Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? (nagymama)

Figyelt kérdés
A nagymamám 60 éves és folyton azt hajtogatja, hogy ő meg akar már halni, mert minek élni.Nem lakunk messze tőle , és a tesóim + apám át is szoktak menni hozzá, de én sosem megyek velük, mert egyszerűen nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel.Én vok az egyetlen fiú unokája, és várna engem is,de én nem bírok és nem is akarok nála lenni.Ezért a nagymamám úgy érzi hogy én milyen ellenséges vagyok ,pedig nem az van hogy én rohadtul útálom őt, csak elég nyomasztó egy olyan ember mellett ülni, aki csak azt magyarázza, hogy ő már nem kell senkinek.Ezért már eléggé eltávolodtam tőle. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2011. febr. 8. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Elmondani: "Azért nem jövök, mert utálom hallgatni a siránkozását! Ha nem mondja többet, hogy meg akar halni, amíg itt vagyok, eljövök szívesen. Nekem nagyon rosszul esik ez, mert én szeretem magát. Ha állandóan azt mondja, hogy maga nem kell senkinek, akkor ezzel engem egy senkinek tart."


Persze, ha tegeződtök, akkor tegezve mondd el!


Nagymamád megérdemli a tiszteletet. Azt hiszem a tiszteletet sokan félreértelmezik. Szerintem nem az a tisztelet, ha nem mondjuk meg valakinek az igazat, amit gondolunk, hanem ha elmondjuk, csak ehhez megkeressük a legkevésbé bántó szavakat.

2011. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

kérdezd meg tőle milyen koszorút szeretne.. és utána biztos nem várna...

amúgy meg az öregeknek berögzödött gyökérségei vannak!!

figyelj nekem is van olyan rokonom akit szétütnék, nem kell foglalkozni vele és kész...

2011. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én nagyim ugyanilyen volt,de imádtam.Egyik pillanatban haldoklott,(87é)a másikban,meg a létra tetején állt,és a szekrény tetejét pakolta.De a te nagyid még csak nem is olyan öreg,ezért nem értem,miért beszél ilyeneket.
2011. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
12.05ös Miért buzditod,hogy legyen szemtelen a nagyanyjával?Te lehet nem tiszteled az idős rokonaidat,de azért hülyeségeket ne tanácsolj másnak.Gondolom,hogy szerethetnek téged....ilyen stilussal.
2011. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én mamám is szokta ezt csinálni. Hát nem túl kellemes hallgatni, ráadásul sosem tudom, hogy mit mondjak erre. Mert ha azt mondom, hogy ugyan, ááá, dehogy, akkor csak méginkább bizonygatja, hogy de hát ő már öreg, és őt már úgy fárasztja az élet, meg ilyenek. Szóval akkor sosem fejezi be a monológot. De ha nem ellenkezek, akkor az hogy jön már ki? Olyan, mintha a halálát kívánnám, ha nem mondom neki, hogy márpedig szerintem még élnie kell. Ilyenkor inkább úgy csinálok, mint aki nem hallja, aztán elkezdek másról beszélni. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de nem tudom ezt máshogy rendezni.
2011. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a 12.05- ös vagyok csak azzal vagyok tiszteletlen aki megérdemli!!!
2011. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!