Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden anyának nehezére esik...

Minden anyának nehezére esik bocsánatot kérni a gyerekétől?

Figyelt kérdés
Miért égő a saját gyerekétől bocsánatot kérni? Ő nem hibázhat soha? Ezzel nem azt tanítja a gyereknek, hogy ő se kérjen soha bocsánatot senkitől?
2011. febr. 10. 11:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam bocsánatot kérni, ha elkapott a düh és olyat tettem vagy mondtam.
2011. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Így van! Minden anyának igaza van! Akkor is, ha nem! A gyereknek pedig idézem "kutyakötelessége" bocsánatot kérni akkor is, ha igaza van! Aztán majd az ilyen elcseszett szerencsétlen gyerekekből lesznek a határozatlan, elcseszett felnőttek... Szerintem kellene egy bizottság, amelyik eldönti, kinek lehet gyereke, és kinek nem. Az ilyenektől élből elvenném!
2011. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Szerintem ez is anya függő, mint minden esetben az anyák is emberek ha olyan típus akkor egyébként sem kér bocsánatot sosem...

Aki meg szokott az a gyerekétől is fog...

Az meg hogy ezt tanítaná azt nem hiszem, hisz ez valamilyen szinten olyan mint a dohányzás családon belül, van olyan aki azt mondja hogy a szülei miatt cigizik van aki pont amiatt nem :S Tehát ez meg már inkább gyerek függő, hogy milyen...

2011. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem esik nehezemre, egyáltalán.

Mindig kapok is bocsánatot. Plusz látom, hogy jólesik nekik.

Persze igyekszem nem elkövetni többé azt a hibát.

2011. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Az én anyám soha semmiért nem kért bocsánatot,húsz éven keresztül alázott nap mint nap.Olyan dolgokért is én kaptam amihez közöm sem volt.De hogy odajött volna egyszer is hogy ne haragudj........Nem emlékszem ilyesmire...
2011. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
bocsánatot kérni nem könnyű ,főleg ha azt komolyan gondolod és tiszta szivből jön,nemcsak gyerektől.de ha már bocsánatot kértél akkor azt valoban gondold komolyan .én a gyerekemtől is azt várom el ,hogy akkor kérjen csak bocsánatot ha ténylegesen megbánta,hogy ne legyen a bocsika szó mindennapos a párbeszédinkben
2011. febr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Az én gyermekem ugyan még kicsi,de sajnos előfordul,hogy fáradt vagyok,elfogy a türelem,és hangosabban szólok rá,mint szeretnék.MINDIG bocsánatot kérek tőle,pedig csak 5 hónapos.
2011. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

A 2. elmebeteg.

Az Én anyám soha a büdös életben nem kért bocsánatot.Mindent tönkretesz,akármihez hozzányúl,utána rám fogja.Folyamatosan hazudik és meghazudtol.Egyszer a fejemhez vágta,hogy csak azért szült meg,hátha apám megváltozik,meg hogy megkapják a lakást,és hogy csak a nővérem szerelem gyerek.

Igenis életképesnek érzem magam,mert én legalább nem hitelekből élek hanem becsületes munkával keresek annyi pénzt,mint anyám és tesóm összesen.Pontosan,hogy megedződtem,erős és kitartó vagyok.Anyámnak egy pillanatig nem akarok bizonyítani.És mindennek ellenére folyamatosan elhalmozom minden jóval.És el se kezdjük,hogy kötelességem,mert Ő felnevel.Nem kértem,hogy erre a mocskos kifordult világra szülessek,és a saját anyám és testvérem áskálódását elviseljem.

2011. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Az én édesanyám mondása: nem mondok, teszek soha olyat, amit később meg kellene bánnom....

Na. Egyetlen mondata fáj nekem (több, mint 10 éve volt már), de hiába mondtam neki, hogy ha nem komolyan gondolta, akkor kérjen bocsánatot, csak elhangzott a fenti mondat. Én elnéztem neki, de azért az a mondat mindig bennem van.

Szerintem ő ilyen büszke típus és nincs ínyére bevallani, ha esetleg megbánta a tettét.

2011. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak az anyákra jellemző.A legtöbb felnőttre igaz, hogy úgy érzi rettentő csorba esne a büszkeségén,ha bocsánatot kérne a fiatalabbtól, még ha erre oka is lenne.

Nos,ez rám nem jellemző, szerintem a fiatalabb ugyanolyan tiszteletet, figyelmet érdemel, mint bárki más.A saját gyermekünk meg pláne megérdemli.

2011. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!