errol a témáról is és nem vagy "álszent" ,oszintén ki mered mondani, megnevezni a dolgokat mármint az abortusszal és a kérdéseddel kapcsolatban is.én úgy vélem, nekunk az isten a tehetségbol talán tobbet juttatot /a kis handikeppel rendelkezoknek/ vagy mi jobban tudunk és akarunk harcolni, bizonyítani .nagyon sok sikert kívánok neked az életben és sok boldogságot.nem tudom , a kezeddel mi tortént szulésnél vagy betegségtol van ez a bénulás /kulonben most a ballal írsz?/, de mindig az legyen benned , hogy te tobbet érsz a tobbieknél , mert ezzel egyutt meg tudod állni helyedet az életben.
2009. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a jókívánságot, kedves utolsó.

Igen, egy kézzel írok, de gyorsabbak, mint mások 2 kézzel. Megtanultam az évek alatt. Meg minden mást is. Máshogy vágom fel a hagymát, kötöm be a cipőmet, húzom le a cipőmet, stb.

Egy figyelmetlen nő miatt történt, nem figyelt oda eléggé, és egy életre nyomorékká tett. :(

2009. febr. 24. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!