Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim elutaznak 2 hétre. Én...

Szüleim elutaznak 2 hétre. Én 19 éves, öcsém 15 éves. Mamám jön el "vigyázni". És csak éjfélig maradhatnék ki minden nap! Ezen csak én akadok ki?

Figyelt kérdés
Mamámék jönnek el ,hogy hozzanak kaját meg éjszaka itt alszanak, ,hogy tesóm ne féljen, meg h amikor én nem vagyok otthon legyen aki vigyázzon rá.És mamámnak azt a "parancsot" adták ki(aki mellesleg iszonyat szigorú) ,hogy éjfélre minden nap legyek itthon. 19 éves egyetemista vagyok! Normális ez a gondolkodásmód? Van egy párom, meg bulizni is szeretnék, most hogy nincs vizsgaidőszak...Mit tehetnék?
2011. febr. 9. 16:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
51%
Ja és a 21:34es választ meg ajánlom figyelmedbe:)
2011. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy vicc, én 17 éves korom óta rendszeresen vagyok itthon amikor a szüleim a nagyszüleimet meglátogatják (a szüleim által soha nem volt megszabva mikorra kell hazajönnöm vagy hasonló, mégse fajzottam el, oda mentem addig és akkor amikor akartam-pont azért mert abnormálisak voltak a nagyszüleim ebből a szempontból, anyámat 18 évesen 10-ig engedték el discoba szo-n...nevetséges), ilyenkor nagymamám állandó szokása volt (aki itt lakik velünk egy faluban), hogy csak úgy idejön, vagy rám telefonál, hogy "mi újság, nem félek, menjek hozzá kajálni", (tudok főzni) de egyértelműen ellenőrizgetni akar/akart azóta is, egyszer közölte apámékkal, már 18 voltam, hogy ne engedjenek el bulizni, apám még ordibált is vele, hogy semmi köze hozzá, főleg, hogy 18 elmúltam. Újabban már az öcsém is rendszeresen itthon marad, ketten vagyunk itthon, egy 15-19 éves embernek szerintem már nem kell bébicsősz.

Nem tudom miért jó egy szülőnek, hogy a felnőtt 19 éves lányát beszabályozza (még akkor is ha otthon lakik). Én is itthon lakom, nincs párom, albérletre amúgy se telne, meg teljesen jól kijövünk, őket sem zavarom, én is jól érzem magam a családdal, egyedül egy panellukban biztos nem lennék túl boldog, hogy a fallal kell beszélgetnem.

Szerintem próbálj meg értelmesen beszélni a szüleiddel, hogy ezt azért mégsem gondolhatják komolyan, miért költöznek oda mamádék, egyáltalán miért kell bébicsősz nektek, a tesód is már 15, nem kisgyerek már, az én öcsém 16,5 simán itthon lehet hagyni egyedül. Sose értettem az ilyen szülőket, mint 34N és anyuka és a te szüleid, tetris szokásához híven nagy baromságokat ír, ha kitenné egyszer is a lábát tudhatná, hogy éjfél előtt nincs buli, én ki sem teszem a lában e időpont előtt hétvégén. Egy 19 éves embernek már nem kell engedélyt kérnie, hogy elmehessen otthonról, csak bejelentenie.

22N

2011. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó vagyok, amúgy én nem két hetet, hanem hónapokat is kibírok anélkül, hogy szórakozni mennék,nem is hiányzik...kezdem nagyon is kinőni, de 19 évesen még én is szinte minden hétvégén házibuliba voltam.

Szóval a Te helyedben inkább azon szurkolnék, hogy nagyiék ne jöjjenek oda és szinte ketten lehetnétek a pároddal.

Gondolom főzni tudsz annyira, hogy ne halljatok éhen (ha nem akkor lassan meg kéne tanulni).

2011. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az a furcsa,hogy minek kell rátok vigyázni???

19 évesen még gondot okoz az étkezés megoldása?Meg minek kell ott aludniuk?Egyáltalán nem fér a fejembe..

2011. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!