Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim elutaznak 2 hétre. Én...

Szüleim elutaznak 2 hétre. Én 19 éves, öcsém 15 éves. Mamám jön el "vigyázni". És csak éjfélig maradhatnék ki minden nap! Ezen csak én akadok ki?

Figyelt kérdés
Mamámék jönnek el ,hogy hozzanak kaját meg éjszaka itt alszanak, ,hogy tesóm ne féljen, meg h amikor én nem vagyok otthon legyen aki vigyázzon rá.És mamámnak azt a "parancsot" adták ki(aki mellesleg iszonyat szigorú) ,hogy éjfélre minden nap legyek itthon. 19 éves egyetemista vagyok! Normális ez a gondolkodásmód? Van egy párom, meg bulizni is szeretnék, most hogy nincs vizsgaidőszak...Mit tehetnék?
2011. febr. 9. 16:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, hogy most páran nagyon utálni fognak, de szerintem igaza van a kérdezőnek. Már eleve azt nem értem, hogy egy 15 és egy 19 éves "gyerek" mellé minek kell bébicsősz. Ahogy a kérdező is írta, most van vége a vizsgaidőszaknak, végre lazíthatna egy kicsit a sok tanulás után, erre megkapja a nyakába az aggódó nagymamát. Kérdező, szerintem próbáld megbeszélni a szüleiddel, hogy ezt azért gondolják át. Ha nem megy, akkor vagy próbáld a nagyit rávenni egy megállapodásra, ha az sem megy, akkor próbálj valahogy átköltözni erre az időre a barátodhoz.

Ja még valami: Az egyik előző válaszolónak: Te most komolyan normális vagy? Egy 19 évest 8-ig, max 9-ig? Hát neked se legyen gyereked. Vagy ha van, akkor nagyon sajnálom őt.

2011. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%
Azért mert 19 évesen van párja és néha szerente bulizni nem kéne megkövezni...Arról ő nem tehet hogy egyeseknek itt szar az élete.
2011. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
17%

egyezz meg a nagyival, hogy heti 2 buli, 2 barátnál alvás, a többi napon meg mehet a szigor.

kompromisszum!

2011. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%
Öhh...én 22 éves egyetemista vagyok, de simán kibírom, hogy 2 héten át éjfélre otthon legyek (pedig nem vagyok egy engedelmes és otthonülős típus). A bulizás egyszerűen megoldható: kezdjétek jóval korábban. A pasizás meg még ennél is egyszerűbb, aludjon ő nálatok. HŰ.
2011. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
Az más kérdés, hogy egy 15 éves kamasznak mi a retkes lópikulának kell felügyelet arra a 2 hétre, nem fogja magára gyújtani a lakást, annyira nem hülye már egy ennyi idős gyerek...
2011. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted ha éjfélre otthon kell lennie akkor a párja oda mehet aludni,ugyan már,valószinű a 15 éves csőszködése csak kifogás,hogy a 19 éves lányka nehogy a fiúkával olyasmit csináljon...Át kell látni a szitán.
2011. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
39%
Vagy nem megbizhatóak a gyerekek és nem merték rábizni a nagyra a kicsit,vagy a szülök féltik a gyerekeket(azért nem kell utálni öket).Lehet h megvolt az okuk arra hogy ezt tegyék.
2011. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%
HÁt ha 19 évesen nem aludhat nála a barátja az már elég cinkes :D
2011. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
Unokatesómnál a völégénye nem aludhatott ott pedig 20 felül volt már,aztán még a szülei voltak meglepődve hogy a kislányuk szónélkül lelépett külföldre,azóta is havi egszer jár haza hozzánk ,oda meg akkor megy ha múszáj, annyi épp elég neki a szüleiből ,ahogy ő fogalmaz...
2011. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%

19:10


Tévedsz, én nem pontoztalak le téged, de ahogy látom, te engem igen:) Továbbra is nevetek:)

2011. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!